ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Zakliczyńskie Zaduszki od „Klucza” Po raz pierwszy odbyły się w ratuszu w dniu 30 października 2016 roku „Zakliczyńskie zaduszki” – projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego przez Stowarzyszenie „Klucz” działające przy ZCK. Tym samym Zakliczyn dołączył do grona miast organizujących kulturalne zaduszki: Tarnowa, Szczucina i Żabna – biorąc pod uwagę nasz subregion. Miałem to szczęście i zaszczyt zaprezentować na wstępie ideę tego projektu, a następnie poprowadzić według autorskiego scenariusza Zakliczyńskie zaduszki, które rozpoczęliśmy od Konkursu Poezji i Prozy im. Wandy Dudzik. Konkurs rozpoczęła Julia Bagińska ze Stróż reprezentująca Gimnazjum w Paleśnicy (Julkę grypa dopadła i przyjechała z gorączką).

Czytaj więcej: Zakliczyńskie Zaduszki – finaliści konkursu poezji i prozy W najbliższą niedzielę w zakliczyńskim ratuszu odbędą się Zakliczyńskie Zaduszki, projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Klucz” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wstęp na wydarzenie jCzytaj więcej: Zakliczyńskie Zaduszki – finaliści konkursu poezji i prozy est oczywiście wolny. Zaduszki składają się z dwóch części:

- Konkursu Poezji i Prozy im. Wandy Dudzik
- koncertu muzycznego „W taką ciszę” w wykonaniu zespołu Drabina Jakuba Trio

Miło mi poinformować, że mamy już skład uczestników Konkursu Poezji – to 12 – tka gimnazjalistek i jeden gimnazjalista z gimnazjów w Czchowie, Domosławicach, Gromniku, Siemiechowie i Paleśnicy. Finaliści Konkursu z poszczególnych gimnazjów przedstawią na scenie Sali im. S. Jordana następujące utwory:

Czytaj więcej: Drabina Jakuba Trio na Zakliczyńskich Zaduszkach Pamiętacie w ubiegłym roku koncert w ratuszu promujący płytę zespołu Krzagolec – Gang  „Droga” ? Wojtek Słupski, Kasia i Karolina Świerczek śpiewali i byli na froncie sceny a nieco głębiej grali muzycy z Krakowa. Tak właśnie poznałem chłopaków z Krakowa zafascynowanych muzyką Boba Dylana i … Pawła Dudzika. Niedługo po tym zakliczyńskim koncercie Paweł napisał, że z Marcinem i Łukaszem postanowili założyć zespół, a on sam wziął się do pisania materiału na debiutancką płytę…. Tak powstał „Drugi obieg”: muzyka szczególna i teksty też, w tej szczególności jeden z utworów zamykający płytę - "Wiem". Drabinie Jakuba Trio (DJT) udało się przebić do rozgłośni radiowych i na festiwale muzyki nazywanej „muzyką z krainy łagodności”.

Regulamin konkursu

1. Cele konkursu

Czytaj więcej: Konkurs poezji i prozy im. Wandy Dudzik a. popularyzowanie twórczości o tematyce zaduszkowej,
b. zainteresowanie uczniów poezją,
c. prezentacja umiejętności uczniów,
d. poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka,
e. rozwijanie kompetencji kulturowych społeczeństwa,
f. promocja i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi talentów,
g. kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,
h. uczczenie 1 rocznicy śmierci przedwcześnie zmarłej bibliotekarz Wandy Dudzik

Czytaj więcej: Zakliczyńskie Zaduszki z Mecenatem MałopolskiCzytaj więcej: Zakliczyńskie Zaduszki z Mecenatem MałopolskiStowarzyszenie „Klucz” w 2016 roku uzyskało wsparcie finansowe na realizację dwóch zadań publicznych; zrealizowanego w pierwszy weekend września 17. Święta fasoli w Zakliczynie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 9 tys. zł oraz na nowy projekt pod nazwą Zakliczyńskie Zaduszki, którego finałową premierę zobaczymy 30 października 2016 roku w ratuszu - to kolejny projekt Stowarzyszenia „Klucz” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, tym razem w wysokości 8 tys. zł.

Zakliczyńskie Zaduszki to projekt kulturalny składający się z dwóch części.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych