Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

poczetZakliczyńska OSP "od zawsze" uchodziła za najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną w regionie, będąc dla sąsiadów wzorem do naśladowania. Gdy ponad dekadę temu doszło do zmiany pokoleniowej, niektórzy zastanawiali się, czy młodzieżowy Zarząd pod wodzą Macieja Gofrona i Łukasza Łacha da radę. Obawy były płonne, bo młodzież nie tylko dała radę, ale też od siebie dorzuciła sporo dobrych, istotnych dla rozwoju jednostki pomysłów i projektów. Dziś jest to jedna z najlepszych, a kto wie czy nie najlepsza OSP w Małopolsce, a jej liderzy cieszą się zasłużonym szacunkiem. W ostatnich latach dwukrotnie OSP Zakliczyn wybierana była najlepszą, małopolską jednostką OSP, a w ostatnim, jubileuszowym konkursie na najlepszą kronikę OSP, autorka zakliczyńskiej kroniki Ewa Klocek otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim finale.

Świetnie wyszkoleni druhowie, nowoczesny sprzęt ratowniczy, wzorcowa praca z dziećmi i młodzieżą, to tylko trzy najważniejsze argumenty potwierdzające opinię o jednostce OSP Zakliczyn. Druhowie z Zakliczyna najczęściej wyjeżdżają na akcje ratownicze używając do tego nowoczesnego sprzętu, którego nie mogliby się powstydzić najlepsze, europejskie jednostki ochotnicze. Ostatnim zakupem był profesjonalny guad kanadyjskiej firmy Bombardier, wiodącego w świecie producenta czterokołowców. Zakliczyńscy strażacy są ważną częścią Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i utrzymują przyjacielskie kontakty z jednostkami OSP w kraju i zagranicą, biorą udział w zawodach krajowych i międzynarodowych, a także szkolą strażaków z sąsiednich jednostek OSP. Nic dziwnego, że wszyscy chwalą Zakliczyn, a dyrektor Kazimierz Sady "zastanawia się" czy można tu jeszcze coś usprawnić i dochodzi do wniosku, że nie, a przy okazji informuje, że do zakliczyńskich strażaków wybiera się telewizja, aby nakręcić jeden z odcinków popularnego programu "Na ratunek".

 

sady2 lutego 2019 roku w zakliczyńskiej remizie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze, podczas którego został podsumowany rok 2018. Na zaproszenie strażaków z Zakliczyna odpowiedzieli goście: Kazimierz Sady – dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP Województwa Małopolskiego, Dawid Chrobak – burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Irena Kusion – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego i Józef Gwiżdż – radny Rady Powiatu Tarnowskiego, młodszy brygadier Paweł Frączak reprezentujący Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, a także honorowy obywatel Gminy Zakliczyn i takoż honorowy członek OSP w Zakliczynie Kazimierz Korman, druh tutejszej straży i sekretarz Gminy Zakliczyn Janusz Krzyżak, radni Rady Miejskiej; Janusz Flakowicz i Marek Soból oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich Krystyna Sienkiewicz – Witek , a także prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zakliczynie Tomasz Damian i wiceprezes gminnego Zarządu Sławomir Ramian. Prowadzenie obrad powierzono zakliczyńskiemu strażakowi - seniorowi Tadeuszowi Trytkowi - członkowi Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, który z wprawą to zebranie poprowadził. Goście i druhowie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w 2018 roku prezesa zakliczyńskiej OSP, a także ostatniego sołtysa Zakliczyna śp. Kazimierza Sułka.

 

Ja tam byłem i krótką relację z tego wydarzenia dla Zakliczyninfo przygotowałem.

ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn
ospzakliczyn ospzakliczyn ospzakliczyn

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych