Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

budynek muzeumGmina Zakliczyn uzyskała 450 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do drugiego etapu prac związanych z utworzeniem Muzeum Regionalnego. Teraz wykonane zostaną roboty związane z przebudową oraz zmianą funkcji pomieszczeń budynku dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej.

 

 

logoministerstwoMuzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum mają być organizowane wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją różne wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii. Będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości (część eksponatów jest już zgromadzonych w Zakliczyńskim Centrum Kultury).

 

muzeum regionalnego w zakliczynieNa pierwszy etap prac o wartości ok. 300 tys. zł samorząd również uzyskał dofinansowanie z MKiDN. Było to 210 tys. zł. Budynek mienia komunalnego po dawnym przedszkolu został m.in. rozbudowany o klatkę schodową w kierunku wschodnim – stan surowy.

 

Na kontynuację prac związanych z utworzeniem muzeum gmina Zakliczyn złożyła wniosek do programu „Infrastruktura domów kultury”, którego celem jest „zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury”.

 

Uzyskał akceptację i przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 450 tys. zł. Teraz planowana jest przebudowa oraz zmiana funkcji pomieszczeń. Budynek dostosowany zostanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Przypomnijmy, że na poziomie parteru przewidziano salę ekspozycyjną, recepcję z szatnią, toalety oraz pomieszczenie socjalne. Na poddaszu zaś znajdować się będzie kolejna sala ekspozycyjna i pozostałe zaplecze techniczne. Zakupione zostanie też wyposażenie niezbędne do funkcjonowania nowego muzeum.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.