Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

002W dniu 14 czerwca br. w ratuszowej Sali im. Spytka Jordana odbyła się Samorządowa Gala Edukacyjna – związana z podsumowaniem gminnego konkursu „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” pod honorowym patronatem prof. Kazimierza Wiatra - Senatora RP, zorganizowana przez Gminę Zakliczyn i Zakliczyńskie Centrum Kultury we współpracy z dyrektorami szkół z terenu Gminy Zakliczyn.

Tuż przed godz. 10.00 sala wypełniła się po brzegi. Wśród przybyłych gości obecny był patron konkursu – prof. Kazimierz Wiatr, Wiceprzewodnicząca Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion, Radny Powiatowy Józef Gwiżdż, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Zastępca Burmistrza – Dawid Drukała, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik, proboszcz parafii pw. Św. Idziego ks. Paweł Mikulski, laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych, ich rodzice i opiekunowie dydaktyczni. Na galę zaproszono również pracowników oświaty, którzy po wielu latach pracy przechodzą w najbliższym czasie na zasłużony odpoczynek.

 


Galę poprowadziła Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie – Pani Ewa Nijak. Uroczystość rozpoczęto od powitania zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Senator Wiatr podziękował dzieciom i młodzieży oraz opiekunom za włożoną pracę w przygotowanie prac konkursowych, a Burmistrz Dawid Chrobak zachęcał do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i pasji, które przyczynią się do rozwoju naszej gminy.


Następnie przystąpiono do wręczania dyplomów laureatom i finalistom konkursów oraz zawodów sportowych, zgłoszonych do wyróżnienia przez Dyrektorów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zakliczyn.


Centralnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” i uroczyste wręczenie nagród, którego dokonali Prof. Kazimierz Wiatr i Burmistrz Dawid Chrobak wraz z członkami komisji konkursowej, a kolejność miejsc i werdykt komisji przedstawiła Dyrektor ZSPiP w Filipowicach - Pani Irena Kusion, organizator konkursu. Podczas wydarzenia na Sali Jordana można było obejrzeć wystawę plastycznych prac konkursowych oraz prezentację multimedialną – zwycięską praca, a na wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek.


Ostatnim akcentem gali było pożegnanie pracowników przechodzących na emeryturę (nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół). Burmistrz Dawid Chrobak wraz z głównym specjalistą UM ds. oświaty Agnieszką Malisz wręczyli podziękowania i drobne upominki.

 

Poniżej publikujemy listę wyróżnionych uczniów w roku szkolnym 2021/2022 oraz laureatów konkursu zorganizowanego z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”.


Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2021/2022:


Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie


Martyna Majewska, kl. 5a - Wojewódzki Konkurs Turystyczno- Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę” - II miejsce, opiekun Anna Okońska
Alan Krzystyniak, kl. 4a - Ogólnopolski Konkurs historyczny ,,Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” – laureat, opiekun Anna Okońska
Julia Urbańczyk, kl. 5a - Ogólnopolski Konkurs historyczny ,,Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” – laureat; Ogólnopolski Konkurs historyczny ,,Katyń... ocalić od zapomnienia” – laureat; Wojewódzki Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy ,,Poznajemy Ojcowiznę” - II miejsce, opiekun Anna Okońska
Małopolskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym – Finał Wojewódzki - III miejsce, opiekun Ryszard Okoński
Nikodem Nagel, kl. 5c - II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w tenisie stołowym - Nowy Targ - III miejsce; III Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym - Sępólno Krajewskie – finalista; Mistrzostwa Województwa Młodzików w grze podwójnej w tenisie stołowym - Olkusz – II miejsce; Eliminacje Wojewódzkie do Mistrzostw Polski Młodzików w tenisie stołowym - Nowy Targ - I miejsce, opiekun Mateusz Malik
Sebastian Krakowski, kl. 8a - IX miejsce w Finale Ogólnopolskim Drużynowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców, opiekun Mateusz Malik
Nikodem Kras, kl. 7d - IX miejsce w Finale Ogólnopolskim Drużynowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców, opiekun Mateusz Malik
Marcin Ramian, kl. 7d - IX miejsce w Finale Ogólnopolskim Drużynowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców, opiekun Mateusz Malik
Amelia Surga, kl. 5a - Małopolskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym – Finał Wojewódzki - III miejsce, opiekun Ryszard Okoński
Maria Kasprzykowska, kl. 5c - Małopolskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym – Finał Wojewódzki - III miejsce, opiekun Ryszard Okoński
Natalia Mordarska, kl. 5b - Małopolskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym – Finał Wojewódzki - III miejsce, opiekun Ryszard Okoński
Zuzanna Hebda, kl. 5c - Małopolskie Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym – Finał Wojewódzki - III miejsce, opiekun Ryszard Okoński
Bartosz Perkman, kl. 7b - Małopolski Konkurs Czytelniczy "Czytam, znam, rozumiem", finalista, opiekun Marta Korzeniowska
Pola Mróz, kl. 4c - II miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders
Julia Pergół, kl. 4b - Wojewódzki Konkurs Muzyczny „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” organizowany przez Wojewodę Małopolskiego, III miejsce w kategorii solista klas I – IV, opiekun Bogusław Wróbel

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Paleśnicy


Małgorzata Guśtak - Małopolski Konkurs Języka Polskiego – laureatka ( 2 miejsce); Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii" - laureatka (1 miejsce); Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- laureatka, opiekun Anna Jędryka
Amelia Piotrowska - Małopolski Konkurs Języka Polskiego – laureatka; Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- laureatka, opiekun Anna Jędryka
Monika Niemiec - Ogólnopolski Konkurs o tytuł „Młodego Innowatora 2021/2022” - II miejsce - kategoria Szkoły Podstawowe, opiekun Andrzej Niemiec; Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- finalistka, opiekun Anna Jędryka
Joanna Pawłowicz - Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus” dla uczniów klas III - laureatka ( 1 miejsce), opiekun Izabela Pawłowicz
Urszula Grudzińska - Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- laureatka, opiekun Anna Jędryka
Paulina Kurzawa, - Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- laureatka opiekun Anna Jędryka
Natalia Soska - Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- finalistka, opiekun Anna Jędryka
Mateusz Klimek - Małopolski Konkurs Czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”- finalista, opiekun Anna Jędryka

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowice

Wiktoria Wolak, klasa VIII - I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego XXIX Konkursu Krajobrazowego ”Poznajemy Ojcowiznę”, Laureatka etapu centralnego Patronat Honorowy Minister Edukacji Narodowej, opiekun Lucyna Migda
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu
Marzena Bodura - Laureatka Małopolskiego Konkursu Plastyczny dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych „EKOLOGIA JEST SUPER! ”W RAMACH IX EDYCJI PROJEKTU „CZYSTA MAŁOPOLSKA” etap wojewódzki, opiekun Jadwiga Cabała
Daniel Dudek Małopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych „EKOLOGIA JEST SUPER!” ramach IX EDYCJI PROJEKTU „CZYSTA MAŁOPOLSKA”, II miejsce etap rejonowy, opiekun Jadwiga Cabała
Filip Mateja - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty "Odblaskowo, widocznie, bezpiecznie" pod hasłem "Odblaskowy senior - odblaskowy wnuczek" - II miejsce, opiekun Jadwiga Cabała
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach
Oliwia Gemza kl. VIII - Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu, opiekun Bernadetta Jurek-Fryc
Weronika Ramian kl. VIII - Finalistka Konkursu Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po Polsku o historii”, opiekun Bernadetta Jurek-Fryc

 

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowicach

Martyna Biedroń klasa VIII - Wojewódzki Konkurs "Młody Felietonista (organizator Małopolski Kurator Oświaty) III miejsce, opiekun Agnieszka Łazarek
Jakub Nowak klasa VIII - Małopolski Konkurs Języka Polskiego, Finalista, opiekun Agnieszka Łazarek
Julia Koza klasa V - Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym# Sapere Aude!” (patronat Małopolski Kurator Oświaty) - I miejsce, opiekun Agnieszka Łazarek.

 

Zwycięzcy konkursu „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”w poszczególnych kategoriach.

 

Prace plastyczne – klasy I-III:
I miejsce Anna Różycka klasa I – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Teresa Górska,
II miejsce Joanna Pawłowicz klasa III – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Izabela Pawłowicz,
III miejsce Filip Hołda klasa I – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Teresa Górska.

 

Prace literackie - klasy 4-6:
I miejsce Katarzyna Hebda klasa V – ZSPiP w Gwoźdźcu, opiekun Kamila Macheta,
II miejsce Michał Rudnicki klasa V – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Małgorzata Rudnicka,
III miejsce Krystian Mastalerz klasa IV – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Agnieszka Piech-Pietrykin.

 

Prace literackie - klasy 7-8:
I miejsce Natalia Cichy klasa VIII – ZSPiP w Gwoźdźcu, opiekun Halina Toboła,
II miejsce Zuzanna Kozdrój klasa VIII – SP w Stróżach, opiekun Ks. Paweł Mikulski.

 

Prace multimedialne klasy 4-8:
I miejsce Katarzyna Hebda klasa V – ZSPiP w Gwoźdźcu, opiekun Jacek Łośko,
II miejsce Urszula Grudzińska klasa VIII – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Agnieszka Pomikło,
III miejsce Monika Niemiec klasa VIII – ZS-P w Paleśnicy, opiekun Andrzej Niemiec.

 

samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna
samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna samorzadowa_gala_edukacyjna

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.