Przejście do firmy KM-Net

SKO

dunajeczakliczynKibice Dunajca Zakliczyn nie wyobrażali sobie innej opcja, jak wygrana na Kamieńcu z rozgrywającą słaby sezon Tuchovią. Tak też się stało, a tym razem piłkarze z Zakliczyna rozdzielili emocje po równo, to znaczy strzelili po jednej bramce w końcowych minutach pierwszej i drugiej połowie spotkania. Pierwszą bramkę w 39 minucie strzelił Daniel Wzorek, a wynik meczu ustalił w 80 minucie Arkadiusz Sady. Dunajec tym samym umocnił się na 3 miejscu w tabeli rozgrywek tarnowskiej okręgówki i na tym miejscu zakliczyńska drużyna przezimuje do wiosennej rundy, mimo że do rozegrania pozostanie jeszcze.... pierwsza kolejka jesiennej rundy, bowiem czwarta w tabeli Olimpia Wojnicz traci do Dunajca 4 oczka. Jako się rzekło w najbliższy weekend drużyny tarnowskiej okręgówki rozegrają mecze przełożonej na ten termin pierwszej kolejki rozgrywek. Dunajec Zakliczyn uda się w niedzielę 17 listopada do Niedomic, gdzie o godzinie 13 – tej rozpocznie mecz z tamtejszą Unią. Drużyna z Niedomic jest czerwoną latarnią tabeli. W dotychczasowych 14 spotkaniach zaledwie dwukrotnie udało się Niedomicom zremisować z rywalami. Trzeciej drużynie tabeli nie pozostaje nic innego, jak zainkasowanie w tym spotkaniu kompletu punktów. Hitem tej kolejki z pewnością będzie mecz lidera tabeli Metalu Tarnów z dobrze spisującą się ostatnio Olimpią Wojnicz.

Efektowny finał naszych A – klasowców

Wielką frajdę sprawili kibicom piłkarze z Paleśnicy na finał jesiennej rundy rozgrywek brzeskiej A – klasy gromiąc u siebie Strażaka Mokrzyska – Szczepanów 8:0. Do uzyskania takiego rezultatu Jedność Paleśnica potrzebowała niespełna godziny, a festiwal strzelecki rozpoczęła już w 2 minucie spotkania dzięki bramce Adama Mastalerza, kolejno na listę strzelców wpisywali się: Paweł Jurkiewicz w 6 minucie, Krystian Repeta w 11 minucie, hat – trickiem popisał się Łukasz Pazdalski strzelając bramki w 21, 40 i 53 minucie spotkania, kolejne gole dołożyli jeszcze Adama Mastalerz w 50 minucie i Paweł Jurkiewicz w 58 minucie. Po golu Jurkiewicza najwyraźniej gospodarze postanowili oszczędzić gości spod Brzeska i zakończyli festiwal strzelecki. Po tym efektownym zwycięstwie Jedność Paleśnica przeskoczyła ostatniego rywala awansując na 12 pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Bardzo zacięty przebieg miał mecz pomiędzy Pogórzem Gwoździec a LKS Uszew. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16 minucie dzięki bramce Jakuba Tokarczyka, a gdy wydawało się, że po drugim golu w 30 minucie dla Pogórza, którego strzelił Kamil Machela jest już „pozamiatane”, w 44 minucie Damian Tryliński uzyskał dla Uszwi bramkę kontaktową. Gol do szatni podziałał mobilizująco na piłkarzy z Uszwi, którzy w 78 minucie po bramce Daniela Golca doprowadzili do remisu. Odpowiedź Pogórza była błyskawiczna. Dwie minuty po golu wyrównującym ponownie na listę strzelców wpisał się dobrze w tym dniu dysponowany Kamil Macheta ustalając wynik spotkania na 3:2 dla Pogórza Gwoździec. Pogórze Gwoździec jesienną rundę z dorobkiem 22 punktów zakończyło na 7 miejscu w tabeli.