Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

sotysi120 kwietnia br. w Kąśniej Dolnej miała miejsce uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru na ręcę Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej, w którym wzięli udział sołtysi z gminy Zakliczyn wraz z Burmistrzem Dawidem Chrobakiem. Uroczystość odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, a patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

 

 

sotysi3Spotkanie rozpoczęło się od Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia i jednogłośniego przyjęcia sprawozdania za rok 2021. Następnie poświęcenia sztandaru dokonał ks. dr. hab. Jan Bartoszek, diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców oraz dyrektor diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Sztandar przekazano na ręce Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej.

 

 

sotysi2- Chcemy żeby sołtysi byli na bieżąco ze wszystkimi przepisami. Organizowane są spotkania z przedstawicielami KRUS, ZUS i innymi ważnymi instytucjami. Wymieniamy też poglądy i doświadczenia, co ułatwia pracę wielu sołtysom w swoich miejscowościach - mówi Tadeusz Bąk, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej, który obecnie jest burmistrze Wojnicza, a wcześniej pełnił przez 6 lat funkcję sołtysa miejscowości Isep.

 

 

sotysi5Po wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości, a wśród nich Posła RP Wiesława Krajewskiego, Starosty Romana Łucarza i Wicestarosty Jacka Hudymy przystąpiono do wręczenia legitymacji członkowskich wszystkim członkom stowarzyszenia.

 

 

 

 

sotysi6

Całość uroczystości zakończył występ artystyczny Regionalnego Zespołu Folklorystycznego "Pogórzanie" z Jastrzębiej, przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez członkinie kgw z gminy Ciężkowice.

 

sotysi4

 

 

 

 

źródło: https://tarnow.naszemiasto.pl/stowarzyszenie-soltysow-ziemi-tarnowskiej-ma-swoj-sztandar/ga/c15-8784473/zd/70656219

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.