teatr

 

AlinazmamAlina Myłka z domu Świderska została zwyciężczynią  Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo 2021, które zakończyły się w niedzielę w bośniackim Sarajewie. Kilka dni wcześniej Alina Myłka zwyciężyła również w zawodach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej i tym sposobem wróciła z mistrzostw z podwójnym złotem. Zawodnicza pochodząca z Zakliczyna startowała w kategorii K35-39 (kobiety 35-39 lat - przyp. autora). Panie do 50 roku życia oraz panowie do lat 60 rywalizowali na dystansie 100km, natomiast na starsze kategorie wiekowe czekało 66 kilometrów.

 

AlinazroweremPo drodze do pokonania były podjazdy, a kluczowym problemem dla zawodników była ujemna temperatura i intensywne opady śniegu. Wszystko to sprawiło, że Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo były bardziej rywalizacją na przetrwanie niż czysto sportowymi zmaganiami. Mimo wszystko świetnie odnaleźli się w tym reprezentanci Polski, łącznie rywalizowało 19 zawodniczek i zawodników z naszego kraju.

 

AlinaAlina Myłka rozpoczęła swoją przygodę ze sportem rowerowym podczas pracy w firmie komputerowej IBM w Krakowie, mieszkając w Konarach gm. Mogilany codziennie pokonywała na rowerze 20-sto kilometrowy odcinek drogi do pracy i z powrotem.

 

koszulkaPasja rowerowa rozwinęła się przez lata do tego stopnia, że w domu rodzinnym stoi cała półka pucharów z różnych mistrzostw i zawodów krajowych a także zagranicznych. Jej ulubione odcinki to podjazdy górskie, dlatego najczęściej startuje w zawodach organizowanych w terenach górzystych. Na codzień mieszka i pracuje jako informatyk w Szwajcarii, ale w zawodach startuje zawsze w barwach biało-czerwonych.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.