Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

ratozakliczynW dniach od 21 do 23 czerwca 2019 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie w składzie: Karpiel Dominika, Martyka Agnieszka, Soból Tomasz i Gałuszka Dominik wzięli udział w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które miały miejsce w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie). Podczas konkurencji nocnych oraz dziennych druhowie musieli zmierzyć się z 24 zadaniami (głównie medycznymi), ale także sprawnościowymi. Wypadek masowy, oparzenia, nagłe zatrzymanie krążenia, hipotermia, upadek z wysokości oraz wypadek arborysty na wysokości 4 metrów, to tylko część zadań z którymi mieli zmierzyć się zawodnicy. W zestawie zadań była również przeprawa przez wodę, aby dostać się do samochodu, który wpadł do rzeki, ewakuacja poszkodowanego na desce za pomocą liny po 15-metrowej skarpie, czy pomoc osobie która została przygnieciona przez ścianę po wybuchu, w warunkach, gdy w pomieszczeniu panowało całkowite zapylenie.

 

Zadania sprawnościowe obejmowały bieg z przeszkodami przez rowy wypełnione wodą, strzelanie z markera paintbaalowego do celu, jak również ćwiczenia z elementami samoobrony, które można było wykorzystać podczas zadania w Zakładzie Karnym, gdzie więzień zaatakował jednego z ratowników.

 

Druhowie z OSP Zakliczyn uzyskali największą ilość punktów w dwóch sobotnich zadaniach - „Fosa” i „Asasyn” oraz zwyciężyli w piątkowych nocnych konkurencjach. W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych jednostka OSP Zakliczyn zajęła I miejsce z przewagą 227 punktów. W ogólnej klasyfikacji zakliczyńscy ratownicy zdobyli 4 miejsce spośród 32 drużyn z całej Polski ze stratą zaledwie 23 punktów do podium wyprzedzając drużyny m.in. z Państwowej Straży Pożarnej, Policji, PCK, Maltańskiej Służby Medycznej czy Akademii Ratownictwa.

 ratownicy  ratownicy  ratownicy
 ratownicy  ratownicy  ratownicy
 ratownicy  ratownicy  ratownicy
 ratownicy  ratownicy  ratownicy
 ratownicy  ratownicy  ratownicy

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych