teatr

 

kv superw szp fb1200x1200 2021 06 08Chociaż rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki ruszyła już 9 czerwca to w pierwszej kolejności zgłosili się wolontariusze doświadczeni w projekcie, którzy chcą kontynuować mądrą pomoc. Dopiero końcówką wakacji tak realnie rozkręciła się kampania poszukiwania wolontariuszy, bo dzięki nim mądra pomoc co roku dociera do potrzebujących. Do projektu włączyć mogą się wszystkie osoby, które:

 

• chcą pomagać,

• chcą być potrzebne,

• chcą zrobić coś, co ma znaczenie,

• chcą czuć radość z pomagania,

• chcą mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy.

 

Wolontariusz Szlachetnej Paczki wpływa na realną zmianę w życiu konkretnych rodzin w potrzebie, wolontariat w Paczce to sposób na wartościowe spędzanie wolnego czasu i szansa na zdobycie cennych umiejętności oraz doświadczeń.

 

Hasło tegorocznej edycji brzmi "Pomagam, bo to daje im siłę"

Wolontariat jest dla mnie tym, co mogę dać drugiemu człowiekowi – mówi wolontariuszka Szlachetnej Paczki Marysia. – To czas, rozmowa, inne spojrzenie na sytuację. Wolontariat to coś, co każdy z nas może ofiarować bez dodatkowych zasobów. Pozwolił mi docenić to, co mam. Pomagam, bo czas, który daję innym, jest bezcenny, nie da się go przeliczyć. Pomagam. Nie tylko w Paczce, ale także w życiu codziennym.

 

kv superw szp ap 2021 06 08To właśnie dlatego warto zainteresować się wolontariatem w Paczce. W ty roku wolontariusze działają w myśl idei: pomagam, bo to daje mi siłę. Wolontariat jest dla tych, którzy szukają odskoczni, zajęcia, które da im poczucie wpływu. Naszą codziennością w pandemii rządzi niepewność. Wolontariat w Paczce to sposób na bezradność, propozycja, dzięki której możemy poczuć, że odzyskujemy kontrolę nad tym, co dzieje się wokół.

 

W ubiegłym roku pomimo pandemii nasz rejon pracował pełną parą i dzięki pracy wolontariuszy kilkadziesiąt rodzin uzyskało realną pomoc i impuls do zmiany, nadzieję na lepsze jutro pomimo trudnej sytuacji spotęgowanej pandemią.

Wolontariuszki i wolontariusze Szlachetnej Paczki nie tylko zbierają historie potrzebujących rodzin i diagnozują ich potrzeby, ale przede wszystkim budują relacje. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę.

 

Żeby zmienić komuś życie

Pomagam, bo gdy to robię, sama ze sobą czuję się lepiej. Oddaję to, co dostałam kiedyś – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. – Szukamy takich osób, które chcą poczuć się potrzebne, które chcą mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość.

 

Wolontariat to też wyraz troski o innych, będących częścią lokalnej społeczności. Poprzez swoje działania wolontariusz uruchamia realną zmianę społeczną w najbliższym otoczeniu. By móc pomagać rodzinom z okolicy, warto wysłać zgłoszenie jak najszybciej.

Po co? – pyta Joanna Sadzik i od razu odpowiada. – Po to, żeby zmienić coś w życiu rodziny ze swojej okolicy, która teraz sobie nie radzi.  Po prostu: żeby zmienić komuś życie.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy, tylko w zeszłej edycji Paczka dotarła do ponad 14 tys. rodzin.

 

Ty też możesz pomóc potrzebującym odmienić ich los! Zostań wolontariuszką lub wolontariuszem Szlachetnej Paczki!!!

 

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl  jest link, w którym możemy dokonać zgłaszenia, wybierając najbliższy rejon (https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/zgloszenie/?action=superw&place=menu). Następnie lider wybranego rejonu - w tym przypadku Rejon Zakliczyn nad Dunajcem, kontaktuje się z wybranymi osobami, przeprowadza wstępną rozmowę i decyduje, czy osoba będzie wdrożona do działań w Szlachetnej Paczce.

W pomoc w ramach Szlachetnej Paczki mogą włączyć się osoby pełnoletnie, młodsze zaś, mające ukończone 16 lat mogą zostać wolontariuszem wspomagającym. Każdy z wolontariuszy uzyskuje zaświadczenia o pracy w wolontariacie po zakończeniu każdej edycji  projektu. Przeżyj niezapomniane chwile w Drużynie Szlachetnej Paczki!!!  Zapraszamy!

 

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.