Przejście do firmy KM-Net

SKO

gwozdziec 1 scaledTeren wokół remizy OSP w Gwoźdźcu zyskał nowy wygląd, a działający w tej miejscowości Zespół Folklorystyczny Gwoździec wzbogacił swoje zasoby o kolejne stroje ludowe. A to wszystko dzięki temu, że z inicjatywy Gminy Zakliczyn w marcu bieżacego roku sołectwo Gwoździec zostało zgłoszona do konkursu „Małopolska Wieś 2022” w kategorii nowatorska wieś. Konkurs ogłoszony był przez Województwo Małopolskie.

 


Dzięki wspólnemu zaangażowaniu przedstawicieli sołectwa i magistratu, po pierwszym etapie konkursu Gwoździec uplasował się na 7 miejsce. Kolejnym etapem konkursu było przedstawienie prezentacji miejscowości przed komisją konkursową. Czteroosobowa delegacja, składająca się z mieszkańców sołectwa i przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, w dniu 23 maja zaprezentowała się w Krakowie przed komisją.


Ostatecznie sołectwo Gwoździec zajęło 3 miejsce w konkursie, a co za tym idzie otrzymało nagrodę finansową w wysokości 40 000 zł na realizację społecznych inicjatyw. Dobra współpraca przyniosła wymierne efekty. W listopadzie Gmina Zakliczyn sfinalizowała realizację zadania pn. Zakup strojów regionalnych oraz zagospodarowanie terenu przy remizie OSP w Gwoźdźcu. Całkowita wartość zadania wyniosła 40 001,50 zł brutto, a zostało ono współfinansowane w wysokości 40 000 zł w ramach przyznanej przez Województwo Małopolskie pomocy finansowej na wsparcie zadania własnego gminy Zakliczyn w sołectwie Gwoździec, które zostało laureatem konkursu „Małopolska Wieś 2022”.

 

W związku z realizacją zadania zakupione zostały stroje regionalne, które będą wykorzystywane przez Zespół Folklorystyczny “Gwoździec”, w tym: 3 pary butów męskich skórzanych, 4 krakowskie stroje męskie (koszula, kaftan, spodnie, pas) oraz 2 krakowskie stroje damskie (spódnica, bluzka, gorset). To piękny prezent dla Zespołu Folklorystycznego Gwoździec, który w lipcu tego roku świętował 25-lecie swojego istnienia.

 

Główną częścią zadania było zagospodarowanie terenu przy remizie OSP w Gwoźdźcu poprzez utwardzenie placu kostką brukową oraz montaż elementów małej architektury (2 ławki). Zagospodarowanie terenu przy remizie OSP i scenie umożliwi należytą realizację wydarzeń lokalnych i występów z udziałem widzów podczas wydarzeń kulturalnych.

tablica informacyjna nowatorska malopolska wies 2022Zadanie współfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Wieś 2022”.

 

źródło: https://www.zakliczyn.pl/aktualnosci/gwozdziec-laureatem-konkursu-malopolska-wies-2022/

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.