Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

mistrzostwa mechanikówMistrzostwaMechanikDariusz Franczyk i Mateusz Niemiec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie zajęli drugie miejsce w finale IV Mistrzostw Mechaników. Zawody podczas targów Motor Show zgromadziły 60 młodych mechaników, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście Mobil 1. Finaliści stanęli do konkurencji praktycznych w Poznaniu pod okiem Włodzimierza Zientarskiego oraz Akademii Praktycznych Umiejętności.


Jeszcze przed rozpoczęciem finału było jasne, że na Motor Show Truck zobaczymy tylko najlepszycMistrzostwaMeh. Do Poznania MistrzostwaMprzyjechało 30 spośród 500 zarejestrowanych zespołów. Ta liczba to absolutny rekord, który przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania i mocno zmotywował do dalszej pracy – mówi Adrian Dekowski z V8 Team, współorganizator Mistrzostw. Podczas eliminacji młodzi mechanicy rozwiązywali test przygotowany przez specjalistów ExxonMobil, producenta olejów syntetycznych Mobil 1 i Mobil Delvac 1, a jednocześnie Partnera Merytorycznego Mistrzostw.
MistrzostwaMecW Poznaniu młodzi mechanicy rywalizowali w 11 konkurencjach. Najtrudniejszymi okazały się montaż paska napędu pomocniczego typu Stretch Fit (stoisko Akademii Praktycznych Umiejętności) oraz demontaż i montaż wałków rozrządu z głowicy silnika (stoisko Neo Tools). W przypadku paska najważniejszy był dobór odpowiednich narządzi i sposób montażu. Z kolei druga konkurencja kosztowała młodych mechaników sporo nerwów i czasu – od czterech do ponad jedenastu minut, podczas gdy wyznaczony przez sędziów limit wynosił 5 minut.
MistrzostwaMechaAmbitny, dobrze wykształcony, a do tego laureat Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – takich ludzi szukają właściciele renomowanych serwisów motoryzacyjnych oraz kierowcy chcący oddać samochód w dobre ręce – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland. Obecnie wielu młodych ludzi po technikach i szkołach zawodowych kontynuuje naukę i wybiera się na studia. Wspieranie inicjatyw promujących młode talenty ma zawsze wielki sens i sprawia nam ogromną przyjemność – dodaje.
Wśród konkurencji praktycznych znalazły się także:


• odczyt oraz programowanie czujników TPMS (stoisko Akademii Rozwoju Goodyear),
• demontaż i montaż ciężarków oraz prawidłowe wyważenie felgi stalowej (stoisko Premio),
• pomiar geometrii układu jezdnego, montaż koła z TPMS na felgach aluminiowych oraz wyważanie koła z optymalizacją (stoisko Wimad),
• regulacja geometrii układu jezdnego na urządzeniu GeoTest 60 oraz regulacja zbieżności połówkowej, ustawienie kierownicy na wprost na modelu samochodu ciężarowego (stoisko Precyzja),
• pomiar bicia tarczy na modelu oraz pomiar czujnika temperatury i wyznaczenie charakterystyki napięciowej (stoisko Akademii Praktycznych Umiejętności).

mistrzostwa koło Zadania praktyczne pokrywały się z operacjami serwisowymi jakie wykonuje mechanik podczas codziennej pracy w serwisie. Poziom wiedzy młodych ludzi, którzy dostali się do finału oceniam pozytywnie i życzę im samych sukcesów na początku przygody z techniką motoryzacyjną. To wiedza jest podstawą działania podczas pracy w serwisie samochodowym – mówi Rafał Kosiński z Akademii Praktycznych Umiejętności.

Laureaci IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników


Miejsce 1. – Damian Siwek, Kamil Hryć - ZSP 3 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Miejsce 2. – Dariusz Franczyk, Mateusz Niemiec - Street Elite 2 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.
Miejsce 3. – Przemysław Zaliński, Maciej Nawrocki - Turbo Team ZSS Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.


Puchary, nagrody oraz dyplomy najlepszym mechanikom wręczyli między innymi Maciej Banaszak, Poseł na Sejm RP oraz Przemysław Trawa, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Partnerem honorowym projektu jest Włodzimierz Zientarski.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.