teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

Czytaj więcej: Przeżyjmy to raz jeszcze…Regionalne media szeroko relacjonowały przebieg 20. Święta Fasoli i Małopolskich Dożynek w Zakliczynie. Fotoreportaże i relacje ukazały się m. in. w tarnowskiej.tv, Gościu Niedzielnym, Gazecie Krakowskiej, RDN, TVP, ExtraGalicji. W  świat popłynął obraz z areny wydarzeń dzięki kamerom i łączom firmy KM-NET Marka Sobola. Nasze media też nie zasypiały gruszek w popiele. Przed nami wrześniowe wydanie Głosiciela z obszernym sprawozdaniem, a na portalu ZCK zdjęcia aż trzech autorów. Publikowaliśmy ujęcia Stanisława Kusiaka, Marka Niemca, dzisiaj swoje fotografie, wykonane na Małopolskich Dożynkach, prezentuje Michał Papuga, administrator portalu ZCK i insp. Urzędu Miejskiego.

Czytaj więcej: Mnóstwo biesiadników na 20. urodzinach Pięknego JasiaŚwięto Fasoli dotychczas miało w Zakliczynie raczej dwudniowy przebieg. W tym roku 20. jubileuszowa edycja Święta Pięknego Jasia z Doliny Dunajca zbiegła się podczas ostatniego weekendu sierpnia z niedzielnymi Dożynkami Wojewódzkimi. Obydwa prestiżowe przedsięwzięcia otrzymały mocne wsparcie mecenasów, w tym Narodowego Centrum Kultury, Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego, co pozwoliło na sprowadzenie wielu atrakcji i pozyskanie rzeszy uczestników, wędrującej w sobotnie popołudnie falami z Rynku, gdzie zainstalował się czeski lunapark, na Kamieniec (i z powrotem). Fala ta spotęgowała się wieczorem, gdy na scenie pojawiły się brawurowo Brathanki (tydzień wcześniej na dożynkach powiatowych w Wojniczu wystąpiła z recitalem ex-wokalistka grupy, charyzmatyczna Halina Mlynkova). Zabawa była przednia, bo któż nie zna takich hitów zespołu, jak "Czerwone korale" czy też "W kinie, w Lublinie"...

Czytaj więcej: Marka Jarmarku Produktu Lokalnego Blisko 60 wystawców w sobotę i tyle samo w niedzielę, na Kamieńcu, będzie prezentować produkty regionalne, potrawy fasolowe i tradycyjne oraz rękodzieło podczas 20. Święta Fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego. Można będzie, szczególnie w sobotę, posmakować potraw fasolowych i tradycyjnych na stoiskach oddziałów Stowarzyszenia "Klucz" oraz KGW z terenu gminy Zakliczyn, a także fasolki ugotowanej podczas pokazu Czytaj więcej: Marka Jarmarku Produktu Lokalnego kulinarnego oraz przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Podczas zbliżającego się weekendu można będzie porównać smak oscypka przywiezionego z Tatr i oscypka z Bieszczad. Na tegorocznym JPL pojawią się; świeża fasola z doliny Dunajca, domowy chleb, smalec, miód i produkty pszczele, naturalne soki, dżemy, syropy, zioła, sandomierskie jabłka, prozioki, wina z Pogórza i sadzonki winorośli. Kilkanaście stoisk będzie oferować wyroby rękodzielnicze, m.in.: produkty z lnu, pamiątki z drewna, ręcznie robione świece, kompozycje wykonane z suszu, zabawki i chusty, etc.

Czytaj więcej: Wygraj konkurs fasolowy oraz na potrawę regionalną Małopolski - czekamy na zgłoszenia W tym roku wyjątkowo 20. Święto fasoli odbędzie się 31 sierpnia (wyjątkowo, bo w sobotę, gdyż w niedzielę 1 września zapraszamy na 21. Dożynki Województwa Małopolskiego). Obie imprezy odbędą się na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym "Kamieniec" dzięki życzliwości Spółki Dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Zakliczynie oraz państwa Kiełbasów. Ważnym elementem imprezy fasolowej jest konkurs potraw z fasoli, zatem prezentuję regulamin konkursu na potrawę regionalną z fasoli, którego patronem jest firma PSB Mrówka „Sufigs”, posiadająca Market Budowlano – Wykończeniowy Sufigs Mrówka oraz Centrum Budownictwa PSB Sufigs Profi w Zakliczynie.

Czytaj więcej: Charytatywnie na największej zakliczyńskiej imprezieCzytaj więcej: Charytatywnie na największej zakliczyńskiej impreziePodczas 20. Święta fasoli w dniu 31 sierpnia oraz 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w dniu 1 września, prowadzone będą akcje dobroczynne na rzecz chorych mieszkańców gminy Zakliczyn; Szczepana Martyki i Marka Słowińskiego.

Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w JPL 20. Święta fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego W dniu 31 sierpnia 2019 roku (sobota) na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym "Kamieniec" w Zakliczynie w godzinach od 11:00 do 2:00 odbędzie się 21. Święto fasoli, a dzień później 1 września 2019 roku (niedziela) 21. Dożynki Województwa Małopolskiego. Gwiazdami estradowymi imprez będą zespoły: Brathanki i Golec uOrkiestra. Pod względem cateringowym i gastronomicznym obie imprezy obsługiwać będzie firma Catering Corona. Zgodnie z dotychczasową tradycją największej dorocznej zakliczyńskiej imprezy, zapraszamy do udziału w Jarmarku Produktu Lokalnego wystawców rękodzieła oraz wystawców kulinarnych oferujących produkt tradycyjny Małopolski (ewentualnie Podkarpacia). Szczegóły w regulaminie JPL poniżej.

 

Regulamin Jarmarku Produktu Lokalnego

20. Święta fasoli w Zakliczynie w dniu 31 sierpnia 2019 roku

oraz

21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie w dniu 1 września 2019 roku

Czytaj więcej: Jolmax i Catering Korona zaproszeni do obsługi Święta fasoliTrzy oferty obsługi gastronomicznej oraz dwie oferty kompletne i jedna niepełna ws. obsługi organizacji sceny, nagłośnienia i oświetlenia scenicznego wpłynęły do Zakliczyńskiego Centrum Kultury w odpowiedzi na moje zaproszenie do składania ofert na obsługę 20. Święta fasoli i 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie.

Dziękując za zainteresowanie informuję, że do ustaleń szczegółowych i ewentualnego podpisania umowy na obsługę wyżej wymienionych imprez zapraszam:

 

Agencja Koncertową Jolmax
Catering Korona – kompleksowa obsługa imprez masowych

 

 

Z poważaniem
Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK

 

 

Czytaj więcej: Zaproszenie do składania ofert W dniach 31 sierpnia i 1 września 2019 roku odbędzie się 20. Święto fasoli w Zakliczynie, które będzie połączone z 21. Dożynkami Województwa Małopolskiego. Wśród gwiazd największych zakliczyńskich imprez 2019 roku będą: w sobotę 31 sierpnia Brathanki, a w niedzielę 1 września Golec u Orkiestra. Te zespoły mają największe wymagania związane z organizacją sceny, nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert podaję linki do riderów zespołów:

Czytaj więcej: O Pięknym Jaśku słów kilkaSpółdzielnia Socjalna „Serce Pogórza” z Dzierżanin specjalizuje się w daniach na bazie fasoli Piękny Jaś. Fasola ta jest opatrzona Chronioną Nazwą Pochodzenia.

Ze względu na wyjątkową jakość i smak fasoli Piękny Jaś z Doliny Dunajca, potrawy na jej bazie cieszą się uznaniem klientów. Plantacje fasoli wpisały się na stałe w krajobraz Pogórza Karpackiego, a potrawy z jej udziałem stanowią najważniejszy element regionalnej kuchni.

Znawcy przedmiotu są przekonani, że uprawianą w Dolinie Dunajca odmianę fasoli Piękny Jaś cechują unikalne walory smakowe i zdrowotne.

Czytaj więcej: Tysiące gości na imieninach Pięknego Jasia!19. edycja Święta Fasoli miała prawdopodobnie rekordową frekwencję. Słoneczna aura sprzyjała wycieczkom na Kamieniec całych rodzin. Przy Orliku pojawiło się też sporo gości spoza gminy, wszak renoma święta dotarła w odległe zakątki kraju, a nawet za granicę. A propos: organizatorzy fasolowej fety gościli przyjaciół z Węgier z partnerskiego Jászfényszaru i ukraińskiego Obertyna z merem tego miasta. Z Madziarami obchodzimy wspólnie 20. rocznicę zawarcia współpracy pomiędzy oboma miastami, delegacja Zakliczyna gościła w połowie sierpnia z tego tytułu w Jászfényszaru. Podczas Święta Fasoli pięknie zaprezentowali się węgierscy huzarzy na rączych rumakach, a Tomas Kaszai pitrasił gulasz dla publiki w ogromnym kotle. Węgierską grupą opiekowali się wiceburmistrz János Bertalan i nasza rodaczka - pani Bogusia Szerencsés.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.