swieta2020bm

umowa rewitalizacja etap2Podpisana została umowa na drugi etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, m.in. wykonanie nawierzchni z kostki granitowej na płycie głównej rynku oraz w części gdzie znajduje się przystanek autobusowy. Prace zrealizuje firma PROJEKTMP sp. z o.o. z siedzibą w Laskówce Chorąskiej, która wygrała przetarg.

 


Rozstrzygnięcie postępowania przetargowego oraz podpisanie umowy umożliwiła decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego, który przyznał gminie Zakliczyn 7,1 mln zł środków unijnych z programu związanego z rewitalizacją wsi oraz miasteczek (uchwała z dnia 5.11.2020 roku).


- Roboty budowlane w ramach drugiego etapu obejmą wykonanie nawierzchni z kostki granitowej na płycie rynku oraz w części gdzie znajduje się przystanek autobusowy, elewację i iluminację budynku ratusza oraz wykonanie fontanny. Postawionych zostanie też osiem obiektów handlowo-usługowych, wyremontowana zostanie kapliczka św. Floriana, odrestaurowana studnia oraz pomnik Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 

Termin wykonania zadania ustalony został na 30 listopada 2021 roku.

 

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu wymienione zostały instalacje – deszczowa i sanitarna oraz energetyczna i teletechniczna. Nawierzchnia z kostki granitowej pojawia się na drogach i chodnikach przyległych do Rynku oraz na drodze powiatowej przecinającej miejski plac. Ustawiono również stylowe lampy. Prace związane z pierwszym etapem zostały dofinansowane kwotą prawie 4,5 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.