Przejście do firmy KM-Net

SKO

sportodpTo, że Dunajec Zakliczyn urządza sobie strzeleckie fajerwerki na własnym stadionie, to „w porządku”, ale że jedzie na drugi koniec regionu i robi co chce, to już inna sprawa. Tak też było w 9 kolejce, gdy Dunajec pojechał do Odporyszowa i dał tamtejszemu Ikarowi lekcję futbolu aplikując gospodarzom 6 bramek i tracąc w 72 minucie jedną bramkę. Strzelanie rozpoczął w 15 minucie Maciej Kusiak, na 2:0 dla Dunajca podwyższył w pierwszej połowie Adrian Wójcik. W drugiej połowie Arek Sady strzelił na 3:0 w 47 minucie, w 68 minucie na 4:0 Patryk Czermak. Gospodarze w 72 minucie strzelili gola honorowego, a na to Dunajec odpowiedział jeszcze dwoma trafieniami; w 81 minucie Adrian Wójcik i w 84 minucie brat Adriana, Kamil.

Po 9 kolejkach, rzecz jasna z kompletem 27 punktów Dunajec Zakliczyn jest liderem rozgrywek klasy okręgowej, wyprzedzając o 8 punktów LUKS Skrzyszów i o 11 punktów trzeci w tabeli Szynwałd który ma jedno spotkanie mniej rozegrane. W 10 kolejce Dunajec podejmie na Kamieńcu zespół Dąbrovii Dabrowa Tarnowska, który plasuje się w środku tabeli. Mecz odbędzie się w niedzielę 27 września na boisku głównym Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego na Kamieńcu.

A-klasowcy ze zmiennym szczęściem

Jedność Paleśnica w 8 kolejce brzeskiej A – klasy pojechała do Uszwi. Po ciekawym, obfitującym w wiele bramek meczu, piłkarze znad Paleśnianki zainkasowali komplet punktów wygrywając nad Uszwicą 5:3. Duża w tym zasługa Łukasza Pazdalskiego, który skompletował hat – tricka strzelając bramki w 30, 50 i 56 minucie spotkania. Dwa kolejne gole dopisał Kamil Socha w 67 minucie i w dogrywce meczu (92’). Jedność Paleśnica przywiozła z kolejnej wyprawy kolejne 3 punkty i 16 punktami w sumie zajmuje w tabeli 3 miejsce mając tyle samo punktów co wicelider i czwarta w tabeli drużyna, z tym że konkurenci mają o jedno spotkanie mniej rozegrane. Pogórze Gwoździec pojechało do Porąbki Uszewskiej i uległo gospodarzom 2:1. Victoria Porąbka Uszewska obie bramki strzeliła w pierwszych 25 minutach meczu. Piłkarze z Gwoźdźca zabrali się do odrabiania strat w drugiej połowie, ale efektem tego była jedna bramka strzelona w 69 minucie spotkania przez Marcina Kurala. Drużyna z Gwoźdźca z dorobkiem 11 zajmuje nadal 6 miejsce w tabeli rozgrywek. W następnej kolejce, 27 września Pogórze podejmie u siebie Victorię Bielcza, a Jedność gościć będzie w Paleśnicy Jadowniczankę.