teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

zturoniemZespół Folklorystyczny "Gwoździec" udziałem w 37. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” rozpoczął tegoroczny sezon festiwalowy. W Lipnicy Murowanej w kategorii grup dziecięcych Grupa Kolędnicza z Gwiazdą z Gwoźdźca zajęła II miejsce, zaś w kategorii młodzieżowej Grupa Kolędnicza z Turoniem z Gwoźdźca wywalczyła I miejsce wraz z kwalifikacją do Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu. Z kolei w kategorii dorosłych grup kolędniczych „Droby” z Gwoźdźca zajęły II miejsce i uzyskały kwalifikacje do Ogólnopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „Góralski Karnawał” w Bukowinie Tatrzańskiej. Z obu ogólnopolskich przeglądów nasze grupy kolędnicze wróciły z kolejnymi laurami.


podegrodziekol

Najpierw w Podegrodziu podczas "Pastuszkowego kolędowania", w kategorii młodzieżowej, Grupa Kolędnicza z Turoniem z Gwoźdźca wraz z "Pasterzami" z Sadku – Kostrzy, Z szopką z Juszczyna i Z gwiazdą z Rozdziela podzieliła się I miejscem. Tym samym spośród 3 reprezentantów Powiatu Tarnowskiego Grupa Kolędnicza z Turoniem wypadła najlepiej. Dwie grupy kolędnicze z naszego powiatu rywalizowały podczas "Spotkań" w kategorii dziecięcej i tam kolędnicy z Jastrzębi zajęli II miejsce, a kolędnicy z Rzepiennika Strzyżewskiego miejsce III.

 

dyplbkZ kolei dorośli kolędnicy, "Droby" z Gwoźdźca, pojechali do Bukowiny Tatrzańskiej by w gronie 49 grup kolędniczych z województw małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego rywalizować o Złotego Turonia i Rozety góralskie. Złotego Turonia zabrali spod Tatr kolędnicy z Juszczyna. Gwoździeckie "Droby" wraz z innymi 13 grupami kolędniczymi zostały uhonorowane Brązowymi rozetami góralskimi. W Bukowninie najlepiej spośród reprezentantów Powiatu Tarnowskiego wypadli kolędnicy z Rzepiennika Suchego, którzy przywieźli do domu Złotą rozetę góralską.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.