Przejście do firmy KM-Net

SKO

dzakliczynW minioną środę lider tarnowskiej okręgówki Dunajec Zakliczyn pojechał do wicelidera z Pleśnej, co zapowiadano jako hit piątej kolejki rozgrywek. Piłkarze z Zakliczyna nie zawiedli swoich kibiców i pokazali sąsiadom ze wschodu, że na Dunajec Zakliczyn nie ma mocnych. Sygnał do wygranej dał grający trener Dunajca Dariusz Gwiżdż, który w 18 minucie z rzutu karnego otworzył wynik spotkania. Takim wynikiem zakończyła się I połowa meczu, w której zdenerwowani gospodarze zobaczyli dwie żółte kartki; w 17 minucie Tomasz Żyra i dwie minuty później Michał Bober. Po przerwie dubletem popisał się Adrian Wójcik, który zdobył bramki w 49 i 87 minucie spotkania ustalając wynik spotkania na szczycie 3:0 dla Dunajca Zakliczyn. W 84 minucie sędzia ukarał drugą żółtą kartką Tomasza Żyrę, który w konsekwencji zobaczył czerwony kartonik i opuścił plac gry. Nasi zagrali w Pleśnej w następującym składzie: Michał Nosek - Maciej Kusiak, Marcin Pawłowski, Bartosz Litwa, Jakub Kołacz, Dariusz Gwiżdż, Adrian Wójcik, Daniel Wzorek (50' Bartosz Chmielowski), Arkadiusz Sady (89' Piotr Potępa), Patryk Czermak (89' Mateusz Świerkosz), Artur Kiełbasa (82' Daniel Osowski).

Po pięciu kolejkach z kompletem zwycięstw i kompletem punktów Dunajec Zakliczyn jest liderem tabeli. Na pozycję lidera awansował Polan Żabno, który niedawno dotkliwie przegrał na Kamieńcu z zakliczyńską drużyną. W 6 kolejce Dunajec Zakliczyn na Kamieńcu podejmował będzie zespół z Rzuchowej – początek meczu w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 17 – tej. Rzuchowa po 3 zwycięstwach, 1 remisie i 1 porażce zajmuje w tabeli 5 miejsce tracąc do Dunajca 5 punktów.