Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

002Wyjazd uczniów wraz z opiekunami do Grenady w południowej części Hiszpanii, na który nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 134 350 zł, odbędzie się w dniach 5 czerwca – 11 czerwca. W ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność: „Szkoła w Filipowicach otwarta na świat. Poznajemy kulturę, historię, język innego narodu”, 24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w cyklu spotkań przygotowujących do wyjazdu do Grenady w Hiszpanii.


W trakcie spotkań uczniowie doskonalili umiejętność swobodnego komunikowania się w języku angielskim, poznawali historię i kulturę regionu Andaluzji wraz z jej położeniem oraz poznali podstawowe zwroty w języku hiszpańskim.


003Spotkania odbywały się w soboty na terenie szkoły a frekwencja wśród uczestników była wręcz wzorowa. W trakcie trwania zajęć udało się nam opracować słownik polsko-hiszpańsko-angielski, prezentację multimedialną o naszej szkole i regionie a także scenariusz lekcji wychowawczej dotyczącej kultury hiszpańskiej w tym Grenady. Pracując w mieszanych grupach i parach uczniowie mieli przedsmak różnych sytuacji językowych z jakimi przyjdzie się im zmierzyć po przylocie do Grenady.


W związku z wyjazdem uczestnicy mobilności w dniu pikniku szkolnego zaangażowali się w rozdawanie ulotek i broszur informujących o przedsięwzięciu.
Początkowo uczniowie wraz z opiekunami mieli wyjechać w dwóch oddzielnych grupach, jednak pandemia, a wraz z nią ograniczenia w przemieszczaniu się, spowodowały że wyjazd jednocześnie dwóch grup odbędzie się na początku czerwca. Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani i z niecierpliwością czekamy dnia wylotu.


Hola España, llegamos.

hiszpania hiszpania hiszpania
hiszpania hiszpania hiszpania
hiszpania hiszpania hiszpania
hiszpania hiszpania hiszpania

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.