tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

afiszadaProgram pod nazwą „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą poprzez utworzenie ośrodka wsparcia – klubu samopomocy” finansowany w 80% przez Małopolski Urząd Wojewódzki i 20% przez Gminę Zakliczyn w roku 2016 rusza już w styczniu, a nie jak do tej pory od lutego. Kolejna nowość, to fakt, że pula środków jest niższa niż w ubiegłym, 2015 roku o ponad 20 tysięcy zł, natomiast ośrodków wsparcia – klubów samopomocy ma być dziesięć, czyli o dwa więcej niż w poprzednim roku. Program na terenie gminy Zakliczyn będą realizować cztery stowarzyszenia, które wspólnie złożyły ofertę pod nazwą „Akademia dla Aktywnych” do Urzędu Miejskiego na realizację programu. W ramach Akademii dla Aktywnych w 2016 roku 5 ośrodków wsparcia – klubów samopomocy będzie prowadzić działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury stowarzyszenie „Klucz”, 3 ośrodki wsparcia prowadzić będzie stowarzyszenie „Bez barier”, po jednym ośrodku; Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej we Wróblowicach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS w Stróżach.

Stowarzyszenie „Klucz” w ramach Akademii dla Aktywnych 2016 prowadzić będzie ośrodki wsparcia – kluby samopomocy w następujących miejscach i w następujące dni z następującymi opiekunkami grup:

Zakliczyn – ratusz; w poniedziałki od 16:00 do 20:00 – opiekunka grupy Teresa Nadolnik,
Charzewice – remiza OSP; w czwartki od 16:00 do 20:00 – opiekunka grupy Paulina Byczek,
Wola Stróska – remiza OSP; w czwartki od 16:00 do 20:00 – opiekunka grupy Paulina Siemińska,
Gwoździec – remiza OSP; w piątki od 16:00 do 20:00 – opiekunka grupy Marta Łośko,
Ruda Kameralna – świetlica ZCK; w piątki od 16:00 do 20:00 – opiekunka grupy Małgorzata Płonka.

Zajęcia prowadzone będą do końca roku raz w tygodniu w wymienione wyżej dni i rozpoczynają się w Zakliczynie 4 stycznia, w Charzewicach i Woli Stróskiej 7 stycznia oraz w Gwoźdźcu i Rudzie Kameralnej 8 stycznia 2016 roku. Zachęcamy do udziału w zajęciach dzieci i młodzież oraz osoby w okolicach 50 i powyżej 50 roku życia zamieszkujące na terenie gminy Zakliczyn.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych