zw

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

aktywizacjalfunduszeSamarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych (SFOP) w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakliczynie i Spółdzielnią Socjalną „Serce Pogórza” otwiera w kwietniu 2018 Centrum aktywizacji i opieki seniorów w gminie Zakliczyn. Centrum będzie znajdować się w miejscowości Kończyska w budynku pozbawionym barier architektonicznych, z przestronną salą do pobytu dziennego, jadalnią , aneksem kuchennym, pomieszczeniem do rehabilitacji, wypoczynku , terapii indywidualnych oraz tarasem z widokiem na ogród. Centrum będzie przeznaczone dla 20 osób w wieku 60+, których stan zdrowia będzie wskazywał na objecie ich wsparciem.

 

Ponadto 5 z 20 miejsc dedykowane będzie osobom po udarach mózgu, z chorobą Parkinsona, Alzheimera, Picka, Huntingtonna lub z innymi zespołami otępiennymi.

 

W ramach oferty Centrum zapewniać będziemy :

- usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne,
- usługi aktywizująco-usprawniające oraz usługi wspomagające.
- pobyt w miejscu spełniającym odpowiednie warunki lokalowe, gwarantując prawidłową
realizacji usług,

- wyżywienie (jeden ciepły i jeden zimny posiłek) z uwzględnieniem wymogów dotyczących
diety,

- dowóz i odwóz z Centrum

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i stałego monitoringu kondycji zdrowotnej seniorów zostanie zagwarantowany dostęp do usług pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych i psychologicznych. W zadania placówki wpisana jest organizacja czasu wolnego oraz prowadzenie terapii zajęciowej w wymiarze indywidulnym i grupowym. Przewiduje się zastosowanie co najmniej następujących rodzajów terapii: ruchowej, biblioterapii, rozrywkowej, kulinarnej, informatycznej, reminiscencyjnej, ergoterapii, arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii.  Istotnym uzupełnieniem oferty placówki będzie miejsce okresowego (maksymalnie 3 miesięcznego w danym roku) całodobowego pobytu. Centrum będzie świadczyło swoje usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, dodatkowo bez ograniczeń czasowych w odniesieniu do miejsca okresowego całodobowego pobytu.

 

 

Potrzebę usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych można zgłosić:

- w biurze projektu SFOP ( świetlica na Wesołowie) lub w GOPS w Zakliczynie - osobiście lub przez osoby trzecie, w szczególności członków rodziny lub każdej innej osoby, która zauważy w środowisku potrzebę udzielenia takiej pomocy,
- telefonicznie pod numerem : 14 66 52 275 wew. 15, 697 093 074
- mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lsfopProjekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9. Region spójny społecznie; Działanie 9.2. Usługi społeczne i zdrowotne; Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych