Przejście do firmy KM-Net

SKO

sportsW 8 kolejce rozgrywek tarnowskiej okręgówki Dunajec Zakliczyn podejmował na Kamieńcu drużynę z sąsiednich Cieżkowic i odprawił Ciężkowiankę z bagażem 7 bramek. Festiwal strzelecki Zakliczynianie rozpoczęli już w 2 minucie, kiedy to wynik meczu otworzył Arkadiusz Sady, po dwudziestu minutach doszło do prawdziwej kanonady strzeleckiej, najpierw w 22 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Pawłowski, dwie minuty po tym na 3:0 strzelił Artur Kiełbasa, a po kolejnych 2 minutach było już 4:0 za sprawą Arkadiusz Sadego, który tym samym ustrzelił dublet. W 37 minucie spotkania Daniel Wzorek ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0 dla Dunajca. Mając taką zaliczkę trener drużyny z Zakliczyna od początku drugiej połowy zaczął rotować składem – w sumie dokonując 5 zmian. Mimo tego piłkarze Dunajca dołożyli jeszcze 2 bramki; w 69 minucie drugą bramkę w tym meczu strzelił Marcin Pawłowski, a w 83 minucie swoje drugie trafienie zanotował Daniel Wzorek.

Dunajec w tych rozgrywkach jest jak Metal w ubiegłym sezonie i to właśnie z Metalem Tarnów nasza ekipa rywalizowała w środę 16 września z Pucharze Polski. Dunajec prowadził w tym spotkaniu, ale ostatecznie po zaciętym pojedynku uległ piłkarzom z Tarnowa 1:2. Teraz nasi mogą skupić się już tylko na lidze, a tu rządzą i dzielą. Po 8 kolejkach z kompletem 24 punktów Dunajec Zakliczyn umocnił się na prowadzeniu w tabeli i wyprzedza o 8 punktów wicelidera ze Skrzyszowa. Dunajec śrubuje fantastyczne statystyki; 8 zwycięstw w 8 meczach oraz 38 strzelonych goli przy 8 straconych. W 9 kolejce Dunajec pojedzie w sobotę 19 września do Odporyszowa – początek meczu o godzinie 16 – tej na boisku tamtejszego Ikara. Najbliższy rywal Dunajca w 7 spotkaniach zanotował jedno zwycięstwo, 2 remisy i cztery porażki. Ikar Odporyszów zajmuje 14 miejsce w tabeli rozgrywek, zatem sympatycy drużyny z Zakliczyna liczą na kolejny komplet punktów.

A-klasowcy ze zwycięstwami

Jedność Paleśnica w 7 kolejce brzeskiej A – klasy pojechała do Łysej Góry, by powalczyć o punkty z tamtejszym Kłosem. Po 30 minutach spotkania mogło wydawać się, że to będzie spacerek, bo Jedność po bramkach Kamila Sochy (8’) i Adriana Włudyki (28’) prowadziła 2:0. Gospodarze na 4 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyli bramkę kontaktową, a do remisu doprowadzili w 67 minucie spotkania. 5 minut po wyrównaniu na 3:2 wynik meczu ustalił niezawodny Adrian Włudyka. Jedność Paleśnica przywiozła z Łysej Góry 3 punkty i 13 punktami w sumie zajmuje w tabeli 3 miejsce. Pogórze Gwoździec podejmowało u siebie drużynę z Sufczyna. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1 po bramkach Krzysztofa Sady i Wojciecha Urbańskiego. Piłkarze z Gwoźdźca najwyraźniej swoje armaty przygotowali na drugą połowę meczu, bo w 47 minucie na 2:1 strzelił Kamil Macheta, 5 minut później na 3:1 podwyższył Mateusz Macheta. Co prawda w 60 minucie gości zdołali strzelić na 2:3, ale gole Krzysztofa Sadego i Miłosza Mrzygłóda dały Pogórzu wygraną 5:2. Drużyna z Gwoźdźca z dorobkiem 11 punktów awansowała na 6 miejsce w tabeli rozgrywek. W następnej kolejce, która rozegrana będzie 19 i 20 września, Jedność jedzie w sobotę na trudny teren do Uszwi, natomiast Gwoździec uda się do Porąbki Uszewskiej.