Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

313027841 3363657123882056 3420045889046428172 nW tym roku przypada XX edycja Sztafety Pamięci, która biegnie trasą z Łowczówka do Zakliczyna z finiszem na zakliczyńskim cmentarzu przy grobie mjra Kazimierza "Kuby" Bojarskiego. Corocznie organizatorem wydarzenia jest Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Compass” przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie, które opiekuje się mogiłami legionistów i bojowników walk o niepodległość, spoczywających na cmentarzu w Zakliczynie. Oprócz grobu mjra Bojarskiego na zakliczyńskiej nekropolii spoczywają również: oficer Legionów Polskich Kazimierz Leder „Orzeł”, podporucznik Józef Krupski - 2 P I Brygady Legionów Polskich - zmarł 23.04.1920 (24 lata), podporucznik LP Andrzej Bodzenta - zmarł 13.09.1919 r, (23 lata), podoficer Ignacy Smagowicz – I BLP, zamordowany przez hitlerowców w 1941 r. w Tarnowie, ochotnik Legionów Polskich Władysław Szymanowicz – zginął 6 XII 1914 r. pod Marcinkowicami (23-letni), legionista Cyprian Szczurek, kapitan Józef Wyleżyński – zasłużony bojownik walk o Niepodległość Polski, odznaczony Krzyżem za udział w wojnie 1918–21 i orderem Virtuti Civili, Michał Korczyński - legionista II BLP oraz Jan Daniel podoficer legionów, uczestnik bitwy pod Łowczówkiem.

 

 

sztafetaOpiekun SKKT Compass Janusz Flakowicz na swoim profilu w mediach społecznościowych informuje:

Po raz kolejny, 11 listopada przebiegniemy trasę z cmentarza legionistów w Łowczówku do Zakliczyna na grób majora „Kuby” Bojarskiego. Wyjazd z Zakliczyna o 8.30. Zbiórka przy ratuszu. O 9.00 po krótkim wspomnieniu o walkach I BLP i modlitwie za poległych wyruszymy na biegowy spacer. Tym razem trasa będzie krótsza, ale za to bardziej pofałdowana. Start z cmentarza nr 171 w Łowczówku – cmentarz 187 w Lichwinie (na Wale) – Wielkie Góry (Jurasówka) – Wróblowice – Zakliczyn (trasą rowerową) – grób majora Kazimierza „Kuby” Bojarskiego.

W sztafecie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, a młodsi jedynie pod opieką osoby dorosłej. Każdy biegnie na własną odpowiedzialność dokumentując to pisemnym oświadczeniem. Osoby, które przed miesiącem deklarowały chęć udziału w Sztafecie Pamięci proszę o potwierdzenie udziału do 8 listopada (kwestia transportu). Zachęcam szczególnie stałych bywalców.  Mimo, że jubileuszowa XX Sztafeta Pamięci to będzie bez pompy i zbędnego nadęcia. Po prostu, po swojemu uczcimy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości."

 

Przypominamy ważną informację, że potwierdzenie udziału w sztafecie tylko do 8 listopada br. u organiztora, liczba miejsc ograniczona.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.