Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

wystawa Smoleńsk pamiętamy5 rocznica katastrofy W Powiecie Tarnowskim odbyły się uroczystości upamiętniające 5 rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęli Prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz inni wysocy rangą przedstawiciele Państwa Polskiego. Oprócz modlitw za Zmarłych wszędzie słychać było wezwania o prawdę o tamtym wydarzeniu, bo – jak miał w Katyniu powiedzieć ś.p. Prezydent Lech Kaczyński – kłamstwo dzieli ludzi i narody oraz przynosi nienawiść i zło.


Msza Święta za polskich patriotów, którzy zginęli w smoleńskim lesie, we mgle, w drodze do Katynia, gdzie mieli uczcić pamięć bestialsko zamordowanych przez Sowietów tysięcy Polaków, odprawiona została m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
kwiaty składa delegacja poselskaPo nabożeństwie krótka uroczystość patriotyczna odbyła się pod tablicą poświęconą pierwszej rocznicy wizyty w Tuchowie Prezydenta RP ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz tym wszystkim, którzy wraz z nim zginęli pod Smoleńskiem.
kwiaty składają Dawid Chrobak i Wojciech SkruchWiązanki kwiatów złożyli parlamentarzyści: Michał Wojtkiewicz, Włodzimierz Bernacki, Jan Ziobro, przedstawiciele władz powiatu tarnowskiego – starosta Roman Łucarz, etatowy członek zarządu Jacek Hudyma, przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, radni powiatowi Bogdan Płachno i Irena Kusion, a ponadto radny wojewódzki Wojciech Skruch, burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, władz gminy Tuchów i młodzieżówki PiS.
rocznicasomolenskPoseł Michał Wojtkiewicz przypomniał fragment niewygłoszonego przemówienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu: „Katyń i kłamstwo katyńskie stały się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruły relacje między Polakami i Rosjanami. Nie da się budować trwałych relacji na kłamstwie. Kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i zło. Dlatego potrzeba nam prawdy”.
W Tuchowie obejrzeć można było wystawę poświęconą katastrofie polskiego Tupolewa i 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, którą przygotowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
Do ujawnienia prawdy o wydarzeniach sprzed pięciu lat wzywano także podczas uroczystości w Dębinie Łętowskiej i Szerzynach. Tam też mówiono, że mamy prawo poznać wszystkie okoliczności, które spowodowały śmierć współczesnej elity patriotycznej naszego Narodu.
Ofiarom katastrofy jesteśmy winni wdzięczną pamięć i modlitwę, ale nade wszystko mamy prawo domagać się prawdy. Bo kłamstwo dzieli ludzi i narody. Przynosi nienawiść i złość. Dlaczego potrzeba nam prawdy.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.