Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Szanowni czytelnicy.
SZczepan z Kuratorem OświatyDobiega końca rok szkolny 2014/2015. Jak każdy i ten obfitował w liczne sukcesy uczniów zakliczyńskiego Gimnazjum. Największy naukowy sukces ucznia, to zdobycie tytułu laureata w konkursie przedmiotowym. Niesie on nie tylko doraźne korzyści dla ucznia, ale i prestiż dla szkoły, do której uczęszcza. W tym roku szkolnym takim uczniem jest Szczepan Zawisza z klasy III a Gimnazjum im. bł. Krystyna Gondka w Zakliczynie.
Szczepan został laureatem XII Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Gala wręczenia nagród zwycięzcom dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego miała miejsce 16 kwietnia 2015 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Nagrody i dyplomy wręczał osobiście Małopolski Kurator Oświaty - dr Aleksander Palczewski.

laureaci Jednak droga do zwycięstwa była kręta i wyboista… Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego (finał). Aby przez nie przebrnąć, Szczepan napisał trzy testy, wykonał pracę projektową i musiał się wykazać w pracy zespołowej. Wszystkie zasady, terminy i zawiłości można znaleźć na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty.
W tej edycji Konkursu wzięło udział około 1200 uczniów. Tytuł laureata zdobyło 24. Szczepan zajął czwarte miejsce!!! To Jego i nasz sukces. Jak to zrobił?- recepta była prosta: mieć cel, chęci i umieć systematycznie pracować. To tak niewiele, ale jednak bardzo dużo.
Szczepan osiągał w mijającym roku szkolnym również inne sukcesy; został finalistą Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego „Historia Solidarności” i zajął drugie miejsce w Międzygminnym Konkursie „25 lat samorządności.” Dzięki temu dołączył do licznej już grupy uczniów Gimnazjum w Zakliczynie, którzy w ostatnich 10 latach również zdobywali laury w konkursach historycznych randze ogólnopolskiej, czy też wojewódzkiej. Aby nie być gołosłownym, przypomnę o czterech finalistach konkursów przedmiotowych, laureatce konkursu tematycznego i siedmiu finalistach tychże konkursów tematycznych.
Mam nadzieję, że na kolejne nie będziemy musieli długo czekać. Wśród uczniów jest wielu, którzy chętnie poszliby w ślady Szczepana. Diamenty należy szlifować.

Dumny opiekun i wychowawca – mgr Michał Chruściel

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.