Przejście do firmy KM-Net

SKO

sportPo efektownym zwycięstwie 4:0 w wyjazdowym meczu z Olimpią Wojnicz, Dunajec Zakliczyn został liderem tabeli ligi okręgowej – Tarnów. Jeszcze do 40 minuty w pojedynku z sąsiadami z północy wynik był bezbramkowy. Na 5 minut przed regulaminowym końcem pierwszej części meczu Patryk Czermak dał naszym prowadzenie, a dwie minuty później podwyższył na 2:0, a na początku drugiej połowy strzelec dwóch bramek dla Dunajca opuścił boisko. Na kolejnego gola dla piłkarzy z Zakliczyna czekaliśmy nieco ponad pół godziny. W 78 minucie meczu na 3:0 podwyższył grający trener Dunajca Dariusz Gwiżdż, a tuż przed zakończeniem rywalizacji wynik spotkania ustalił Filip Swiderski. Dzięki okazałemu zwycięstwu Dunajec zajął fotel lidera. Po trzech kolejkach tyle samo punktów (ale gorszy bilans bramkowy) mają jeszcze; Pogórze Pleśna i Polan Żabno. To właśnie piłkarze z Żabna będą kolejnym rywalem Dunajca Zakliczyn. Mecz aktualnego lidera tabeli na stadionie w Zakliczynie na Kamieńcu rozpocznie się w niedzielę 23 sierpnia o godzinie17 – tej.

W tzw. międzyczasie, czyli między 2 a 3 kolejką rozgrywek ligowych, Dunajec Zakliczyn wygrał 7:1 mecz z TS Tuchovia w drugiej rundzie Pucharu Polski podokręgu tarnowskiego i awansował do trzeciej rundy tego stopnia rozgrywek „Pucharu Tysiąca Drużyn”.

Paleśnica lepsza od Bayernu

Powody do radości dostarczyli kibicom obserwującym zmagania w brzeskiej A – klasie nasi piłkarze z Gwoźdźca i Paleśnicy pokonując swoich rywali w trzeciej kolejce rozgrywek 15 i 16 sierpnia. Paleśnica pojechała 15 sierpnia do Maszkienic i zgotowała gospodarzom piłkarskie lanie pokonując zespół Sokół Maszkienice – Iskra Łęki aż 10:1. Kanonadę strzelecką rozpoczął w 6 minucie spotkania Dominik Baut, który w spotkaniu skompletował hat – trick (w 43 minucie wpisał się po raz drugi a w 60 minucie po raz trzeci na listę strzelców). Bramki dla Jedności Paleśnica strzelali jeszcze; Łukasz Pazdalski (37 i 66 minuta), Kamil Socha (64 i 73 minuta), Adam Mastalerz (48 minuta), Adrian Włudyka (68 minuta) i Sebastian Nidecki (85 minuta). Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Dawida Cyryło w 78 minucie spotkania.

Tego samego dnia Pogórze Gwoździec podejmowało u siebie Kłosa Łyską Górę. Tutaj mimo prowadzenia 2:0 po bramkach Jakuba Tokarczyka w 8 minucie i Dawida Machety w 30 minucie, trzeba było do końca czekać na szczęśliwe zakończenie pojedynku. Goście odpowiedzieli bramkami Jakuba Stypka w 40 i 50 minucie i do 85 minuty wynik spotkania był remisowy. Bramkę na wagę zwycięstwa i 3 punktów dla Pogórza Gwoździec strzelił 5 minut przed zakończeniem spotkania Kamil Macheta.

Po trzech kolejkach w tabeli Jedność Paleśnica zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 6 punktów tracąc do lidera z Uszwi tylko 1 punkt, natomiast Pogórze Gwoździec plasuje się na 8 pozycji z dorobkiem 4 punktów.

W czwartej kolejce czekają nas na tym poziomie rozgrywek derby gminy Zakliczyn, bowiem do Paleśnicy przyjeżdżają piłkarze z Gwoźdźca. Początek meczu w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 14 – tej.