Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Marka Jarmarku Produktu Lokalnego Blisko 60 wystawców w sobotę i tyle samo w niedzielę, na Kamieńcu, będzie prezentować produkty regionalne, potrawy fasolowe i tradycyjne oraz rękodzieło podczas 20. Święta Fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego. Można będzie, szczególnie w sobotę, posmakować potraw fasolowych i tradycyjnych na stoiskach oddziałów Stowarzyszenia "Klucz" oraz KGW z terenu gminy Zakliczyn, a także fasolki ugotowanej podczas pokazu Czytaj więcej: Marka Jarmarku Produktu Lokalnego kulinarnego oraz przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Podczas zbliżającego się weekendu można będzie porównać smak oscypka przywiezionego z Tatr i oscypka z Bieszczad. Na tegorocznym JPL pojawią się; świeża fasola z doliny Dunajca, domowy chleb, smalec, miód i produkty pszczele, naturalne soki, dżemy, syropy, zioła, sandomierskie jabłka, prozioki, wina z Pogórza i sadzonki winorośli. Kilkanaście stoisk będzie oferować wyroby rękodzielnicze, m.in.: produkty z lnu, pamiątki z drewna, ręcznie robione świece, kompozycje wykonane z suszu, zabawki i chusty, etc.

Czytaj więcej: Wygraj konkurs fasolowy oraz na potrawę regionalną Małopolski - czekamy na zgłoszenia W tym roku wyjątkowo 20. Święto fasoli odbędzie się 31 sierpnia (wyjątkowo, bo w sobotę, gdyż w niedzielę 1 września zapraszamy na 21. Dożynki Województwa Małopolskiego). Obie imprezy odbędą się na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym "Kamieniec" dzięki życzliwości Spółki Dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Zakliczynie oraz państwa Kiełbasów. Ważnym elementem imprezy fasolowej jest konkurs potraw z fasoli, zatem prezentuję regulamin konkursu na potrawę regionalną z fasoli, którego patronem jest firma PSB Mrówka „Sufigs”, posiadająca Market Budowlano – Wykończeniowy Sufigs Mrówka oraz Centrum Budownictwa PSB Sufigs Profi w Zakliczynie.

Czytaj więcej: Charytatywnie na największej zakliczyńskiej imprezieCzytaj więcej: Charytatywnie na największej zakliczyńskiej impreziePodczas 20. Święta fasoli w dniu 31 sierpnia oraz 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w dniu 1 września, prowadzone będą akcje dobroczynne na rzecz chorych mieszkańców gminy Zakliczyn; Szczepana Martyki i Marka Słowińskiego.

Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w JPL 20. Święta fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego W dniu 31 sierpnia 2019 roku (sobota) na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym "Kamieniec" w Zakliczynie w godzinach od 11:00 do 2:00 odbędzie się 21. Święto fasoli, a dzień później 1 września 2019 roku (niedziela) 21. Dożynki Województwa Małopolskiego. Gwiazdami estradowymi imprez będą zespoły: Brathanki i Golec uOrkiestra. Pod względem cateringowym i gastronomicznym obie imprezy obsługiwać będzie firma Catering Corona. Zgodnie z dotychczasową tradycją największej dorocznej zakliczyńskiej imprezy, zapraszamy do udziału w Jarmarku Produktu Lokalnego wystawców rękodzieła oraz wystawców kulinarnych oferujących produkt tradycyjny Małopolski (ewentualnie Podkarpacia). Szczegóły w regulaminie JPL poniżej.

 

Regulamin Jarmarku Produktu Lokalnego

20. Święta fasoli w Zakliczynie w dniu 31 sierpnia 2019 roku

oraz

21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie w dniu 1 września 2019 roku

Czytaj więcej: Jolmax i Catering Korona zaproszeni do obsługi Święta fasoliTrzy oferty obsługi gastronomicznej oraz dwie oferty kompletne i jedna niepełna ws. obsługi organizacji sceny, nagłośnienia i oświetlenia scenicznego wpłynęły do Zakliczyńskiego Centrum Kultury w odpowiedzi na moje zaproszenie do składania ofert na obsługę 20. Święta fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie.

Dziękując za zainteresowanie informuję, że do ustaleń szczegółowych i ewentualnego podpisania umowy na obsługę wyżej wymienionych imprez zapraszam:

 

Agencja Koncertową Jolmax
Catering Korona – kompleksowa obsługa imprez masowych

 

 

Z poważaniem
Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK

 

 

Czytaj więcej: Zaproszenie do składania ofert W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 roku odbędzie się 20. Święto fasoli w Zakliczynie, które będzie połączone z 21. Dożynkami Województwa Małopolskiego. Wśród gwiazd największych zakliczyńskich imprez 2019 roku będą: w sobotę 31 sierpnia Brathanki, a w niedzielę 1 września Golec u Orkiestra. Te zespoły mają największe wymagania związane z organizacją sceny, nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert podaję linki do riderów zespołów:

Czytaj więcej: Tysiące gości na imieninach Pięknego Jasia!19. edycja Święta Fasoli miała prawdopodobnie rekordową frekwencję. Słoneczna aura sprzyjała wycieczkom na Kamieniec całych rodzin. Przy Orliku pojawiło się też sporo gości spoza gminy, wszak renoma święta dotarła w odległe zakątki kraju, a nawet za granicę. A propos: organizatorzy fasolowej fety gościli przyjaciół z Węgier z partnerskiego Jászfényszaru i ukraińskiego Obertyna z merem tego miasta. Z Madziarami obchodzimy wspólnie 20. rocznicę zawarcia współpracy pomiędzy oboma miastami, delegacja Zakliczyna gościła w połowie sierpnia z tego tytułu w Jászfényszaru. Podczas Święta Fasoli pięknie zaprezentowali się węgierscy huzarzy na rączych rumakach, a Tomas Kaszai pitrasił gulasz dla publiki w ogromnym kotle. Węgierską grupą opiekowali się wiceburmistrz János Bertalan i nasza rodaczka - pani Bogusia Szerencsés.

Czytaj więcej: Rekordowa liczba stoisk na JPL 19. Święta fasoli Blisko 60 stoisk powinno stanąć 2 września 2018 roku podczas 19. Święta fasoli w Zakliczynie. Jeśli doliczymy do tego stoiska zagraniczne (z Węgier i Ukrainy), to będzie ponad 60. To wszystko możliwe, dzięki większej powierzchni na realizację imprezy, co jest zasługą Wiesława Hajduka - prezesa popularnie nazywanej w Zakliczynie „Spółki pastwiskowej” oraz pana Marka Kiełbasy i Antoniego Sobóla. Stoiska będą czynne od godziny 11 – tej. Od tej samej mniej więcej godziny na scenie będzie przebiegał montaż i próba Stachursky'ego, a po niej rozpocznie się już III Turniej Wiedzy i Bezpieczeństwie. Szczegóły na plakacie obok. Poniżej prezentuję listę wystawców JPL i numery stoisk – tak będą oznaczone na pasażu pomiędzy obiektami stadionu LKS „Dunajec” a Orlikiem.

Czytaj więcej: Zapraszamy do konkursu potraw fasolowych Dzisiaj rozpoczynają się w Zakliczynie 7. Dożynki Gminy Zakliczyn i 20. Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Dzień dzisiejszy dedykowany jest dożynkom gminnym, jutrzejszy powiatowym. My natomiast zachęcamy już do udziału w 19. Święcie fasoli, które odbędą się za tydzień w Zakliczynie w tym samym miejscu co Dożynki. Prezentujemy regulamin konkursu na potrawę regionalną z fasoli, którego patronem i fundatorem nagród jest firma PSB Mrówka „Sufigs”, posiadająca Market Budowlano – Wykończeniowy Sufigs Mrówka oraz Centrum Budownictwa PSB Sufigs Profi w Zakliczynie.

Czytaj więcej: 19. Święto fasoli rozpoczniemy z Kordianem Tydzień po tygodniu na Kamieńcu w Zakliczynie odbywać się będą dwie duże imprezy; 25 i 26 sierpnia Dożynki Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego, natomiast 1 i 2 września 19 edycja Święta fasoli w Zakliczynie. Tradycyjnie w sobotę zaczniemy wieczorem "Disco fasolą", która poprowadzi Witold Wolf - szef Folk Festiwal. Gwiazdą soboty będzie Kordian, który oprócz występu scenicznego zaprosi fanów do swojej TIR-garderoby. Kordian, a właściwie Wacław Cieślik, to ciesząca się coraz bardziej rosnąca popularnością gwiazda disco-polo.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych