ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Organizatorzy imprez na terenie gminy Zakliczyn - zgłoszenia o imprezach przez Was organizowanych proszę przesyłać na pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz Imprez Kulturalnych 2019 roku

 

 

 

 

 

Kwiecień

 

 

Ślad losu - 07 kwietnia, początek godz. 17:00Klasztor i Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie. Oratorium Drogi Krzyżowej w wykonaniu Chóru i Orkiestry "Zanurzeni w miłosierdziu" pod kierunkiem Dawida Nawalańca.  

 

II Zakliczyński Jarmark Wielkanocny - 17 kwietnia, początek godz. 9:00 - Rynek w Zakliczynie (ciąg od ratusza w kierunku Urzędu Miejskiego). Prezentacja stoisk organizacji pozarządowych gminy Zakliczyn z wyrobami regionalnymi nawiązującymi do tradycji świąt Wielkiej Nocy oraz dekoracjami świątecznymi. W arkadach ratusza burmistrz Dawid Chrobak będzie częstował gości tradycyjnym żurkiem wielkanocnym. Do wystawienia stoisk na zakliczyńskim Rynku zapraszamy koła gospodyń wiejskich, pozostałe stowarzyszenia, twórców ludowych oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w siedzibie ZCK w ratuszu na poddaszu.

 

Inauguracja Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego - 16 kwietnia w sali im. S. Jordana w ratuszu o godzinie 15:00 inaugurujemy działalność Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego.

 

Edukacja, warsztaty, zabawa, podróże – to wszystko znajdziesz w Zakliczyńskim Unwiersytecie Ludowym który otwieramy dla was i będziemy prowadzić do listopada 2019 roku. Jak wyglądali najstarsi rolnicy i co uprawiali w dolinie Dunajca powie o tym archeolog Barbara Szpunar, o grodach słowiańskich i zamkach opowie dr Krzysztof Moskal a Wojciech Maniak z grupy rekonstrucji historycznej „Poczet bagiennych z Wieżycy” pokaże wam jak zostać rycerzem. Na finał I trymestru - 23 maja - pojedziemy do Karpackiej Troi by nauczyć się sztuki ceramiki i łucznictwa.

 

W kolejnych dwóch trymerstach (czerwiec – lipiec i październik listopad) będzie znów ciekawie, a na uczestników Uniwersytetu czekaja wycieczki w Góry Świętokrzyskie i do Dukli.

 

Nie zwlekaj – zostań studentem Zakliczyńskiego Unwiersytetu Ludowego – jedynego takiego w regionie. Zapisy w siedzibie ZCK i stowarzyszenia „Klucz” na poddaszu ratusza do 12 kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

 

 

 

Zakliczyński Uniwersytet Ludowy - 16 kwietnia, początek godz. 16:00, sala im. S. Jordana w ratuszu - Średniowieczne grody i zamki w okolicy Zakliczyna - wykład dra Krzysztofa Moskala. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "Klucz" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Zakliczyński Uniwersytet Ludowy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Zakliczyński Uniwersytet Ludowy - 24 kwietnia, początek godz. 15:00, sala im. S. Jordana w ratuszu - Najstarsi rolnicy na ziemiach polskich i pozostałości ich osadnictwa na terenie Gminy Zakliczyn - wykład archeolog mgr Barbary Szpunar. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "Klucz" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Zakliczyński Uniwersytet Ludowy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 Maj

 

Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja - 3 maja, początek, godz. 9:30, Zakliczyn - Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Idziego opata oraz Manifestacja patriotyczna pod pomnikiem św. Jana Pawła II. 

 

Zostań rycerzem - kultura materialna średniowiecza - 16 maja, początek godz. 15:00 -  sala im. S. Jordana w ratuszu. W ramach Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego Wojciech Maniak z grupy rekonstrucji historycznej „Poczet bagiennych z Wieżycy” pokaże uczestnikom ZUL-u jak zostać rycerzem. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "Klucz" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Zakliczyński Uniwersytet Ludowy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

X Festiwal Piosenki Turystycznej Pod Słońce - 17 do 19 maja, początek godz. 20:00 w piątek 17 maja. Chatka Włóczykija w Jamnej. Podczas jubileuszowej edycji Festiwalu wystąpi 10 wykonawców. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa, warsztaty, rajd, śpiewanki i inne niespodzianki. W tym roku "Pod słońce" zagrają: Zgórmysyny, Bez Zobowiązań, Sprzedawcy Dymu, Mikroklimat, Cisza Jak Ta, Celtic Tree, Seta, Włodek Mazoń i Przyjaciele, Myszy i Ludzie oraz Krzysztof Jurkiewicz. Dyrektorem Festiwalu jest Adam Gancarek.

 

 

Kapracka Troja - 23 maja - wyjazd warsztatowy uczestników Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego do Trzcinicy. Karpacka Troja to obiekt o szczególnej wartości historycznej i kulturowej. Odkryto tu najstarsze osady obronne z dotąd znanych w Polsce i stwierdzono pierwsze ślady oddziaływania cywilizacji anatolijsko-bałkańskiej na tereny ziem polskich. Jest to też jedno z najstarszych i najlepiej zachowanych grodzisk słowiańskich (770-1031 r.n.e.) zajmujące prawie 3,5 ha powierzchni. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie "Klucz" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Zakliczyński Uniwersytet Ludowy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Czerwiec

 

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 07 czerwca, początek godz. 20:00 - cykl spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. To drugie w tym roku, a piąte z kolei Kazimierzowskie Spotkanie. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika będą tym razem założyciele i muzycy krakowskiej grupy muzycznej OpeRacja z zakliczynianką Izabelą Mytnik. Porozmawiamy m.in. o związku muzyki i....medycyny i posłuchamy dobrej, autorskiej muzyki. Wstęp wolny. Co interesujące, kilka dni wczesniej (24 maja) OpeRacja zagra w Piwnicach Pod Baranami.

 

 

Od przedszkola do seniora - 15 czerwca, początek  godz. 16:00 - Festyn Tematyczny to cykliczna impreza organizowana przez Fundację MAK w Gwoźdźcu na terenie rekreacyjnym wokół Domu Strażaka w Gwoźdźcu.

 

 

Koncert Uwielbienia "Bóg bogaty w miłosierdzie" - 20 czerwca - Rynek w Zakliczynie.

 

 

III Biesiada Rycerska w Melsztynie - 22 - 23 czerwca - wzgórze zamkowe w Melsztynie. Wydarzenie jest organizowane przez Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Klucz" przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn oraz sołtysa Melsztyna Józefa Franczyka – najlepszego sołtysa Małopolski w roku 2018. W tegorocznej, 3. edycji, rolę gospodarzy Biesiady będzie pełnić Drużyna Najemna Rujewit. Do udziału w Biesiadzie akces zgłosiło 10 grup rekonstrukcji historycznej. Obóz rycerski zostanie usytuowany na wzgórzu zamkowym. Oprócz pokazów umiejętności rycerskich, warsztatów dawnego rzemiosła oraz puszczania wianków w Dunajcu, będzie podczas Biesiady ogłoszony wynik Plebiscytu na Najlepszego Sołtysa Małopolski roku 2019.

 

Jarmark Dominikański i Familiada - 30 czerwca - Dom Św. Jacka, Jamna. Kiermasz rękodzieła artystycznego i swojskiego jadła na Jamnej oraz atrakcje dla całych rodzin u Dominikanów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To już było 2019 rok

 

 

Styczeń

Orszak Trzech Króli w Zakliczynie - 6 stycznia (niedziela), początek godz. 13:00. W tym roku orszak wyruszy z 3 miejsc: z klasztoru. kościła pw. Matki Bożej Anielskiej (13:00), ze Szkoły Podstawowej na ul. Malczewskiego (13:10) i z kościoła pw. św. Idziego opata (13:20). Z każdego miejsca orszak będzie prowadził król, by wszyscy królowie spotkali się wraz ze swoimi orszakami na zakliczyńskim rynku. Na ulicach wokół Rynku będą odgrywane scenki biblijne przez aktorów. Orszak wraz z Trzema Królami wejdzie na płytę Rynku by tam przed ratuszem przy szopce, oddać pokłon Panu Jezusowi i by tam ze wszystkimi łamać się opłatkiem i wspólnie kolędować.

Wspólne kolędowanie6 stycznia (niedziela), początek godz. 14:30 w Domu Strażaka w Gwoźdźcu. Organizator: Wioska pod kobiecą ręką i Fundacja MAK – miejsce aktywnych kobiet. Wstęp wolny.

Koncert absolwentów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci - 12 stycznia (sobota), godz. 19.00. Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Bajeczne ferie zimowe 2019 z ZCK  -   od 14 do 26 stycznia -   Zakliczyn, ratusz, sala im. S. Jordana.

 

Program szczegółowy

14 stycznia – 10:00 – 12:00 – Warsztaty kulturalno – edukacyjne. Pierwsze z dwóch "Spotkań z historią" poprowadzi instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Będzie to spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Zapraszamy dzieci i młodzież. Wstęp wolny.

15 stycznia – 10:00 – 12:00 – Warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały kurs.

16 stycznia – 10:00 – 12:00 – Filmowy seans bajkowy. Pierwszy z zaplanowanych trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

17 stycznia - 10:00 – 12:00 – Warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs przed rozpoczęciem kursu. Wpłaty przyjmujemy w siedzibie ZCK w ratuszu.

18 stycznia – 10:00 – 12:00 – Filmowy seans bajkowy. Pierwszy z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

20 stycznia – 17:00 – 18:30 – Jasełka parafialne. Spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży skupionej wokól parafii pw. św. Idziego opata w Zakliczynie przygotowany pod kierunkiem Anny Oświęcimskiej. Wstęp wolny.

21 stycznia – Warsztaty kulturalno – edukacyjne. Drugie z planowanych dwóch "Spotkań z historią" poprowadzi instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Zapraszamy dzieci i młodzież. Wstęp wolny.

22 stycznia – 10:00 – 12:00 – Warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs.

22 stycznia – 16:00 – 17:30 – Od Popiela do Piasta. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl historyczny o początkach państwa polskiego, oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego „Za króla Piasta Polska wyrasta”. Przedstawienie ukazuje historię złego i chciwego Popiela, którego spotyka zasłużona kara oraz przykładnego i dobrego Piasta, który wraz ze swoją żoną Rzepichą zakłada wielki ród Piastów. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek pod tytułem, "Dziki Zachód". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca).

23 stycznia – 12:15 – 14:00 – Filmowy seans bajkowy. Drugi z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

24 stycznia – 10:00 – 12:00 – Warsztaty taneczne. Ostatnie warsztaty w ramach Kursu Tańca Towarzyskiego prowadzonego przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs.

24 stycznia – 16:00 – 17:30 – Jak Karolek został Papieżem. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl lalkowy opowiadający o historii życia Papieża Polaka. To niezwykła opowieść o chłopcu, którego dziś znają ludzie na całym świecie. Spektakl ukazuje jego dzieciństwo, lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadaje dzieciom wiele ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami widzowie tańczą i śpiewają. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek "Pionokio" pod tytułem "Wioska Smerfów". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca).

25 stycznia – 10:00 – 12:00 – Filmowy seans bajkowy. Ostatni z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

26 stycznia – 17:00 – 19:10 – Separacja? Spektakl komediowy krakowskiej Sceny "Rodo" (trzyaktowa farsa). Na finał ferii zapraszamy nieco starszą młodzież i dorosłych. Sztuka teatralna "Separacja" jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem. Wstęp 20 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca).

Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci - 18 stycznia (piątek) godz. 19.00. Sala Koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Noworoczny koncert kolędowy chóru „Cantando canzoni” - 27 stycznia (niedziela), początek godz. 16:15 w kościele pw. MB Anielskiej przy klasztorze OFM w Zakliczynie. Organizatorzy: ZCK oraz Gwardian Klasztoru OFM w Zakliczynie. Wstęp wolny. 

 

Luty

 

Kazimierzowskie spotkania u Jordana09 lutego, początek godz. 17:00 – sala im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Czwarte z cyklu spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gościem Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury będzie tym razem Lucyna Angermann. Poetka mieszka w Brukseli, ale jej rodzinne gniazdo (z domu Truchan), to Faściszowa. Spotkanie z Lucyną Angermann odbędzie się „ w przededniu” Walentynek, toteż zestaw poezji będzie również wyjątkowy, usłyszymy także m.in.: piosenki z tekstami Lucyny Angermann, które zaśpiewa Katarzyna Świerczek. Wstęp wolny.

 

 

Marcin Styczeń - 24 lutego, początek godz. 18:00 - Chatka Włóczykija w Jamnej. Koncert pieśniarza promujący płytę 10/40. Wstęp za biletami w przedsprzedaży 30 zł/osoba, w dniu koncertu 35 zł. Marcin Styczeń to pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to dziesięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem.

 

 

Koncert Noworoczno - karnawałowy - 27 lutego, początek godz. 18:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Doroczny koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. J. Tischnera w Domosławicach. Wstęp za zaproszeniami.

 

 

 

Marzec

 

Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Zakliczyn

01 - 03 marca

Program szczegółowy

1 marca

godz. 8.30 – Msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych w Kościele parafialnym pw. Św. Idziego w Zakliczynie
godz. 9.30 – Ceremonia oficjalna przy mogile kpt. Jan Dubaniowskiego ps. „Salwa” na Cmentarzu parafialnym w Zakliczynie (złożenie kwiatów i zniczy przy grobie Bohatera)
godz. 10.00 – Akademia w wykonaniu społeczności szkolnej pt. „Przysięgali służyć wiernie… O rodzinie Niezłomnej opowieść” w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

3 marca

godz. 10.45 – Złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1914-1957 w Zakliczynie oraz przy pomniku poświęconym kpt. Janowi Dubaniowskiemu ps. „Salwa” w Rudzie Kameralnej
od godz. 9.00 do 13.30 – Bieg „Tropem Wilczym” i gra miejska „Niepodległa w Zakliczynie”
godz. 9.00 – otwarcie biura zawodów w Ratuszu w Zakliczynie
godz. 10.00 – początek gry miejskiej „Niepodległa w Zakliczynie”
godz. 11.00 – start biegu na 9 km (Ruda Kameralna, pomnik kpt. Jana Dubaniowskiego)
godz. 11.30 – start biegów na dystansie 1963 m (Zakliczyn, Rynek)
godz. 13.00 – wręczenie medali i nagród (Zakliczyn, Ratusz)
godz. 15.00 – Gala powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej…” w Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. W programie gali: prelekcja Kajetana Rajskiego pt. „Żołnierze Wyklęci – obrońcy wiary chrześcijańskiej”; występ barda Lecha Makowieckiego oraz koncert pt. „Wyśpiewać wolność” w reżyserii Łukasza Lecha z udziałem artystów: Jakuba Oczkowskiego, Anny Lasoty oraz Macieja Niecia.

Gospodarze obchodów: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Agencja Turystyki Aktywnej „Styr” w Zakliczynie, SKKT PTTK „Compass” w Zakliczynie, Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

 

Kształty architektoniki - 15 marca godz. 18:00 - sala im. S.Jordana w zakliczyńskim ratuszu - wernisaż wystawy Tomasza Sobczaka. Tomasz Sobczak – autor wystawy “Kształty Architektoniki” - nauczyciel, artysta. Pracuje w III LO oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. Obecnie studiuje mediację sztuki na ASP we Wrocławiu. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym 15 indywidualnych. Organizator wystawy: Stanisław Kusiak - Galeria "Poddasze" ZCK.

 

Sztuka jest wieczną wiosną - 28 marca godz. 17:00 do 29 marca godz. 15:00 - sala im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu - III Wernisaż prac plastycznych przygotowanych przez artystów z niepełnosprawnością - uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach. Możliwość zakupu prac.

 

Zakliczyńskie Spotkanie Heligonistów - 30 marca, początek godz. 16:00 - sala im. S. Jordana w ratuszu - Muzyczne, integracyjne spotkanie heligonistów małopolskich w Zakliczyńskim Centrum Kultury. Inicjatorem spotkania jest jeden z najlepszych heligonistów w Małopolsce Tadeusz Malik.

 

 

TO JUŻ BYŁO

 

2018 rok

 

 

Styczeń

 

Orszak Trzech Króli w Zakliczynie - 6 stycznia, początek godz. 13:00. W tym roku orszak wyruszy z 3 miejsc: z klasztoru parafii MB Anielskiej, ze Szkoły Podstawowej na ul. Malczewskiego i z naszego kościoła. Z każdego miejsca orszak będzie prowadził król na koniu, by wszyscy królowie spotkali się wraz ze swoimi orszakami na zakliczyńskim rynku. Na ulicach wokół Rynku będą odgrywane scenki biblijne przez aktorów. Orszak wraz z Trzema Królami wejdzie na płytę Rynku by tam przed ratuszem przy szopce, oddać pokłon Panu Jezusowi i by tam ze wszystkimi łamać się opłatkiem i wspólnie kolędować.

 

Vadim Brodski - Noworoczny Koncert Charytatywny - 5 stycznia, początek godz. 19:00 - Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Koncert Charytatywny na rzecz budowy hospicjum Via Spei. Karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 100 zł:
- w biurze Fundacji Kromka Chleba Pl. Kazimierza Wielkiego 5, Pon- pt 10.00-18.00
- w recepcji hotelu Bristol, ul. Krakowska 9 - czynne codziennie. Rezerwacja miejsc: tel. (14) 656 02 36 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jasełka Klubu Seniora - 11 stycznia, początek godz. 16:00 - sala im. S.W. Jordana w ratuszu.

 

Szlachetna Paczka - 14 stycznia, początek godz. 13:00 - sala im. S.W. Jordana w ratuszu. Podsumowanie akcji charytatywnej w okręgu zakliczyńskim.

 

Sinfonia Varsovia w Lusławicach - 14 stycznia, początek godz. 18:00 - Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Koncert w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia. W roli solistki wystąpi Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), a orkiestrę poprowadzi pochodzący z Libanu dyrygent – Bassem Akiki. Bilety na koncert będą dostępne na stronie wwww.penderecki-center.pl od czwartku, 4 stycznia, od godziny 20:00.

 

Jasełka - 21 stycznia, początek godz. 18:00 - sala im. S.W. Jordana w ratuszu. Doroczne jasełka w wykonaniu młodzieży z parafii pw. św. Idziego opata, przygotowane pod kierunkiem Anny Oświęcimskiej. Wstęp wolny.

Koncert Noworoczny - 23 stycznia, początek, godz. 17:00 - Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej im. ks. prof. J.Tischnera w Domosławicach oraz Szkoły Muzycznej z Raslavic na Słowacji.

 

 

Luty

 

Nostalgia - 02 lutego, początek godz. 18:00 - Galeria "Poddasze" ZCK w ratuszu. Wernisaż wystawy Kingi Syrek. Ofrganizator ZCK - wstęp wolny. Kinga Syrek urodziła się w 1995 roku. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Tarnowie. Obecnie studiuje na wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się sztuką nowych mediów, malarstwem, grafiką, fotografią i projektowaniem. Inspiracje czerpie często z otaczającego ją świata, popkultury oraz twórczości takich artystów jak Andy Warhol, czy William Eggleston.

 

 

Marzec

 

Wspomnienia 1918 - 4 marca, początek godz. 13:30 - Galeria "Poddasze' ZCK w ratuszu. Wernisaż wystawy artysty fotografika Michała Piotrowskiego. Prace wykonane w technice chromianowoproszkowej powstały w trakcie rekonstrukcji bitew I wojny światowej. Są hołdem dla wszystkich, którzy oddali życie za naszą wolność i szacunkiem dla tych, którzy upamiętniają to w rekonstrukcjach historycznych.

Bieg Pamięci Tropem Wilczym oraz Marsz na orientację - 4 marca - Zakliczyn, okolice Zakliczyna. Organizator: SKKT PTTK „Compass” przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie, UKS „Jordan”, SP w Zakliczynie, we współpracy z: Fundacja Wolność i Demokracja, Urzędem Miejskim w Zakliczynie, ZCK w Zakliczynie, OSP Zakliczyn, Agencją Turystyki Aktywnej „STYR”, Patronat honorowy: Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

Koncert "Moja niepodległa" Wielopokoleniowego Chóru z Zakliczyna oraz Chóru i Orkiestry "Passionart" z Krakowa - 7 marca, koncert edukacyjny dla młodziezy szkolnej o godz. 12:00, koncert główny , pocz. godz. 18:00 - Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wejścówki do odebrania w ZCK, Ratusz, poddasze.

 

II Zakliczyński Festiwal Smaku Regionalnego - 28 marca, początek godz. 9:00 - Prezentacja stoisk organizacji pozarządowych gminy Zakliczyn z wyrobami regionalnymi nawiązującymi do tradycji świąt Wielkiej Nocy oraz dekoracjami świątecznymi. Do wystawienia stoisk na zakliczyńskim Rynku zapraszamy stowarzyszenia, twórców ludowych oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w siedzibie ZCK w ratuszu na poddaszu.

 

Kwiecień

 

Śpiewnik polski w Strasznym dworze - 29 kwietnia, początek godz. 17:00 - sala im. S.W.Jordana w ratuszu. Najpiękniejsze arie z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki (m.in. „aria z kurantem” Stefana, dumka Jadwigi, aria Skołuby, arie Hanny i Miecznika) z utworami innych polskich kompozytorów. Cenieni śpiewacy operowi wcielą się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostaną wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe na przestrzeni wieków. Tytuł przedstawienia nawiązuje również do zanikającej tradycji wspólnego śpiewania - zakładamy, że publiczność będzie śpiewać razem z artystami. Solistom towarzyszyć będzie chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury. Wykonawcy (ogółem 22-30 artystów) wystąpią w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, zostanie przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej. Wstęp wolny.

 

Maj

 

Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja - 3 maja, początek, godz. 9:30 - Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Idziego opata. Manifestacja patriotyczna. 16:30 - Koncert Chóru Wielopokoleniowego z Zakliczyna w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej (klasztor) w Zakliczynie.

7. Charytatywny Koncert Piosenki Przedszkolnej "To dla Ciebie" - 17 maja, początek, godz. 13:00 - Sala im. W.S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Na scenie ZCK wystąpią przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie (Zakliczyn i oddział w Lusławicach). Organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 1 z Zakliczyna.

Gminny Dzień Strażaka. 26 maja, początek godz. 15:30. Doroczne święto strażaków w gminie Zakliczyn. Tym razem gospodarzem święta jest OSP Zakliczyn. O godz. 16:00 Msza św. w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie, a od 17:30 część oficjalna obchodów gminnego Dnia Strażaka na Kamieńcu (obok stadionu LKS Dunajec Zakliczyn).

XIII Majówka ŚDS - Stróże 2018 - maj, początek, godz. 10:00. Obiekt Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje doroczną, cieszącą się dużym zainteresowaniem imprezę integracyjną. Wstęp za zaproszeniami.

IV Diecezjalny Koncert Uwielbienia "Bóg bogaty w miłosierdzie" - 31 maja - Rynek w Zakliczynie.

 

Czerwiec

 

Święto rodziny - 02 czerwca, początek godz. 15:00 - świetlica i terenie wokół świetlicy ZCK w Rudzie Kameralnej. Impreza to połączone święta; Dzień Matki i Ojca z Dniem Dziecka. W programie m.in.:występy najmłodszych, gry i zabawy z animatorem, konkurs pt.,,Moja rodzina -mój dom", grill, zabawa z zespołem ,,Albatros".

VI Festyn Tematyczny w Gwoźdźcu - w "Wiosce pod kobiecą ręką" - 02 czerwca, początek godz. 16:00 - Remiza OSP w Gwoźdźcu i teren wokół remizy. Niezrównane kobietki z Gwoźdźca oferują swoim sympatykom niezapomniane przeżycia podczas VI Festynu Tematycznego. Tym razem jednak formuła festynu przewróci się do góry nogami, nigdzie indziej nie znajdziecie takich atrakcji jak u nas. W tym roku bowiem zorganizujemy rodzinne zmagania!!! Zachęcamy całe rodziny do udziału w niespotykanych konkurencjach pełnych humoru i pozytywnej energii, nikt od nas nie wyjdzie z pustymi rękami, za to najbardziej wytrwali otrzymają wspaniałe nagrody.

Koncert końcoworoczny - 12 czerwca, początek godz. 18:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W koncercie wybór utworów G. Majki "Wielka Księga Miniatur", fragmenty Mszy Domosławickiej i opery śpiewająca Pippi. Organizatorem jest Szkoła Muzyczna im. ks. prof. J.Tischnera w Domosławicach.

Koncert wdzięczności whołdzie św. Janowi Pawłowi II - 14 czerwca, początek godz. 9:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W koncercie wystąpią m.in. Izabela Mytnik oraz Chór "Cantando canzoni" pod dyrekcją Adama Pyrka działający przy ZCK.

Koncert finałowy - 14 czerwca, początek godz. 17:00 - Sala im. S. Jordana w ratuszu. Finał wewnątrzszkolnego konkursu akordeonowego Szkoły Muzycznej z Domosławic. Ogłoszenie wyników konkursu. Koncert laureatów i nauczycieli.

Biesiada wędkarska - 16 czerwca, początek godz. 16:00. Bacówka w Jamnej. Polski Związek Wędkarski w Zakliczynie , koło nr 18 zaprasza swoich gości na obchody 35 - lecia działalności zakliczyńskiego Koła.

Złota klamra - 19 czerwca, początek godz. 15:00 - Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne organizowane cyklicznie przez Samarytańskie Towarzystwo im. Jana Pawła II w Zakliczynie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w Domu Weselnym "Tara" na ul. Grabina w Zakliczynie.

II Biesiada Rycerska w Melsztynie - 22 - 24 czerwca - wzgórze zamkowe w Melsztynie. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują kulturę i obyczaje czasów średniowiecznych oraz sztukę wojenną. Organizatorzy: Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Klucz."

 

Lipiec

 

Koncert dla Kamila - 01 lipca, początek, godz. 15:00 - Kompleks Rekreacyjno - Sportowy "Kamieniec" oraz stadion LKS "Dunajec" w Zakliczynie. Koncert charytatywny organizowany dla nastoletniego Kamila Kasprzyka, który po raz trzeci walczy z nawrotem białaczki. W programie m.in. występy zespołów muzycznych, kiermasz fantów oraz licytacja z których zasilone będzie konto fundacji finansującej leczenie Kamila, także mecz charytatywny na stadionie LKS "Dunajec".

 

DARE2b MTB Maraton Zakliczyn 2018 - 21 lipca - Baza maratonu rowerowego zlokalizowana została obok klasztoru oo. Franciszkanów w Zakliczynie, ul. Klasztorna.Trzecia edycja maratonów rowerowych MTB rozgrywanych na terenie Gminy Zakliczyn. Startujący w tym maratonie zawodnicy mają do wybory trzy trasy o zróżnicowanym stopni długości i trudności (63 km, 47 km, 33 km).

 

VI Parafialne Święto Rodziny – 29 lipca – impreza plenerowa na kompleksie rekreacyjnym przy klasztorze OO. Franciszkanów w Zakliczynie piknik rodzinny wraz z występami artystycznymi o charakterze interaktywnym dla rodzin z dziećmi.

 

Sierpień

 

 

Jubileusz 25 - lecia SOD "Filipowice" - 4 sierpnia, poczatek, godz. 16:00 - Filipowice - Oficjalne uroczystości 25 lecia Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice" ; w programie m.in.: Msza św. w kościele parafialnym w Filipowicach, uroczystości oficjalne na placu obok Domu Strażaka, koncert jubileuszowy Orkiestry, koncert zespołu Rompey oraz biesiada muzyczna.

V Zakliczyński Triathlon Turystyczny - 5 sierpnia, początek, godz. 13:50 - Zakliczyn - Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:50 złożeniem wiązanki kwiatów przez władze samorządowe oraz uczestników triathlonu na pomniku poległych za wolną Ojczyznę. Zawody składają się z tras pokonywanych: rowerem, kajakiem i pieszo. Uczestnicy triathlonu startują w dwuosobowych drużynach, w kategoriach: sportowej na trasie „Masters” i rodzinnej „Hobby”(rodzic i niepełnoletnie dziecko). Start interwałowy, co 2 minuty, kolejność losowana. Organizator: „Sokół” Zakliczyn. Patronat honorowy: Marszałem Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz. Partnerzy: Urząd Miejski w Zakliczynie, Kajaki Dunajcem, Agencja Turystyki Aktywnej „Styr”, OSP Zakliczyn, Zakliczyńskie Centrum Kultury.

Odpust Jamneński - Uroczystości 20 lecia koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej – 16 Święto Pojednania - 14 - 15 sierpnia - Jamna.

14 sierpnia (wtorek)

12:00 - Anioł Pański - inauguracja wystawy „Nadzieja ukoronowana”
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (kościół sanktuaryjny)
15:30 – Misterium-Radosny Pogrzeb Matki Bożej
19:00 – Msza Święta (kościół sanktuaryjny)
20:00 – Sympozjum „Dziedzictwo o. Jana Góry w Wieczerniku poprowadzi dr hab. o. Nikodem Brzózy

15 sierpnia (środa)

10:00 – uroczystość patriotyczna przy pomniku upamięntniajacym poległych partyzantów AK i mieszkańców Jamnej (plac przykościelny):

- hymn państwowy - Strażacka Orkiestra Dęta „Filipowice”
- wystąpienie burmistrza Dawida Chrobaka i Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza
- wystąpienia zaproszonych gości
- modlitwa za poległych
- złożenie kwiatów pod pomnikiem

11:00 – Msza święta polowa sprawowana przez J.E. prymasa Polski ks. abpa Wojciecha Polaka w 20 - lecie koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei (Msza odpustowa),
12:20 – Polonez koronacyjny na łące i taniec z flagami -20 wodzirejów na 20 lecie „Grupa Imprateam”,
13:20 – koncert jubileuszowy zespołu „Igramy z Pokusą.”

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (kościół sanktuaryjny),
16:00 – Misterium Jacka Kowalskiego „O zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny”,
19:30 – Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny (kościół sanktuaryjny).

Komitet organizacyjny:

o.Andrzej Chlewicki op.
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak
Starosta tarnowski Roman Łucarz
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj
br. Dariusz Kanarek
Stowarzyszenie Domu św. Jacka imienia ojca Jana Góry
Dagmara i Miroslaw Nowak
Grupa Imprateam-Mariusz Niedziałkowski

Patronat medialny

Tarnowski Gość Niedzielny
Radio RDN Małopolska
Gazeta Temi
Tarnowska TV
Dobry Tygodnik Sądecki

Dożynki Gminy Zakliczyn i XX. Dożynki Powiatu Tarnowskiego - 25 - 26 sierpnia. Kompleks Rekreacyjno-Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Organizator: Gmina Zakliczyn i Powiat Tarnowski.

Program:

25.08.2017 r. – sobota 7. Dożynki Gminy Zakliczyn

Godz. 14.00 – 15.00 Msza Święta Dziękczynna w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie.

przejazd na Kamieniec

Godz. 15:15 – 15:30 Otwarcie Dożynek Gminy Zakliczyn
Godz. 15:15 – 18:00 Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego,
Godz. 18:30 – 19:50 Grupa Furmana – koncert
Godz. 20:00 – 21:15 De Mono – koncert gwiazdy
Godz. 21.30 – 02.00 Festyn dożynkowy z zespołem "zDolny Band"

26.08.2017 r. – niedziela XX Dożynki Powiatu Tarnowskiego

KR-S Kamieniec

Godz. 11:30 – 11.50 Przyjazd grup wieńcowych na plac obok „Orlika” na „Kamieńcu”.
Godz. 12.00 – 13.00 Uroczysta Polowa Msza Święta Dożynkowa
Godz. 13.00 – 13.30 Koncert Chóru "Cantando canzoni" - przypięcie kłosów zbóż gościom dożynkowym

- przekazanie chleba przez gospodarzy dożynek Staroście Tarnowskiemu i Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn
- poczęstunek chlebem (Starosta, Burmistrz)

Godz. 13.30 – 14.00 Oficjalne wystąpienia - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Starosta Tarnowski

Godz. 14.00 - 16.00 XIX Powiatowy Przegląd Wieńca Dożynkowego

- kolejność prezentacji gmin alfabetyczna

Godz. 16.00 – 17.10 Koncert muzyczny Kabaretu Czwarta Fala
Godz. 17.15 – 18.15 Rozstrzygnięcie Konkursu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego 2016”
Godz. 18.15 – 18.45 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XIX Powiatowego Przeglądu Wieńca Dożynkowego
Godz. 19.00 Gwiazda Wieczoru – Złoty Maanam
Godz. 20:30 Pokaz ogni sztucznych

Dodatkowe atrakcje: wesołe miasteczko, prezentacja partnerów zagranicznych Powiatu Tarnowskiego oraz degustacja produktów lokalnych, warsztaty kulinarne i rękodzieła ludowego w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Tradycja – Nasze Dziedzictwo” współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach RPO WM na lata 2014-2020

 

Wrzesień

 

 

19. Święto fasoli w Zakliczynie. 01 - 02 września. Kompleks Rekreacyjno - Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Największa i najpopularniejsza w Małopolsce zakliczyńska impreza promująca produkt lokalny - fasolę "Piękny Jaś z doliny Dunajca". Główne atrakcje to: Jarmark Produktu Lokalnego, prezentacje sceniczne oraz lunapark na zakliczyńskim Rynku. W tym roku na scenie Święta fasoli zobaczymy m.in. Kordiana (sobota) i Stachurskiego (niedziela). Organizatorzy: ZCK oraz Stowarzyszenie "Klucz" przy wsparciu samorządów; gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Program 19. Święta fasoli w Zakliczynie "Nasze Dziedzictwo – Nasza Duma"

1 września – 19:00 – 2:00

Disco fasola z gwiazdą – koncert "Kordiana", początek godz. 21:30

2 września – zaczynamy od 11 -tej

11:00 – Jarmark Produktu Lokalnego
11:00 – Małopolski Piknik Wolności
12:00 – Małopolska Szkoła Tradycji – Zakliczyński Matecznik Tradycji
13:00 – III Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Dawida Matury
14:00 – SOD "Filipowice" – koncert jubileuszowy
15:00 – Oficjalne uroczystości 19. Święta fasoli
16:00 – Wyniki konkursu fasolowego
17:00 – Fasolka od Burmistrza
18:00 – koncert zespołu Tequlla Band
20:00 – Stachursky – gwiazda 19. Święta fasoli

Jak zwykle na Rynku w Zakliczynie podczas Święta fasoli czynny będzie Lunapark z Moraw, prowadzone będą akcje charytatywne i licytacje, a także przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących imprezie, m.in. pokaz węgierskich huzarów.

Konferansjerem 19. Święta fasoli jest Łukasz Kornaś

Organizatorzy:

Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Klucz” przy współpracy firm "Tropic" Mariusza Osysko i Witold Wolf Organizacja i Obsługa Imprez Plenerowych, ZG Z OSP RP w Zakliczynie, Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, Zakładu Usług Komunalnych w Zakliczynie, Dawida Matury, LKS Dunajec Zakliczyn, GBP Zakliczyn oraz wsparciu: ARiMR OR Kraków, firmy Sufigs, KM-NET, Centrum Sztuki Mościce.

Patronat medialny: RDN Małopolska, portal ZCK www.zakliczyninfo.pl , Gazeta Krakowska, Głosiciel, Kurier Tarnowski, Koncertowy Tarnów i Okolice.

Na 19. Święto fasoli zapraszają do Zakliczyna: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Wicemarszałek Małopolski dr hab. Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor ZCK i Prezes Stowarzyszenia „Klucz” Kazimierz Dudzik.

Narodowe Czytanie - Zakliczyn, ratusz - sala im. S. Jordana,  8 września, początek godz. 9:00. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. o. Jana Góry zapraszają na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Eko-festyn w Zakliczynie - 100 tys. drzewek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 9 września, początek godz. 14:00 - Rynek w Zakliczynie.

Program:

14:00 – 15:00 - Konferencja proekologiczna „Współczesny patriotyzm – czyste środowisko” w sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu- po zakończeniu konferencji z udziałem Pana Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie oraz Burmistrza i gośćmi dokonamy uroczystego posadzenia drzewa Niepodległości w centrum Zakliczyna.

16:00 – 16:30 – wernisaż wystawy "Dwie Galicje" w Galerii "Poddasze" zakliczyńskiego ratusza

15:00 – 18:00 – Eko-festyn na zakliczyńskim rynku, czyli:
„Pet za drzewko” - akcja w ramach której dokonamy zbiórki na zakliczyńskim Rynku, a następnie wywóz odpadów podlegających recyklingowi w zamian za darmowe sadzonki drzew.
„Jedz na zdrowie” - stoiska ze swojskim, tradycyjnym jadłem .
„Festyn na zdrowie”; prezentacje artystyczne na scenie, quiz ekologiczny oraz animacje dla dzieci i rodzin na płycie Rynku w Zakliczynie.

Uroczystości ku pamięci kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy". 15 - 16 września. Grabie, Pogórze, Ruda Kameralna.

Program

15 września (sobota) :

Zakliczyn, sala im. S.Jordana, początek godz. 15:30 - Spotkanie ze Zdzisławem Gałatem, bratem Eugeniusza Gałata ps. "Sęp"

Grabie , Pogórze - rozpoczęcie Rajdu Szlakiem kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy", inscenizacja historyczna, prelekcje historyczne, spotkanie z rodzinami żołnierzy NSZ, spotkanie przy ognisku, wystawa militariów.

16 września (niedziela) - kontynuacja rajdu, przejazd autokarem do Rudy Kameralnej przez pogórzańskie miejsca pamięci.

12:45 - recital Chóru ZCK "Cantando canzoni" pod kierunkiem Adama Pyrka

13:00 - Msza święta w Kaplicy w Rudzie Kameralnej w intencji żołnierzy kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy"

14:00 - Uroczystości przy pomniku; Apel poległych, złożenie kwiatów i wiązanek, wystąpienia gości, zakończenie rajdu.

Mobilne Muzeum Multimedialne - 24 - 25 września 2018 roku, Rynek w Zakliczynie. Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski do którego trafia ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godz. 12.00 – 18.00, a we wtorek 25 września w godz. 10.00 – 16.00. Bezpłatną wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji pozaformalnej.

74. rocznica pacyfikacji Jamnej i bitwy batalionu "Barbara" 16 p.p. AK - 23 września, początek godz. 10:15. Jamna. Program wydarzenia; ceremoniał wojskowy pod pomnikiem poległych podczas pacyfikacji, msza święta w intencji poległych i pomordowanych, piknik patriotyczny. Organizatorzy: Gmina Zakliczyn oraz Ośrodek św. Jacka w Jamnej pod patronatem Starosty Tarnowskiego.

Impreza towarzysząca: Biegi Pamięci Akcji "Burza" - Jamna 1944 – 2017 IV Jamneński Bieg Górski. Organizator: Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 696 992 339.

Uroczystość patriotyczno - religijna na Mogile - 30 września, początek godz. 10:45. Doroczna uroczystość upamiętniająca atak hitlerowski na szpitalik AK w lasach Woli Stróskiej.

 

Październik

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 14 października, początek 17:00 - cykl spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty, małżeństwo artystyczne Witalina i Michał Pastuchowie. Spotkania będą mieć konwencję rozmowy z artystami oraz występami scenicznymi. Październikowe Kazimierzowskie Spotkanie u Jordana odbędzie się z Janem Jakubem Należytym; aktorem, kompozytorem, miłośnikiem piosenki francuskiej. Zobaczymy recital Jana Jakuba Należytego pt. "Pod dachami Paryża." Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Różaniec i msza święta w intencji pokoju na świecie - 21 października, początek godz. 14:00. Rokrocznie w trzecią niedzielę października Proboszcz Parafii Domosławice zaprasza do udziału w modlitwie różańcowej oraz mszy świętej na terenie cmentarza wojennego w Charzewicach na tzw. Pomnikach na pograniczu Charzewic, Melsztyna i Gwoźdźca.

2 Korowód Świętych - 31 października, początek godz. 16:00. Przejście ulicami miasta barwnego korowodu świętych i błogosławionych, trasą ze Szkoły Podstawowej, na rynek i do kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej. Organizator: Parafia MB Anielskiej, Domowy Kościół i Oaza Rodzin, Szkoła Podstawowa w Zakliczynie

 

Listopad

 

 

100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - listopad - cykl imprez patriotycznych rozpoczynających się od 4 listopada.

 

Z Zakliczyna do Łowczówka - 4 listopada, początek godz, 9:00, Rynek w Zakliczynie - wydarzenie patriotyczno - edukacyjne będące wraz z XX Zlotem Patriotycznym Łowczówek 2018 kulminajca powiatowych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z jego osobistym udziałem.

 

Kazimierz Bojarski "Kuba" - 9 listopada, początek godz. 17:00, sala im. S. Jordana w ratuszu - wykład tarnowskiego historyka Piotra Filipa na temat wymarszu legionistów z Zakliczyna do Łowczówka i Kazimierza Bojarskiego "Kuby", który zginął od ran poniesionych w Bitwie pod Łowczówkiem i spoczywa na cmentarzu w Zakliczynie.  

 

Gminne Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada, Zakliczyn - Msza święta w intencji Ojczyzny, manifestacja patriotyczna w Zakliczynie, 16. Sztafeta Pamięci "Łowczówek - Zakliczyn" i 24. Bieg Niepodległości w Zakliczynie, to główne punkty programu obchodów z udziałem delegacji Jaszfenyszaru z Węgier.

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 25 listopada, początek 17:00 - cykl spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika, będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty, małżeństwo artystyczne Witalina i Michał Pastuchowie. Spotkania będą mieć konwencję rozmowy z artystami oraz występami scenicznymi. Listopadowe Kazimierzowskie Spotkanie u Jordana odbędzie się z Krystyną Man Li Szczepańską; znakomitą pianistką. Zobaczymy recital Man Li pt. "Muzyka świata." Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Grudzień

 

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 09 grudnia, początek 17:00 - inauguracja cyklu spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty czy małżeństwo artystyczne Vitalina i Michał Pastuchowie. Spotkanie grudniowe odbędzie sie z małżźeństwem Vitalina i Michał Pastuchów. Zaparszamy na koncert "Wszystkie barwy folkloru". Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Koncert Kolęd - 19 grudnia, początek 17:00 - w Sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów filii z Paleśnicy i Gromnika Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Wstęp wolny.

 

Zakliczyński Festiwal Smaku Regionalnego - 22 grudnia, początek godz. 9:00 - Zakliczyn - Rynek. Prezentacja stoisk organizacji pozarządowych gminy Zakliczyn z wyrobami regionalnymi nawiązującymi do tradycji świątecznej oraz dekoracjami świątecznymi. Ponadto "pod arkadami" przy wejściu do ratusza będzie serwowana przez burmistrza świąteczna zupa grzybowa. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w siedzibie ZCK w ratuszu na poddaszu.

 

 

 

2017 rok

Grudzień

Lekcja muzyczna - 7 grudnia, początek godz. 15:30 - Sala im. S.W. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Lekcja pokazowa w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach z filii w Paleśnicy uczących się gry na trąbce i saksofonie. Wstęp wolny .

 Zakliczyński Festiwal Smaku Regionalnego - 16 grudnia, początek godz. 9:00 - Zakliczyn - Rynek. Prezentacja stoisk organizacji pozarządowych gminy Zakliczyn z wyrobami regionalnymi nawiązującymi do tradycji świątecznej oraz dekoracjami światecznymi. Ponadto "pod arkadami" przy wejsciu do ratusza będzie serwowana przez burmistrza Dawida Chrobaka śiąteczna zupa grzybowa. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w siedzibie ZCK w ratuszu na poddaszu.

 Uczucia zapisane na drewnie - 16 grudnia, początek godz. 13:00 - Galeria "Poddasze" ZCK. Wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów rzeźbiarskich ze Stanisławem Sochą realizowanych w roku 2017 w ramach projektu Stowarzyszenia "Klucz" o nazwie „Uczucia zapisane na drewnie”, który uzyskał dotację z MKiDN z programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2017 – Mistrz tradycji”.

 Artystyczne spotkanie Mikołajowe z Galerią "Poddasze" - 17 grudnia, początek, godz. 16:00. Sala im. S.W. Jordana w ratuszu. Doroczne spotkanie z artystami zaprzyjaźnionymi z Galerią "Poddasze" ZCK. W oczekiwaniu na wizytę św. Mikołaja, dzieci z artystami wykonują ozdoby świąteczne. Spotkanie ze św. Mikołajem dokumentowane jest pamiątkową fotografią. Zapisy w siedzibie organizatora - ZCK (w ratuszu na poddaszu).

 Koncert kolęd i pastorałek - 20 grudnia, początek, godz. 18:30. Sala im. S.W. Jordana w ratuszu. Koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach z filii w Paleśnicy. Wstęp wolny.

 Uroczyste spotkanie świąteczno - noworoczne - 28 grudnia, początek, godz. 13:00. Sala im. S.W. Jordana w ratuszu. Doroczne, samorzadowe spotkanie mające na celu podsumowanie mijającego roku w świątecznej atmosferze. W ramach spotkania odbędzie się 6. Gala "Jordanów" - honorowej nagrody Stowarzyszenia "Klucz" przyznawanej przez Kapitułę Nagrody osobom i instytucjom zasłużonym dla kultury i promocji gminy Zakliczyn.

 

Listopad

II. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Beethovena - 05 - 12 listopada. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Celem konkursu jest propagowanie muzyki kameralnej Ludwiga van Beethovena, oraz Polskiej muzyki współczesnej. II. Międzynarodowy Konkurs Kameralny im Ludwiga van Beethovena jest organizowany wspólnie przez: Internationale Beethoven Gesellschaft e.V z siedzibą w Berlinie, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena z Warszawy, Europejskie Forum Muzyki Polskiej e.V. i Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Zakliczyńskie Obchody Święta Niepodległości Polski

11 listopada

9:30 - Msza święta w intencji Ojczyzny - kościół pw. św. Idziego opata w Zakliczynie po mszy świętej przemarsz z asystą Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice" pod pomnik poległych za Ojczyznę w Rynku, złożenie wiązanek pod pomnikiem

XV Sztafeta Pamięci Łowczówek – Zakliczyn 2017

9.40 - 12.00 – przebiegnięcie trasy Łowczówek - Rychwałd – Lubinka - Janowice - Zakliczyn
uczestnicy sztafety oddają hołd poległym żołnierzom poprzez zapalenie zniczy na cmentarzach znajdujących się na trasie ( cm nr 171, 188, 190, 191, 192, 294)

12.00 – prezentacja uczestników Sztafety na zakliczyńskim Rynku

12.15 - 12.30 – złożenie wieńca na grobie mjr Kazimierza „Kuby” Bojarskiego i zapalenie zniczy na mogiłach innych legionistów spoczywających na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie

XXIII Uliczny Bieg Niepodległości w Zakliczynie

12:30 - start pierwszej kategorii na Rynku w Zakliczynie.

Organizatorzy; Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn we współpracy z Zakliczyńskim Centrum Kultury, Agencją Turystyki Aktywnej „Styr”, SKKT PTTK „Compass” przy Gimnazjum w Zakliczynie, Stowarzyszeniem "Sokół" w Zakliczynie, OSP Zakliczyn.

23 listopada

Zakliczyńska Pieśń Niepodległości - 23 listopada, początek godz. 16:00 - Sala im. S. Jordana w ratuszu. Wydarzenie kulturalno - edukacyjne inaugurujące w Zakliczynie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Program;

16:00 – wykład mgr. Michała Chruściela pt. „Przebieg działań wojennych na terenie Ziemi Zakliczyńskiej”
16:45 – koncert Chóru Nauczycielsko-Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie
17:45 – otwarcie wystawy Stanisława Kusiaka wraz z wykładem mgr Ewy Jednorowskiej pt. „Cmentarze wojenne Ziemi Zakliczyńskiej” – galeria „Poddasze”
18:45 – koncert artystów Państwowej Szkoły Muzycznej im. ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach

Organizator: Stowarzyszenie "Klucz" przy ZCK w Zakliczynie. Partnerzy projektu: Zakliczyńskie Centrum Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna im. ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach, Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie, Urząd Miejski w Zakliczynie.

Honorowy patronat: Prof. Piotr Gliński – wicepremier i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dawid Chrobak – burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

25 listopada

Spotkanie autorskie z Franciszkiem Pulitem autorem książki "Obrońca wolności - I.J. Paderewski" oraz Wieczór Koncertowy - 25 listopada, początek godz. 18:00 - sala im. S. Jordana w ratuszu. W programie koncertu przeboje operowe i operetkowe w wykonaniu Hanny Samson - sopran i Łukasza Gaja - tenor oraz Artura Jaronia - fortepian i zespołu "Strauss Ensamble". Organizator: Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej przy współpracy z Zakliczyńskim Centrum Kultury.

 

Październik

Biegi Pamięci Akcji "Burza" - Jamna 1944 – 2017 III Jamneński Bieg Górski - 08 października - Mogiła. Organizator: Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 696 992 339.

Uroczystość patriotyczno - religijna na Mogile - 08 października, początek godz. 10:45. Doroczna uroczystość upamiętniająca atak hitlerowski na szpitalik AK w lasach Woli Stróskiej.

Różaniec i msza święta w intecji pokoju na świecie - 15 października, początek godz. 14:00. Rokrocznie w trzecią niedzielę października Proboszcz Parafii Domosławice zaprasza do udziału w modlitwie różańcowej oraz mszy świętej na terenie cmentarza wojennego w Charzewicach na tzw. Pomnikach na pograniczu Charzewic, Melsztyna i Gwoźdźca.

Senioriada 2017 - 15 października, początek godz. 14:30. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Stróżach. Spotkanie integracyjne uczestników Akademii dla Aktywnych działających na terenie gminy Zakliczyn. W programie m.in. prezentacja artystyczna uczestników AdA, konkursy oraz biesiada. Organizatorzy: SPON "Bez barier" Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem".

 

Wrzesień

73. rocznica pacyfikacji Jamnej i bitwy batalionu "Barbara" 16 p.p. AK - 24 września, początek godz. 10:15. Jamna. Program wydarzenia; ceremoniał wojskowy pod pomnikiem poległych podczas pacyfikacji, msza święta w intencji poległych i pomordowanych, piknik patriotyczny. Organizatorzy: Gmina Zakliczyn oraz Ośrodek św. Jacka w Jamnej pod patronatem Starosty Tarnowskiego.

Uroczystości ku pamięci kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy". 16 - 17 września. Zakliczyn - Ruda Kameralna.

Program

16 września, sobota

9:00 - 14:00 Edukacyjny Rajd Górski im. kpt Jana Dubaniowskiego "Salwy".
15:00 -15:30 Złożenie zniczy na grobie Kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy" w Zakliczynie przez uczestników rajdu. Uroczysty przemarsz na rynek miasta.
16:00 -16:30 Inscenizacja historyczna na rynku w Zakliczynie, zbrojna działalność oddziału NSZ "Żandarmeria".
17:00 - Premiera książki Grzegorza Gawła, autora biografii kpt. Jana Dubaniowskiego. Spotkanie ze świadkami historii oddziału.

17 września, niedziela

8:45 - Oficjalne złożenie zniczy i wiązanek na grobie kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy". Przemarsz do kościoła Św. Idziego w Zakliczynie.
9:30 - Uroczysta Msza Święta w patriotycznej oprawie w intencji dowódcy i żołnierzy oddziału NSZ "Żandarmeria". Po Mszy Św. przejazd do Rudy Kameralnej.
11:00 - Ruda Kameralna - Oficjalne uroczystości pod pomnikiem partyzanckim. Powitanie Gości, Apel Poległych, złożenie kwiatów i wiązanek, wystąpienia gości. Przekazanie przez Wojewodę Małopolskiego na ręce córki Marii i syna Jana Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restututa" przyznanego pośmiertnie przez prezydenta RP kpt. Janowi Dubaniowskiemu "Salwie". Po oficjalnej części poczęstunek.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Zakliczyn w Biegach na Orientację - 23 września , początek godz. 14:30 - Jamna. Chatka Włóczykija.Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 696 992 339.

18. Święto fasoli w Zakliczynie. 02 - 03 września. Kompleks Rekreacyjno Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Największa i najpopularniejsza w Małopolsce zakliczyńska impreza promująca produkt lokalny - fasolę "Piękny Jaś z doliny Dunajca". Główne atrakcje to: Jarmark Produktu Lokalnego, prezentacje sceniczne oraz lunapark na zakliczyńskim Rynku. W tym roku na scenie Święta fasoli zobaczymy m.in.zespoły; Exotic (sobota) oraz w niedzielę; Paweł Gołecki, Kapela Górali - Wino, Kobiety i Śpiew oraz Mateusza Mijala i Libera. Organizatorzy: ZCK oraz Stowarzyszenie "Klucz" przy wsparciu samorządów; gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Sierpień

Wakacje odkrywców - sierpień 2017 - mini kolonie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat metodą Anny Rattenbury i od 7 do 11 lat w formie wrsztatów twórczych, odkrywczych i teatralnych realizowane są w sierpniu przez Centrum Języków Obcych Language Solutions w Zakliczynie. Szczegóły na stronie: www.lscentrumjezykowe.pl

4. Zakliczyński Triathlon Turystyczny - 6 sierpnia, początek godz. 14:00 - Zakliczyn – Piaski Drużków, trasa kajakowa: Piaski Drużków – Zakliczyn (most), trasa biegowa: Zakliczyn (prawy brzeg Dunajca do Rynku). Cały dystans triathlonu nie przekracza 50 km. Organizator: "Sokół" Zakliczyn przy współpracy z Urzędem Miejskim w Zakliczynie, firmą Kajaki Dunajcem, Agencją Turystyki Aktywnej „Styr”, OSP Zakliczyn, Zakliczyńskim Centrum Kultury.

Dożynki Gminy Zakliczyn w Stróżach - 13 sierpnia, początek godz. 13:00 - Stróże. Najwięsze w regionie tarnowskim dożynki gminne odbędą się tym razem w Stróżach. Rozpoczną się mszą świętą - dziękczynną w miejscowej kaplicy, potem impreza rozkręci się na stadionie LKS "Orzeł" Stróże. Gościem specjalnym imprezy będą aktorzy kultowych "Spotkań z balladą" w Kopydłowie. Organizatorami imprezy są: Sołectwo Stróże, Stowarzyszenie Pod Bocianim Gniazdem przy współpracy z ZCK.

Program Dożynek:

12:30 - Przybycie Grup Wieńcowych na parking przy kościele w Stróżach i ustawienie na dziedzińcu kościoła p.w. Św. Jerzego.
13:00 - Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele.
14:00 - Przejście Korowodu Dożynkowego na kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Stróżach, który poprowadzi Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic.
14:10 - Występ Dętej Orkiestry Strażackiej z Filipowic.
14:40 - Oficjalne otwarcie Dożynek, przywitanie Gości i przekazanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek.
15:20 - Przegląd Grup Wieńcowych - prezentacja grup.
18:00 - Wręczenie nagród loterii fantowej oraz podziękowań za udział w dożynkach.
18:30 - Muzyczny recital Julki Bagińskiej lokalnej gwiazdy estrady
18:45 - Gwiazda wieczoru - gościnnie w Stróżach Kabaret z Kopydłowa
20:30 - Pokaz sztucznych ogni.
21:00 - Festyn ludowy. Do tańca przygrywać będzie Zespół O´Men z Łącka.

Przez cały czas trwania imprezy: animatorzy organizują wiele atrakcji dla dzieci, „dmuchawce, latawce, wiatr”, kucyki Pana Lupy, malowanie twarzy i inne niezapomniane zabawy. Będzie można wykonać sobie niezapomnianą fotografię przy okazjonalnej foto-ścianie.

Odpust Jamneński i 15. Święto Pojednania - 14 - 15 sierpnia. Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów na Jamnej. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Starosta Tarnowski oraz Rektor Kościoła Akademickiego o. Andrzej Chlewicki.

Program wydarzenia:

14 sierpnia

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – Misterium – Radosny Pogrzeb Matki Bożej
19:00 – Msza święta
20:00 – Sympozjum „Dziedzictwo O. Jana Góry” w Wieczerniku poprowadzi dr hab. O. Nikodem Brzózy

15 sierpnia

10:15 – Uroczystość patriotyczna przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów AK i mieszkańców Jamnej (plac przykościelny);
- Hymn Polski – Strażacka Orkiestra Dęta „Filipowice”
- wystąpienia: burmistrza Dawida Chrobaka i starosty Romana Łucarza
- wystąpienia zaproszonych gości
- modlitwa za poległych
- złożenie kwiatów pod pomnikiem
- odsłonięcie w Kościele Rektoralnym tablicy pamiątkowej Śp. O. Jana Góry oraz z okazji 25. rocznicy przybycia OO. Dominikanów na Jamną
11:00 – Msza święta polowa w intencji poległych (msza odpustowa)
12:10 – Poświęcenie Ogrodu Różańcowego im. Ojca Pio
12:40 – Polonez na łące i inne atrakcje
13:00 – koncert jubileuszowy Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – Misterium Jacka Kowalskiego o Zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny

Lipiec

Międzynarodowy Festiwal Kultury Regionów - 8 - 9 lipca - Gwoździec - sobota; początek godz. 17:00 oficjalne uroczystości 20 lecia Zespołu Folklorystycznego "Gwoździec", międzynarodowe warsztaty ludowe oraz biesiada ludowa na terenie Domu Strażaka w Gwoźdźcu. . Niedziela w Gwoźdźcu prezentacja zespołów z Polski, Węgier i Ukrainy. Na finał zobaczymy zespół Krywań z Zakopanego.

Wakacyjne warsztaty z języka angielskiego - 10 - 28 lipca - Zakliczyn - Centrum Języków Obcych Language Solutions w Zakliczynie zaprasza na bezpłatne zajęcia konwersacyjne z Native Speaker z USA. Zajęcia prowadzone przez wolonatriuszy programu Learning Enterprises dedykowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

English Football Camp - 11-15 lipca - Kompleks Rekreacyjno Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Pierwsze takie wydarzenie w Polsce kiedy trenerzy z jednej z najlepszych Akademii piłkarskich na świecie oraz renomowanej organizacji "TEAM SPIRIT" Sports Coaching, będą prowadzić zajęcia w naszym kraju. Obóz piłkarski z trenerami z Anglii, to pięć dni treningów w godzinach od 10:00 do 16:00. Oprócz zajęć piłkarskich wszyscy uczestnicy wezmą również udział w zajęciach z języka angielskiego, wszystko po to aby poczuć smak angielskiego środowiska a także zachęcić dzieci do komunikacji z trenerami prowadzącymi treningi. Organizator: Akademia Piłkarska "English Football" Zakliczyn.

Lato na Rudzie - 22 lipca, początek, godz. 15:00 - obiekty Świetlicy ZCK w Rudzie Kameralnej. Cykliczna impreza w Rudzie Kameralnej organizowana rokrocznie w środku lata, czyli Lato na Rudzie. Atrakcje dla dzieci i rodzin oraz festyn do białego rana. Organizatorzy imprezy to Świetlica ZCK oraz Rada Sołecka w Rudzie Kameralnej.

Suffolk Youth Orchestra - 29 lipca, początek godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W programie muzycznej edukacji hrabstwa Suffolk (Anglia) uczestniczy około 4500 utalentowanej młodzieży. Najlepsi z nich odbywają próby oraz grają w "Suffolk Youth Orchestra." To jedna z najlepszych na Wyspach Brytyjskich młodzieżowych orkiestr symfonicznych. W próbach oraz koncertach uczestniczy około 100 młodych muzyków w wieku od 13 do 20 lat. Koncertują nie tylko w hrabstwie Suffolk, ale też w innych miastach Wielkiej Brytanii. Realizują program współpracy artystycznej ze słynną profesjonalną orkiestrą "London Symphony Orchestra". Wstęp na koncert bezpłatny.

Czerwiec

Portugalia nieobiektywnie - 30 czerwca - Galeria "Poddasze" ZCK - piątek, początek, godz. 19:00. Wernisaż wystawy Renaty Michalczyk - członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ostatnie odbyły się w Klubie Sztuki Art Cafe MCK Sokół w Nowym Sączu i Pijalni Artystycznej w Piwnicznej oraz w w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, a także w Galerii "Pod Piątką" w Starym Sączu. Za działalność na rzecz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego autorka otrzymała Srebrne Jabłko Sądeckie. Wystawa potrwa do 20 sierpnia.

Gminne Zawody Sportowo - pożarnicze - 24 czerwca, początek godz. 14:00 - stadion PKS Jedność w Paleśnicy. W zawodach udział wezmą jednostki OSP z terenu Gminy Zakliczyn. Oprócz drużyn męskich zobaczymy 3 drużyny młodzieżowe oraz jedną żeńską.

Biesiada Rycerska w Melsztynie - 25 czerwca, początek godz. 17:00 - teren ruin zamku melsztyńskiego. Drużyna Wojów "Czarny sokół" z Dębicy zajmującą się odtwarzaniem kultury materialnej i zwyczajów ludzi zamieszkujących tereny Polski w XI wieku oraz Najemny Poczet Herbu Gryf z Gorlic specjalizujący się w okresie średniowiecza, a w szczególności jego schyłku, tj. XV wieku oraz początków renesansu. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują kulturę i obyczaje tamtych czasów oraz sztukę wojenną. Gościem specjalnym będzie Waldemar Zeb. Organizatorzy: Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Klucz." Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

V Festyn Tematyczny w Gwoźdźcu - w "Wiosce pod kobiecą ręką" - 17 czerwca - Remiza OSP w Gwoźdźcu i teren wokół remizy. Gwoźdźcanki gwarantują niezapomiane rodzinne chwile! Oferujemy: bogaty repertuar sceniczny, wiele darmowych zabaw dla dzieci, konkursów rodzinnych i innych towarzyszących atrakcji, aby nasi goście poczuli się szcześliwie i syto. Ponadto zapewniamy tańce i zabawę do białego rana.

Nadanie patronatu św. Jana Pawła II miastu Zakliczyn i przekazanie relikwii św. Jana Pawła II w 460 rocznicę lokacji miasta Zakliczyn - 15 czerwca, początek godz. 14:00 - Rynek - Zakliczyn.

Program uroczystości;

14.50 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00 – Uroczysta Msza św. Bożego Ciała pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża

Odczytanie i przekazanie dekretu Stolicy Apostolskiej ustanawiającego św. Jana Pawła II Patronem Miasta Zakliczyn przez Bpa Ordynariusza Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn
Przekazanie relikwii św. Jana Pawła II parafii św. Idziego
Podziękowania Burmistrza Miasta i Gminy oraz Proboszcza Parafii św. Idziego

16.30 – Procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy na zakliczyńskim Rynku

17.30 – Zakończenie procesji przy pomniku św. Jana Pawła II na placu kościelnym i uroczyste błogosławieństwo wiernych Najświętszym Sakramentem

Akt Zawierzenia Miasta i Ziemi Zakliczyńskiej św. Janowi Pawłowi II dokonany przez Burmistrza Miasta i Gminy przy pomniku św. Jana Pawła II w 460. rocznicę lokacji miasta. Ucałowanie relikwii przez wiernych i przeniesienie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego

18.15 – Odsłonięcie okolicznościowej tablicy upamiętniającej wydarzenia nadania patronatu św. Jana Pawła II w 460. rocznice lokacji miasta na budynku Zakliczyńskiego Ratusza

18.30 – Uroczysta kolacja w Zakliczyńskim Ratuszu

18.30 – Tańce lednickie w wykonaniu Szkoły Tańca Lilli Sztyler

19.00 – Rozpoczęcie III Diecezjalnego Koncertu Uwielbienia "Bóg bogaty w miłosierdzie".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i błogosławieństwo
Apel w godzinie śmierci św. Jana Pawła II
Pantomima ewangelizacyjna

ok. 22.00 – Zakończenie koncertu

Honorowy Patronat:
J.E. Ks. Ordynariusza Bpa dra Andrzeja Jeża oraz Wicepremiera Prof. Piotra Glińskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wielki Test Wiedzy o Zakliczynie - 10 czerwca, poczatek, godz. 16:00. Sala im. W.S. Jordana w ratuszu. W ramach Małopolskiego Dnia Uczenia Się Przez Całe Życie i w ramach obchodów 460 rocznicy lokacji miasta Zakliczyn, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie "Klucz" oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zapraszają rodziny (zespół składa się z 3 osób, w tym jedna osoba ucząca się) do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Zakliczynie. Podczas eliminacji wszystkie zespoły odpowiadają na zestaw pytań zaznaczając spośród trzech odpowiedzi jedną właściwą. Do finału kwalifikują się trzy zespoły, które walczą o tytuł Mistrzów Wiedzy o Zakliczynie i cenne nagrody.

Śpiewająca Pippi - 14 czerwca, początek godz.18:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Premiera dwuaktowej opery w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Wstęp tylko z zaproszeniami. O godz. 14:00 odbędzie się w ECMKP próba generalna przed premierą. Wejściówek na operę brak, istnieje jeszcze możliwość uzyskania wejściówek na prapremierę w MCK "Sokół" w Nowym Sączu w dniu 20 czerwca 

Maj

6. Charytatywny Koncert Piosenki Przedszkolnej "To dla Ciebie" - 1 maja, początek, godz. 15:00 - Sala im. W.S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Na scenie ZCK wystąpią przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie (Zakliczyn i oddział w Lusławicach). Organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 1 z Zakliczyna. Patrona honorowy; Burmistrz MIasta i Gminy Zakliczyn i Starosta Tarnowski.

6. Zakliczyńska Majówka Historyczna – szlakiem wybitnych miejsc i rodów – Wawrzyniec Spytko Jordan - 03 maja, początek godz. 17:00 - Zakliczyn. Projekt kulturalno - edukacyjny. Tym razem w związku z 460 rocznicą lokacji miasta Zakliczyn zajmiemy się postacią założyciela miasta. Organizator; Stowarzyszenie "Klucz" przy współpracy z ZCK oraz Parafią pw. św. Idziego opata w Zakliczynie.

Program Zakliczyńskiej Majówki Historycznej;
17:00 - Powitanie uczestników Majówki na Rynku przed ratuszem. Wprowadzenie w tematykę Majówki,tj. jubileuszu Lokacji Miasta Zakliczyn, m.in.: Statuty Spytko Wawrzyńska Jordana,
17:15 - spacer historyczny po Zakliczynie; z Rynku na ul. Różaną (fragment głównej drogi Opatkowic), ul. Mickiewicza w stronę kościoła p.w. św. Idziego opata,
17:40 - wykład mgr Ewy Jednorowskiej połączony z projekcją fotografii i rysunków Stanisława Kusiaka,
19:00 - spotkanie rekreacyjne uczestników Majówki w ogrodzie plebańskim.

Śladami św. Jana Pawła II - 17 maja, początek, godz. 18:00. Ratusz w Zakliczynie. Podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Compass" przy Gimnazjum w Zakliczynie.

Gminny Dzień Strażaka - 20 maja, początek, godz. 15:00. Stróże. Doroczne święto strażaków w gminie Zakliczyn tym razem organizowane jest przez OSP Stróże. Najpierw msza święta w intencji druhów w kaplicy w Stróżach, przemarsz pododdziałów pod remizę i tam dalsza część uroczystości. Na uroczystości zapraszają: OSP Stróże, Zarząd Gminny Z OSP RP w Zakliczynie, Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury.

XII Majówka ŚDS - Stróże 2017 - 23 maja, początek, godz. 10:00. Obiekt Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje doroczną, cieszącą się dużym zainteresowaniem imrezę integracyjną. Wstęp za zaproszeniami.

Kwiecień

Koncert Litewskiej Orkiestry Kameralnej - 8 kwietnia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Litewska Orkiestra Kameralna i Chór Narodowy Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka; w programie m.in. Bach, Kilar i MacMillan.

Szymon Nehring - 21 kwietnia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Na scenie Centrum w Lusławicach wystąpi finalista XVII Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina i utytułowany pianista młodego pokolenia – Szymon Nehring. Repertuar wieczoru obejmie utwory Mozarta, Beethovena , Scarlattiego i Szymanowskiego na fortepian solo oraz kwartet fortepianowy Gabriela Faure.

MARZEC:

Sztuka kluczem do lepszej przyszłości - 17 marca, początek godz. 17:30 - Galeria "Poddasze" ZCK w ratuszu - wernisaż wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach. Istnieje możliwość zakupu rękodzieła - dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rehabilitację społeczną uczestników WTZ.

„Jeszcze polska muzyka..."  - 24 marca, początek godz. 19:30 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - Jest to koncert inaugurujący 8. edycję cyklu „Jeszcze polska muzyka..." W programie zabrzmią: I Koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego, „Lark Ascending" Ralpha Vaughana Williamsa, Mała suita na orkiestrę kameralną Witolda Lutosławskiego oraz VIII Symfonia h-moll D.759 „Niedokończona" Franza Schuberta. Dzięki współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie zespołem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej zadyryguje dwójka studentów wydziału dyrygentury tej uczelni: Paweł Riess i Bartosz Staniszewski. Partie solowe wykona zaś znakomita skrzypaczka młodego pokolenia Marta Magdalena Lelek.

LUTY:

Fundusze z kulturą - 18 lutego, początek godz. 16:00. ECMKP w Lusławicach. Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego i Stanisław Sorys – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego zapraszają na koncert „Fundusze z kulturą". W programie największe przeboje scen operowych oraz rozdanie nagród dla instytucji kultury najefektywniej sięgających po dofinansowania z funduszy UE.Wydarzenie uświetni koncert krakowskich solistów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w repertuarze klasycznych utworów muzyki operowej i operetkowej. Będzie można usłyszeć między innymi „La donna e mobile" z opery „Rigoletto" G. Verdiego, „Arię ze śmiechem" z operetki „La Perichola" J. Offenbacha czy „Gdybym był bogaty" arię z musicalu „Skrzypek na dachu".

Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Zakliczyn - 26 lutego 2017 roku pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 godz. 9:30 - msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych - kościół p.w. św. Idziego opata w Zakliczynie,

godz.10:30 - złożenie wiązanki kwiatów przez delegację samorządu Gminy Zakliczyn na mogile kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy", na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie,

godz.11:45 - złożenie wiązanki kwiatów przez delegację samorządu Gminy Zakliczyn pod pomnikiem kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy" i jego żołnierzy w Rudzie Kameralnej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym"

godz. 12:00 - start biegu na dystansie 11 km z Rudy Kameralnej.

godz. 12:00 - rozpoczęcie gry miejskiej "Żołnierze Wyklęci" w Zakliczynie

godz. 12:15 – pierwszy start na dystansie 1963 m w Zakliczynie .

15:00 - koncert zespołu "Forteca" w sali im. W.S. Jordana w ratuszu.

Organizatorzy: SKKT - PTTK Compass przy Gimnazjum w Zakliczynie, ATA Styr w Zakliczynie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Fundacja Wolność i Demokracja, OSP Zakliczyn, Urząd Miejski w Zakliczynie, Zakliczyńskie Centrum Kultury. Patronat: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Birmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Styczeń

Opłatek Seniorów - 05 stycznia, poczatek godz.17:00 - ratusz w Zakliczynie (sala im. S. Jordana). Impreza świąteczno - noworoczna organizowana przez Klub Seniora w Zakliczynie. Wstęp za zaproszeniem.

Orszak Trzech Króli w Zakliczynie - 06 stycznia, początek godz. 13:00 - Orszak wyruszy z parkingu przy klasztorze Franciszkanów trasąspod parkingu przejście na ulicę Jagiellońską, następnie Jagiellońską do skrzyżowania ul. Malczewskiego i Rynku, od Rynku na ulicę Mickiewicza do wejścia głównego kościoła pod wezwaniem św. Idziego opata w Zakliczynie. Trzej Królowie wprowadzą uczestników Orszaku i złożą pokłon przy żłóbku i przyniesione dary Dziecięciu. Wspólnie odśpiewamy kolędy Maleńkiemu przy akompaniamencie muzycznym.Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Zakliczynie są Proboszczowie obu zakliczyńskich parafii i Oaza Rodzin. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

"Siołkowianie" - 08 stycznia, początek po mszy świetej o godz. 11:30 w kościele o. Franciszkanów w Zakliczynie - koncert kolędowy męskiego chóru z Siołkowej koło Grybowa. Chór związany jest z Bazyliką Mniejsza w Grybowie, gdzie często koncertuje.

4. Wspólne Kolędowanie - 08 stycznia, początek godz. 16:30, wstęp wolny - remiza OSP w Gwoźdżcu. Impreza świąteczna organizowana przez Fundację MAK, Wioskę pod kobieca ręką oraz Sołtys Gwoźdźca. Wystąpią: ZF Niedźwiedzoki, Aleksandra i Piotr Kurek oraz Małgorzata i Anna Nowak.

Koncert Sinfonia Varsovia - 08 stycznia, początek godz. 19:00 - ECMKP w Lusławicach. Na scenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi orkiestra Sinfonia Varsovia, która tradycyjnie już rozpocznie kolejny koncertowy rok w Lusławicach. W programie wieczoru usłyszymy II Symfonię Krzysztofa Pendereckiego, nazywaną też „Wigilijną” lub „Bożonarodzeniową” oraz VII Symfonię Antonina Dvoraka, przez wielu uważaną za najcenniejsze dzieło w dorobku czeskiego symfonika. Gościem honorowym koncertu inauguracyjnego będzie patron Centrum – Krzysztof Penderecki, który zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi wykonanie jednego z utworów! Dyrygentem w pozostałej części koncertu będzie Maciej Tworek. Rezerwacja bezpłatnych biletów na to wydarzenie i innych w ECMKP odbywa się w formie internetowej na stronie www.penderecki-center.pl

Gminny Opłatek Strażacki - 14 stycznia, początek godz. 16:00 - Zajazd "Ania" Zakliczyn. Cykliczna, świąteczno - noworoczna impreza opłatkowa organizowana przez strażaków w gminie Zakliczyn, tym razem w samym Zakliczynie. Organizator: Zarząd Jednostki Ochotniczej Styraży Pożarnej w Zakliczynie. Wstęp za zaproszeniem.

Noworoczny Koncert Charytatywny Grupy Azoty - 14 stycznia, początek godz. 19:00 - ECMKP w Lusławicach. Wystąpi orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała, a gościem specjalnym i solistką będzie chińska skrzypaczka Zen Hu! W programie wieczoru muzyka dynastii Straussów, Mozarta, Chopina, Dvořáka, Czajkowskiego. Do udziału w koncercie uprawnia przekazanie darowizny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia PROMETEUSZ – szczegółowe informacje na stronie www.grupaazoty.com

Koncert Noworoczny - 24 stycznia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy, utwory muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach; wystąpią soliści oraz zespoły kameralne. Wejściówek brak.

Z odwagą, miłością, bez lęku - 29 stycznia, początek, godz. 17:00 - ratusz w Zakliczynie, Galeria "Poddasze". wernisaż wystawy fotoreportażowej Joanny Dębiec. Zdjęcia powstały podczas turnusu rehabilitacyjnego w Sarbinowie Morskim maju 2016 roku i przedstawiają dzieci niepełnosprawne, młodzież – wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej wraz z rodzicami, opiekunami i wychowawcami.

Świąteczno - noworoczny koncert - 29 stycznia, początek, godz. 17:30 - ratusz w Zakliczynie (sala im. S. Jordana). Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego pod kierunkiem Bogusława Wróbla, który przygotował nowe aranżacje do znanych i lubianych utworów świątecznych. Przed koncertem odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Z odwagą, z miłością, bez lęku.." Joanny Dębiec. Bohaterami fotoreportażu są wychowankowie SOZ-W w Złotej podczas turnusu rehabilitacyjnego, który miał miejsce w 2016 roku w Sarbinowie Morskim.

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych