Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

092Blisko 125 tysięcy złotych kosztował remont pomieszczeń Ośrodka Zdrowia w Paleśnicy. Oficjalnego otwarcia 11 czerwca 2022 r. dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Zakliczynie Anną Moj oraz Kierownik Zespołu Przychodni Centrum Zdrowia Tuchów Magdaleną Gębicą. W ramach prac wyremontowano gabinet lekarski, gabinet stomatologiczny, gabinet zabiegowy, pomieszczenie gospodarcze, korytarz i punkt rejestracji pacjentów. Wymieniono również infrastrukturę wodno - kanalizacyjną, stolarkę drzwiową oraz wygospodarowano pomieszczenie socjalne dla personelu. Zamontowany został również nowy piec gazowy. Zakup mebli i wyposażenia sfinansowała spółka Centrum Zdrowia Tuchów, która dzierżawi od gminy te pomieszczenia.

 


Z efektu modernizacji są zadowolone władze samorządowe gminy jak i mieszkańcy, korzystający na co dzień z przychodni. Jest przede wszystkim przestronnie i nowocześnie, jak na współczesny ośrodek zdrowia przystało.


0321Od stycznia 2022 roku, świadczenia Podstawowej Opieki Medycznej w Ośrodku Zdrowia w Paleśnicy realizowane są przez Centrum Zdrowia Tuchów. Ponadto od 1 czerwca 2022 r. Centrum Zdrowia Tuchów świadczy usługi stomatologiczne w Ośrodku Zdrowia w Paleśnicy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przypomnijmy, że poradnia stomatologiczna w Ośrodku Zdrowia w Paleśnicy została zlikwidowana w 2011 r. a więc po ponad 11 latach usługi stomatologiczne w ramach kontraktu z NFZ wróciły do Ośrodka Zdrowia w Paleśnicy.


Warto nadmienić, że samorząd Gminy Zakliczyn w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład uzyskał dofinansowanie w wysokości 2 500 000,00 zł na przebudowę budynku Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej 2 (85% wartości zadania). Wkład własny Gminy Zakliczyn wynosi 442 000,00 zł. (15% wartości zadania).


Dodajmy, że obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na kompleksową modernizację budynku Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej 2. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie przebudowy budynku. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2023 r.

PALESNICA PALESNICA PALESNICA
PALESNICA PALESNICA PALESNICA
PALESNICA PALESNICA  

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.