tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

strose10 października br. w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Ogólnopolskim Konkursie „#OSEWyzwanie!” organizowanym przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej. Wśród laureatów konkursu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stróżach, wygrywając mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Obecna na uroczystości rozdania nagród dyrektor Elżbieta Malawska–Pajor odebrała dyplom oraz potwierdzenie wygranej z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki oraz szefa Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasza Tomali.

Fakt, że Szkoła Podstawowa w Stróżach znalazła się w gronie wyróżnionych, jest z całą pewnością dużym sukcesem, gdyż do udziału w konkursie „#OSEWyzwanie!” zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski (!). Komisja konkursowa przyznała nagrody tylko 764 szkołom, a wśród nagrodzonych znalazło się jedynie 68 placówek z Małopolski. Podstawą przyznania nagrody była duża liczba punktów zdobytych przez szkołę. Zgodnie z wymaganiami regulaminu do konkursu mogły zgłosić się placówki z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców, należało również spełnić następujące warunki: wypełnić bardzo obszerny i szczegółowy formularz konkursowy, przystąpić do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli szybkiego Internetu dla szkół oraz do programu „mLegitymacja szkolna”. Można było również przesłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną i zdobycie dodatkowych punktów zwiększało zgłoszenie do programu „CodeWeek2019” - inicjatywy organizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i programu „OSE Hero”.

Mobilna pracownia komputerowa, która w bieżącym roku szkolnym trafi do Szkoły Podstawowej w Stróżach, przyczyni się niewątpliwie do podniesienia jakości pracy oraz wspomoże proces kształcenia. Nauczyciele będą mieli możliwość stosować nowoczesne metody i formy pracy na dowolnych przedmiotach i w każdej sali lekcyjnej. Wzrośnie również poziom kompetencji cyfrowych uczniów, którzy będą mieli możliwość korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych i poszerzać wiedzę z różnych dziedzin. Ponadto uczniowie SP w Stróżach będą mogli posługiwać się nowoczesną „mLegitymacją szkolną”.

Na koniec chcielibyśmy pogratulować Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie, która również została laureatem konkursu #OSEWyzwanie! Wyrażamy nadzieję, że przyczyni się to do zacieśnienia więzi i rozwinięcia współpracy między szkołami.

 Sukces stróskiej podstawówki  Sukces stróskiej podstawówki  Sukces stróskiej podstawówki
 Sukces stróskiej podstawówki  Sukces stróskiej podstawówki  Sukces stróskiej podstawówki
 Sukces stróskiej podstawówki   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych