teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

fksslawaW dniach od 26 do 30 czerwca w Sławie, w województwie lubuskim, odbył się 32. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej zorganizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Głównym celem Festiwalu, jak podkreślają organizatorzy jest tworzenie więzi wspólnotowej młodego pokolenia Polaków w oparciu o wartości kultury narodowej oraz ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej. – Podczas corocznych spotkań ludzie młodzi z całego kraju przedstawiają prezentacje o treściach przybliżających atmosferę tradycyjnej wsi z jej specyficzną kulturą związaną z życiem codziennym i świętowaniem – informują na stronie ZMW. Gminę Zakliczyn oraz Powiat Tarnowski na Festiwalu reprezentował Zespół Folklorystyczny "Gwoździec". Powiat Tarnowski wsparł wyprawę naszego zespołu nad Jezioro Sławskie w wysokości 2 500 zł.

 

Pierwszego dnia Festiwalu zespoły folklorystyczne prezentowały się w przeglądzie artystycznym, natomiast w sobotę 30 czerwca wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy świętej i gali finałowej. Podczas przeglądu artystycznego jury wyłoniło zwycięzców każdej z poszczególnych kategorii. "Gwoździec" na Festiwalu w Sławie wygrał dwie konkurencje: Taniec narodowy lub towarzyski za prezentację "poloneza" oraz konkurs niespodziankę za program "Na folkową nutę." Te trofea dały ZF "Gwoździec" w końcowej klasyfikacji 2. miejsce w 32. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej za Zespołem Regionalnym „Pnioki.

Gratulujemy choreografowi Januszowi Cierlikowi, członkom zespołu i przede wszystkim kierownik Agacie Nadolnik, która zorganziowała tą daleką wyprawę "Gwoźdźca" do .... Sławy.

 

Foto: członkowie ZF "Gwoździec" oraz portal www.slawa.pl

slawa slawa slawa
slawa slawa slawa
slawa slawa slawa
slawa slawa slawa
slawa   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.