tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

gosciezlobekDnia 24 maja w Zakliczynie odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu – Samorządowego Żłobka i Przedszkola Publicznego Nr1 przy ulicy Spytka Jordana 2.

To dzięki determinacji Pana Burmistrza Dawida Chrobaka, jego uporowi, zaangażowaniu w pozyskanie funduszy powstał tak piękny budynek w bardzo krótkim czasie, w którym będą wspaniałe warunki do zabawy i nauki. Ten dzień przejdzie do historii naszej Gminy i całej społeczności lokalnej ponieważ powstała placówka na miarę XXI wieku, która jest i będzie wspaniałą wizytówką Gminy Zakliczyn. Stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, z wiarą patrzeć w przyszłość. Przez następne lata nasze przedszkole i żłobek służyć będą nowym pokoleniom, a My z dumą obserwować będziemy ich rozwój.  Dla nas i całego personelu głównym celem naszej pracy jest otoczenie troską każdego dziecka oraz wykonywanie pracy opiekuńczo –wychowawczej i dydaktycznej mającej na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb dzieci oraz rozwijanie ich aktywności i kreatywności.

 

 

dzieciChlubą naszą są ludzie z nim związani, wspaniali nauczyciele, opiekunowie i rodzice oraz obsługa tworząca serdeczny klimat sprzyjający rozwojowi dzieci, przekazywaniu wiedzy i kształceniu umiejętności. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w ZSP w Zakliczynie. Po przywitaniu Gości przez Pana Burmistrza i przemówieniu, odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 oraz uczniów klasy III b ze Szkoły Podstawowej. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierownictwem p. Bogusława Wróbla. Goście podziwiali przedszkolaków w tańcach "Barwy mojej Ojczyzny", "Walcu małego przedszkolaka", w recytowanych dumnie wierszach oraz uczniów klasy III b w tańcu "Mazur" i nie szczędzili braw. Następnie głos zabierali kolejno goście: Poseł na Sejm Michał Wojtkiewicz, Poseł na Sejm Barbara Bartuś, która też odczytała list od Wiceprezes Rady Ministrów Pani Beaty Szydło, Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, Dyrektor Przedszkola Lucyna Gondek oraz Dyrektor Samorządowego Żłobka Edyta Olszewka – Kwiek, składając Wszystkim podziękowania. Następnie goście udali się do nowego budynku przedszkola i żłobka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Goście w progach przedszkola witani byli dźwiękami krakowiaka w wykonaniu Tadeusza Malika. Po modlitwie, nowy obiekt poświęcił Proboszcz Parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski. Do przecięcia biało - czerwonej wstęgi zostali zaproszeni: Posłowie na Sejm RP Barbara Bartuś i Michał Wojtkiewicz, Pani Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobaka, Zastępca Burmistrza Dawid Drukała, przedszkolak Milena Łach, Dyrektor Samorządowego Żłobka Edyta Olszewska-Kwiek oraz Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 Lucyna Gondek.  Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali statuetki.

 

zwiedzSpotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców przedszkolaków i pracowników kuchni, podczas którego prowadzone były rozmowy kuluarowe. Podczas gdy dorośli zwiedzali przedszkole i biesiadowali, dzieci bawiły się przy dźwiękach melodii w wykonaniu Tadeusza Malika oraz pod okiem nauczycielek przygotowały pracę plastyczną na pamiątkę tegoż wydarzenia, która została umieszczona w wehikule czasu.

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Radzie Rodziców, pracownikom Przedszkola i Żłobka, nauczycielom, sponsorom za pomoc w organizacji uroczystego otwarcia przedszkola i żłobka. Bez Was ta uroczystość by się nie odbyła.
Dziękujemy wszystkim Gościom za obecność i uświetnienie naszej uroczystości, że w tak ważnym dla nas dniu byli z nami.

 

Autorem fotorelacji z uroczystości jest Kazimierz Dudzik.

 

 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek
 zlobek zlobek zlobek

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych