Przejście do firmy KM-Net

SKO

dsc05602 copy 2120x1200Moc atrakcji, zdrowo i bardzo aktywnie na imprezie sportowo-rekreacyjnej w Paleśnicy. Uczestniczyli w niej dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach na paleśnickim orliku oraz bardzo licznie zaproszeni goście z okolicznych miejscowości. "Dzień Sportu na Orliku 2022" to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Orlik w Paleśnicy znalazł się wśród 15 orlików, które zostały wyróżnione i otrzymały dofinansowanie na organizację tego wydarzenia. Tym bardziej wybór naszego orlika w Paleśnicy należy traktować jako duże wyróżnienie.

 


Organizatorem imprezy był trener Robert Kraj, Szkoła Podstawowa w Paleśnicy, Parafialny Klub Sportowy Jedność Paleśnica oraz wolontariusze. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zakliczynie w osobie Pełnomocnik Burmistrza Pani Monika Kulak.


dsc05851 copy 2120x1200Po uroczystym otwarciu i przedstawieniu wizji oraz celu ogólnopolskiego projektu pt. „Dzień Sportu na Orliku” nastąpiło powitanie uczestników i przedstawienie szczegółowe programu wydarzenia. Następnie przeprowadzono wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników imprezy, która miała charakter ogólnorozwojowy. Podzielono uczestników na rywalizujące drużyny. W bloku gry i zabawy w drużynach rywalizowano w wyścigach z przeszkodami, w berkach, w sztafetach sprawnościowych, sztafetach z przeszkodami, w przeciąganiu liny. Rozegrano rywalizację w zbijaka, w „piłka parzy”, w rzucie „gumowcem na odległość” , slalomem z piłką, „kółko i krzyżyk” w zespołach, rzut lotkami do tarczy, rzuty do celu, zabawy z elementami piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Zorganizowany został pokaz i wspólne zajęcia Zumby dla wszystkich uczestników.


Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się konkurs strzelania z łuku. Rozegrano pasjonujący turniej międzypokoleniowy w Boule oraz Mölkky. Osobny blok stanowiły „Podwórkowe Gry i Zabawy Naszych Dziadków”: gry o charakterze międzypokoleniowym, które zapewniły zaangażowanie rodziców, seniorów, ich wnuków oraz dzieci i młodzieży. Rozegrano „mecz międzypokoleniowy” w dwa ognie, piłkę nożną oraz „rzucankę siatkarską”.


dsc05905 copy 2120x1200Uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze sprzęt do innowacyjnych zmagań sportowych: rowerków treningowych, ergometrów wioślarskich, orbitreków magnetycznych. Przeprowadzony został dla uczestników zajęć pokaz ze szczegółowym instruktażem korzystania ze sprzętu do innowacyjnych zmagań sportowych. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zaawansowanymi funkcjami tych urządzeń takimi jak: zasady programowania urządzeń, wyboru programów treningowych, personalizacja ustawień, itp.. Uczestnicy bardzo licznie korzystali z możliwości aktywności fizycznej na tych urządzeniach. Przeprowadzone zostały konkursy dla uczestników na tych urządzeniach.


Zaprezentowano i wspólnie rozegrano liczne turnieje w gry które dla wielu na początku wydały się „egzotyczne” jak Mölkky /fińskie kręgle/ oraz uwielbiana prze Francuzów oraz mieszkańców Beneluksu /Belgia, Holandia, Luksemburg/ gra w Boule /Pétanque/. Dokonano prezentacji klubów sportowych PKS „Jedność” Paleśnica, „Dunajec” Zakliczyn, WKS Siemiechów.


Bardzo ważnym punktem imprezy była część patriotyczno-historyczna. Uczestnicy podzieleni na drużyny mieli za zadanie ułożyć na czas puzzle. Historyczne układanki przedstawiały ważne wydarzenia historyczne, lokalnych bohaterów, lokalne wydarzenia historyczne, sportowców Polaków, postacie historyczne będące wzorcami do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Połącznie części sportowej z patriotycznymi potyczkami była swoistego rodzaju promowaniem aktywnego wypoczynku oraz umacnianiem tożsamości narodowej i wiedzy historycznej, upamiętnieniu postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski oraz regionu, w którym Dzień Sportu był realizowany.


Na imprezę zaproszono rodziny z dziećmi z okolicznych miejscowości, ale także z sąsiednich gmin Gromnika, Ciężkowic, Pleśnej, Dębna, Wojnicza którzy chętnie przyjeżdżają na orlik w Paleśnicy . Uczestnicy byli zachwyceni pomysłem i realizacją projektu, byli aktywni, zaangażowani i radośni.


dsc06061 copy 1200x2120Mecze drużyn międzypokoleniowych zapewniły kibicom niezapomniane emocje, wiele zabawnych sytuacji, które powodowały salwy śmiechu ze strony kibiców i zawodników. Bardzo dużo pracy miał sędzia meczu, który w bardzo tolerancyjny i wyrozumiały sposób oceniał zagrania. Rywalizacja w wymiarze sportowym była pasjonująca i wyrównana. Wszyscy z olbrzymim poświęceniem walczyli o piłkę i należy zaznaczyć w większości skutecznie. Wspaniała była atmosfera całej imprezy, utrzymana w duchu rywalizacji sportowej, zasad fair play i kulturalnego zachowania. Cała impreza przebiegła w przyjaznej i radosnej atmosferze święta sportowego. Zorganizowane zostało bardzo obfite wyżywienie dla wszystkich uczestników wydarzenia, organizator zadbał, aby było ono bardzo zdrowe.


Dokonano uroczystego podsumowania sportowych zmagań i oficjalnego zakończenie Dnia Sportu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, medale a dla zwycięzców rozgrywek zostały wręczone pamiątkowe puchary. Gorące podziękowanie dla wszystkich uczestników za ich radość, aktywność, zaangażowanie oraz bardzo mile wspólnie spędzony czas na aktywności fizycznej.

 

dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu dzien_sportu
dzien_sportu dzien_sportu  

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.