Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

IMG 9214W sobotę 19 marca Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Wróblowianki" zorganizowało w świetlicy we Wróblowicach pierwsze w naszej gminie spotkanie integracyjne dla dzieci z Ukrainy i ze swojego sołectwa. Do świetlicy we Wróblowicach, dzięki użyczeniu busa gminnego przez Burmistrza Dawida Chrobaka oraz wsparciu logistycznym wolontariuszy zostały przywiezione rodziny przebywające u Ojców Dominikanów na Jamnej. Siedem mam i szesnaścioro dzieci uczestniczyło w spotkaniu, przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez panie z KGW "Wróblowianki". Zabawy integracyjne i sprawnościowe zarówno w budynku jak i na pobliskim boisku prowadziła doświadczona animatorka i pedagog Agnieszka Łazarek.

 

IMG 9325Organizatorzy zatroszczyli się również o najmłodszych gości z Ukrainy, dla których zorganizowano projekcję bajki z lektorem w języku ukraińskim. Po intensywnych zabawach ruchowych, zarówno goście jak i dzieci z Wróblowic posilili się pysznym obiadem przygotowany przez członkinie KGW "WRÓBLOWIANKI". Po obiedzie wszyscy goście zostali obdarowani upominkami, jedna z najmłodszych uczestniczek spotkania zaśpiewała w podziękowaniu za gościnę hymn ukrainski, a następnie goście udali się w drogę powrotną do miejsca zamieszkania, na jamneńskich wzgórzach.

 

IMG 9351Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Wróblowianki" składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi, którego reprezentował Sekretarz Gminy Janusz Krzyżak, Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy w Zakliczynie, Tomaszowi Damianowi, Gertrudzie Boczek (za użyczenie busa i transport uczestników). Szczególne podziękowania dla Agnieszki Łazarek za włożony wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie zabaw integracyjnych, które ułatwiły dzieciom komunikacje i pozwoliły nawiązać nowe znajomości. 

 

integracja integracja integracja
integracja integracja integracja
integracja integracja integracja
integracja integracja integracja
integracja integracja integracja
integracja integracja integracja
integracja   

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.