Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Bukowina1Choreograf Zespołu Folklorystycznego Gwoździec – Janusz Cierlik poinfomował redakcję o wynikach Festiwalu Folkloru Polskiego 49. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej, które odbyły się w dniach 13-15 sierpnia br. Okazuje się, że nominowana w Szczurowej na „Krakowskim Wianku” żeńska Grupa Śpiewacza Gwoździec zajęła w Bukowinie Tatrzańskiej zaszczytne drugie miejsce w gronie pięciu innych! Jak na debiut na tak poważnej imprezie, to spory sukces i asumpt do dalszego rozwoju.

Bukowina2Komisja w składzie: Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog, dr Artur Czesak – językoznawca, Benedykt Kafel – etnograf, Dorota Majerczyk – etnolog, dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy, po przesłuchaniu i gruntownej ocenie – zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie – 149 punktów programu we wszystkich konkursach i kategoriach regulaminowych, w tym: 33 gawędziarzy (17 dorosłych, 8 młodzieżowych, 8 dziecięcych); 49 instrumentalistów (29 dorosłych, 12 młodzieżowych, 8 dziecięcych); 27 śpiewaków solistów (17 dorosłych, 4 młodzieżowych, 6 dziecięcych); 38 grup śpiewaczych (27 dorosłych, 7 młodzieżowych, 4 dziecięcych); dwóch starostów weselnych – wszyscy wykonawcy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz dwóch wykonawców ze Słowacji, przyznała swoje nagrody i wyróżnienia, w tym naszym sympatycznym gospodyniom z Gwoźdźca pod opieką Agaty Nadolnik i Janusza Cierlika.

I tak, w interesującym nas najbardziej konkursie śpiewu grupowego, w kategorii dorosłych Nagrodę Grand Prix w postaci „Bukowiańskiego Buka” za wybitną prezentację pieśni, w postaci statuetki wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 600 zł, otrzymała grupa śpiewacza męska z Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju.

Cztery równorzędne pierwsze miejsca wraz z dużymi spinkami góralskimi i nagrodami pieniężnymi w wysokości po 500 zł otrzymały: żeńska grupa śpiewacza „Bukowianki” z Bukowiny Tatrzańskiej, żeńska grupa śpiewacza ze Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” z Krakowa, żeńska grupa śpiewacza „Zbójecka Familia” z gm. Czarny Dunajec, żeńska grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Watra” z Czarnego Dunajca.

Sześć równorzędnych drugich miejsc wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 400 zł otrzymały: męska grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Zbyrcok” z Juszczyna, nasza żeńska grupa śpiewacza „Gwoździec” z Gwoźdźca, męska grupa śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik, żeńska grupa śpiewacza „Harne” z Poronina, żeńska grupa śpiewacza „Lisznianie” z Sanoka, żeńska grupa śpiewacza „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej gm. Korzenna,

Bukowina3Sześć równorzędnych trzecich miejsc wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 300 zł trafiły do: żeńskiej grupy śpiewaczej „Magurzanki” z Łodygowic, żeńskiej grupy śpiewaczej z Zespołu Ludowego „Radojewiczanie” z Dąbrowy Biskupiej, żeńskiej grupy śpiewaczej z Zespołu Góralskiego „Hamernik” z Krakowa, żeńskiej grupa śpiewacza z Zespołu Regionalnego „Zbyrcok” z Juszczyna, żeńska grupa śpiewacza „Górnianecki” z Górna, żeńska grupa śpiewacza „Myszkowianki” z Myszkowic.

Cztery wyróżnienia w postaci dyplomów otrzymały: żeńska grupa śpiewacza „Podrzewianka” z Podrzewia, żeńska grupa śpiewacza „Potakowianki” z Potakówki, żeńska grupa śpiewacza „Uherczanie” z Uherzec Mineralnych, mieszana grupa śpiewacza „Pakoszowianie” z Pakoszówki.

Gratulujemy gwoździeckim gospodyniom znakomitego występu i godnej reprezentacji naszej ziemi i folkloru na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali folklorystycznych w Polsce.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.