iza

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

dbasiPodczas tegorocznego Święta Fasoli w Zakliczynie nie zabrakło Jaśka pod różnymi postaciami. Na różnorodnych straganach skosztować można było fasolkę po zakliczyńsku, zrazy fasolowe, jaśkowe pierogi, smalec z fasoli czy jaśkowe serca. Ale na Święcie Fasoli nie zabrakło też Basieńki. To właśnie dla ciężko chorej Basi z Gwoźdźca przygotowana była z dużym rozmachem akcja pomocowa. Dziewczynka cierpi na zespół różnych schorzeń, które powodują, że nie jest ona w stanie samodzielnie siedzieć, mówić, reagować na bodźce zewnętrzne. Dziewczynka rozwija się z dużym opóźnieniem psychoruchowym, Cierpi również na epilepsję. Codzienność Basi jest bardo trudna.

Jej dzieciństwo to ciągłe zmagania z przeciwnościami, godziny ćwiczeń oraz rehabilitacji, poobijane kolana oraz łokcie, a także mnóstwo wylanych łez. Smutek rodziców związany z cierpieniem dziecka trudno jest opisać słowami. Każdy postęp w rozwoju Basi okupiony jest jej ciężką pracą. Kosztowna rehabilitacja, która miesięcznie generuje koszt około 1600 zł sprawia, że rodzinie czasem trudno związać koniec z końcem. Ponadto dysfunkcje Basi wymagają zakupu coraz to nowych, specjalistycznych urządzeń podtrzymujących jej aktywność.

Dlatego właśnie rodzina, znajomi i przyjaciele rodziny Hebdów oraz Stowarzyszenie Bez Barier postanowili połączyć siły i wspólnie zorganizować zbiórkę środków pieniężnych na zakup potrzebnych, specjalistycznych urządzeń, w tym łóżka rehabilitacyjnego, fotelika samochodowego i wózka. To właśnie rodzina oraz przyjaciele Basi prowadzili zbiórkę gadżetów do upominków. Od stycznia prowadzona była zbiórka fantów dla Basi poprzez stronę Facebooka, która zarządzała Emilia Zych.

Stowarzyszenie Bez Barier prowadziło zbiórkę publiczną zgłoszoną pod numerem 2016/1277/OR. Podczas Święta Fasoli był ogrom szczodrych i zadowolonych Pomagaczy dla Basi, którzy zakupili cenne fanty na stoisku charytatywnym i podczas zabawy fantowej na scenie. Wspólne połączenie sił okazało się sukcesem. Po podliczeniu skarbon, stoiska z zabawy fantowej i na scenie, przelewach na konto które już wpłynęły, podajemy oficjalną kwotę: dla Basi zebraliśmy 11.026,78 zł. Za środki te zakupione będą: łóżko rehabilitacyjne wraz z materacem i stolikiem, specjalistyczny fotelik samochodowy oraz specjalny wózek dla Basi.

Dla przypomnienia, Stowarzyszenie Bez Barier w tym roku prowadziło już kilka akcji pomocowych. Wspólnie z Nocną Jazdą Zakliczyn. W kwietniu, na zakliczyńskim rynku i w lipcu na Orliku prowadziliśmy akcję „Jedziemy Bez Barier” – charytatywne zloty samochodowe. Podczas tych akcji, dzięki współpracy z samorządem Gminy Zakliczyn, Panem Burmistrzem Dawidem Chrobakiem, Darczyńcami, fanami motoryzacji i chłopakami z Nocnej Jazdy zebraliśmy prawie 10 tys. złotych na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych.

A wracając do wrześniowej akcji dla Basi podczas Święta Fasoli. Ogromną popularnością cieszyły się atrakcyjne upominki na stoisku charytatywnym, których było ponad 500 sztuk. Rozeszły się w mig, bo już około godz. 15 –stej nie było po nich śladu. Wtedy to załoga wolontariuszy Bez Barier w żółtych koszulkach ruszyła w teren ze skarbonkami w dłoniach. Natomiast największą popularnością podczas zabawy fantowej na scenie cieszył się „pakiet kibica” zakupiony przez radną MiG Zakliczyn, Panią Ewę Nijak za rekordową cenę 1500 zł. W pakiecie znalazła się fotografia Bartosza Kapustki z autentycznym autografem oraz piłka z Euro 2016 z autoryzacją Roberta Lewandowskiego. Pani Ewa zakupiła też wiele innych rzeczy, miedzy innymi fartuch Burmistrza, w którym serwował podczas Święta Fasoli darmową fasolkę. Pani Anna Moj – przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie zakupiła piękne skrzypce na podstawie wraz ze smyczkiem, które z pewnością zajmą zaszczytne miejsce w nowopowstałej Szkole Muzycznej w Paleśnicy. Dziękujemy również wspaniałym Darczyńcom, którzy zakupili anioła, samochód, smoka i motor orgiami, obraz „Letni Pejzaż”, chleb z Obertyna, płaskorzeźbę Jana Pawła II, wózeczek z białej wikliny i miód. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla pana Kazimierza Dudzika, dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury, który poprowadził z nami na scenie poszczególne wejścia zabawy fantowej dla Basi i przekazał chlebowe arcydzieło z Obertyna jako fant dla Basi.

Nasze drugie stoisko promocyjne serwowało zakliczyńską fasolkę i łazanki, jaśkowe pierogi, vege i tradycyjny smalec wykonane przez panie z Akademii dla Aktywnych w Słonej pod okiem Pani Małgorzaty Nowak. Podczas fasolowej imprezy, na hali Orlika, rozegrano również po raz pierwszy w Zakliczynie grę Boccia. Film z pionierskiego meczu zobaczyć można na FB BEZ BARIER. Dziękujemy naszym przyjaciołom – wózkowiczom za przybycie wraz z rodzicami i osobami towarzyszącymi do Zakliczyna na Fasolowe Święto i wzięcie udziału w rozgrywkach..

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w poszczególnych częściach akcji dla Basi podczas Święta Fasoli. Gorące podziękowania dla wolontariuszy BEZ BARIER, którzy ochoczo wspierali to wydarzenie. Obszerna foto - relacja z akcji dla Basi znajduje się na Facebooku BEZBARIER https://www.facebook.com/StowarzyszenieBezBarier/photos/?tab=album&album_id=1081430495226584  i stronie Fanty dla Basi https://www.facebook.com/groups/1529915293991381/?fref=t

Do sukcesu akcji przyczyniło się również szereg osób prywatnych, firm i instytucji, którym dziękują rodzice Basi, a w szczególności:

1. Firma „ROMAX” Maksymilian Roman, oraz Firma” AR.BUD” Andrzej Roman
2. Totalizator Sportowy o. w Krakowie
3. Totalizator Sportowy Maciej Krupski
4. Restauracja Misterium
5. Al. CAPONE Sławomir Skowron
6. Firma Liv Care
7. AKSON- Arkadiusz Ginter
8. Apteka Zdrowe Ceny Zakliczyn
9. Kwiaciarnia ESTERA Małgorzata Dudek
10. Małgorzata Dziedzic
11. Sklep Medyczny M&M Maria Słota oraz Marta Krzywacka
12. Edmund Leś Brzesko
13. Sklep Tęcza pani Słowińska
14. Małgorzata Nowicka
15. Marta Kwaśniewska Kobylarczyk
16. Agnieszka Sieniatecka
17. Anna Brzegowy
18. Barbara Ciemięga
19. Bogumiła Zielonka
20. Łucja Mleczko
21. Anna Masłoń
22. Małgorzata Czarnecka
23. Beata Smoleń
24. Urban Magdalena
25. Emilia Zych , oraz jej znajomi
26. Akademia Dla Aktywnych Gwoździec
27. Akademia dla Aktywnych Paleśnica
28. Staja paliw BP Brzesko
29. Firma PAWIK Paweł Opioła
30. Justyna Mędrek i jej znajomi
31. T-Mobile Brzesko
32. KM_NET Marek Sobol
33. Krakowskie Hospicjum Dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera
34. Rafał Bodura
35. Zenon Sacha
36. Krzysztof Piskorz EUROCASCH
37. Paulina Kuśnierz
38. Bernadeta i Witold Dudek
39. P.Krystyna Matras”MATRAS”
40. Zakład Karny Tarnów Mościce
41. Sławomir Biel Firma Sławex
42. Irena Kusion wraz z uczniami
43. Publiczne Przedszkole w Uszwi p. Diana jaroszek
44. Publiczne Przedszkole im.Siostry Faustyny w Brzesku
45. Zespół Szkół w Sufczynie
46. Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej
47. Publiczne Przedszkole nr.1 w Zakliczynie
48. Zespół Szkół w Woli Dębińskiej
49. Firma Biliński Ozdoby Choinkowe w Nowej Dębie
50. Katarzyna Kita
51. Barbara Dudowicz
52. Zofia Kazimierczyk
53. Nocna Jazda Zakliczyn
54. Hurtownia Medyczna MARS Nowy Sącz
55. Hurtownia Sprzętu rehabilitacyjnego Armedical
56. Hurtownia medyczna HARTMANN
57. Firma SENI Toruń
58. Natalia Robak
59. Firma Gładysz i Synowie
60. T-Mobile Brzesko.

Publikujemy jeszcze podziękowania rodziców Basi:

Szanowni Państwo

„W związku z obchodzonym co roku Świętem Fasoli , na którym działało stoisko charytatywne „Na Fasoli dla Basi”, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do zebrania funduszy dla naszej niepełnosprawnej córci Basi. W pierwszej kolejności pragnę podziękować Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”Bez Barier”, a w szczególności Pani Ewie Jóźwiak, która całym sercem poświęciła się , by pomóc w przygotowaniach, Panu Dyrektorowi ZCK Kazimierzowi Dudzikowi , Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi, za przekazanie fartucha na licytację.
Również bardzo dziękuje wolontariuszom za wszechstronną pomoc , pani Emilii Zych , która tworząc grupę Fanty dla Basi doprowadziła do odzewu ogromu osób ,które bardzo chciały pomóc. Dziękuje również mojej kochanej siostrze Magdalenie Urban , która przez cały czas przygotowywania cegiełek i wykonywania innych prac związanych z działaniem stoiska pomagała, oraz wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zebrania tak licznej ilości cegiełek.
Dziękujemy również wszystkim Państwu , którzy brali udział w licytacji i w tak ogromny sposób przyczynili się do zebrania funduszy na zakup łóżka rehabilitacyjnego wraz z materacem antyodleżynowym. Zebrana kwota pozwoli na dodatkowy zakup specjalistycznego fotelika i wózka dla Basi.

Z poważaniem Rodzice Basi: Izabela i Rafał Hebda”

A ja raz jeszcze dziękuję – Ewa Jóźwiak

dlabasi dlabasi dlabasi
dlabasi dlabasi dlabasi
dlabasi dlabasi dlabasi
dlabasi dlabasi dlabasi
dlabasi dlabasi dlabasi
dlabasi   

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych