teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

AdA GwoździecadagwozdzieckulinariaW Gwoźdźcu od wielu lat dzieje się wiele, o czy wiedzą prawie wszyscy. Można tutaj znaleźć coś dla ducha i ciała i to nie zależnie od wieku. Taką inicjatywą jest na przykład „Akademia Dla Aktywnych” prowadzona przez stowarzyszenie „Klucz”, która od trzech lat działa w naszej miejscowości. Jest to klub samopomocy realizowany w ramach projektu „wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” finansowanego z budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i budżetu Gminy Zakliczyn. Od lutego bieżącego roku w każdy piątek, niezależnie od czasu i pogody, o godzinie 16:00 w remizie OSP Gwoździec spotykają się zdeklarowani uczestnicy Akademii. Każde zajęcia są wypełnione po brzegi działaniami plastycznymi, kulinarnymi i rękodzielniczymi opartymi na tradycji regionu, które dodatkowo wzbogacone są doborowym towarzystwem i przyjazną atmosferą. Członkowie Akademii nigdy się nie nudzą, bo tematy zajęć dopasowane są zawsze do ich zainteresowań, potrzeb i umiejętności.


AdA Gwoździec kluboweBabski ComberW lutym członkowie Akademii mieli okazję brać udział w tradycyjnym „Piórniku”, czyli darciu piór na pierzyny i poduszki. W trakcie tych zajęć dodatkową atrakcją okazały się wspólne śpiewy oraz wymiana żartów i anegdot miedzy uczestnikami. Podobnie wyglądał też Babski Comber w ostatni piątek karnawału, który obfitował w różne smakołyki i bardzo dobrą atmosferę przy wspólnym stole. W marcu również zostały zorganizowane zajęcia o charakterze kulinarnym, na których na przykład przygotowywano potrawy z mięs drobiowych i wieprzowych. A dla fanów słodkości, z okazji Dnia Kobiet, wykonano pyszne torciki AdA decoupagehiszpańskie z owocami, które okazały się świetnym pomysłem na uczczenie tego święta. Oczywiście w trakcie piątkowych spotkań, nie chodzi tylko o żołądek i podniebienie, dlatego zorganizowano także zajęcia odbiegające od gastronomii. Z okazji Świąt Wielkanocnych, członkowie Akademii własnoręcznie wykonywali,, z różnych materiałów kartki pocztowe, które potem mogli wysłać z życzeniami do najbliższych. Na pewno, każdemu z adresatów było niezwykle miło otrzymać kartkę, w którą było włożone serce i czas nadawcy. Wielkanoc to także pisanki i inne ozdoby stołu, dlatego na zajęciach można było takowe zrobić. Osoby, które zjawiły się w ostatni piątek marca w remizie, miały właśnie okazję wykonać pisanki z cekinów, makaronu, piórek i wstążek oraz metodą decoupage. Dobór materiału był dowolny i ograniczeniem była jedynie wyobraźnia osoby wykonującej pisankę. Zabawy było co nie miara, a i satysfakcja z wykonanych ozdób była ogromna.
Miejmy nadzieję, że pozostałe zajęcia zaplanowane do końca tego roku, również będą sprawiały radość uczestnikom Akademii Dla Aktywnych i z przyjemnością będą zjawiać się na nich w piątkowe wieczory. Bo nigdzie nie jest tak dobrze i wesoło, jak u nas Gwoźdźcu. Zapraszamy!

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.