Przejście do firmy KM-Net

SKO

wybory prezydenckie 2015W tytule napisałem pierwsza tura, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Prezydenta RP wybierzemy w drugiej turze 24 maja. W gminie Zakliczyn w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich Zarządzeniem Burmistrza powołano 10 obwodów głosowania i tyle samo Obwodowych Komisji Wyborczych z siedzibami w:
OKW nr 1 z siedzibą w ratuszu w Zakliczynie dla wyborców z miejscowości: Melsztyn, Roztoka, Zakliczyn i Zawada Lanckorońska. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Obwodowa komisja wyborcza wyznaczona dla celów głosowania korespondencyjnego.

OKW nr 2 z siedzibą w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, ul. Jacka Malczewskiego dla wyborców z miejscowości: Bieśnik, Faściszowa, Kończyska, Lusławice i Słona.
OKW nr 3 z siedzibą w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Paleśnicy dla wyborców z miejscowości: Borowa, Dzierżaniny, Jamna, Olszowa i Paleśnica. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Obwodowa komisja wyborcza wyznaczona dla celów głosowania korespondencyjnego.
OKW nr 4 z siedzibą w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach dla wyborców z miejscowości: Filipowice i Ruda Kameralna.
OKW nr 5 z siedzibą w Szkole Podstawowej w Stróżach dla wyborców z miejscowości: Stróże, Wola Stróska i Zdonia.
OKW nr 6 z siedzibą w Szkole Filialnej w Charzewicach dla wyborców z miejscowości: Charzewice i Faliszewice.
OKW nr 7 z siedzibą w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu dla wyborców z Gwoźdźca.
OKW nr 8 z siedzibą w Niepublicznej Szkole Podstawowej we Wróblowicach dla wyborców z Wróblowic.
OKW nr 9 z siedzibą w Świetlicy Wiejskiej w Wesołowie dla wyborców z Wesołowa. Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Obwodowa komisja wyborcza wyznaczona dla celów głosowania korespondencyjnego.
OKW nr 10 z siedzibą w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach dla osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach.

Burmistrz powołał składy obwodowych komisji wyborczych, które znajdziecie pod tym linkiem: http://www.zakliczyn.pl/index.php/wybory-prezydenckie-2015/1863-zarzadzenie-burmistrza-miasta-i-gminy-zakliczyn-z-dnia-20-kwietnia-2015-roku-w-sprawie-powolania-obwodowych-komisji-wyborczych

10 maja 2015 roku będziemy wybierać w lokalach wyborczych czynnych od 7:00 do 21:00 spośród 11 kandydatów na Prezydenta RP. Dla przypomnienia, w kolejności alfabetycznej są to:

mgr Grzegorz Michał Braun – jeden z dwóch kandydatów bezpartyjnych którego hasłem wyborczym jest „Aby Polska nie zginęła; Wiara, rodzina, własność.”
dr Andrzej Sebastian Duda – członek Prawa i Sprawiedliwości popierany ponadto przez Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry, Polskę Razem Zjednoczoną Prawicę oraz Stronnictwo „Piast” i Ligę Obrony Suwerenności a także NSZZ „Solidarność.” Hasło wyborcze: „Przyszłość ma na imię Polska; Godne życie w bezpiecznej Polsce.”
mgr Adam Sebastian Jarubas – członek Polskiego Stronnictwa Ludowego popierany również przez Ligę Polskich Rodzin. Hasło wyborcze: „Wybieramy przyszłość; Adam Jarubas – Głos rozsądku.”
mgr Bronisław Maria Komorowski – bezpartyjny (oddał legitymację członkowską PO po wyborze na prezydenta). Popierany przez Platformę Obywatelską, Partię Demokratyczną – demoraci.pl, Partię Zielonych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Stronnictwo Demokratyczne. Hasło wyborcze: „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo.”
mgr Janusz Ryszard Korwin – Mikke – założyciel partii KORWIN: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolności i Nadzieja, formalnie do rejestracji partii KORWIN, członek Kongresu Nowej Prawicy. Popierany również przez partię Dzielny Tata. Hasło wyborcze: „Dumna bogata Polska.”
Marian Janusz Kowalski – ma wykształcenie podstawowe – jest członkiem Ruchu Narodowego, popierany również przez UPR. Hasło wyborcze: „Silny człowiek na trudne czasy; „Czyny, nie słowa!”
Paweł Piotr Kukiz legitymuje się wykształceniem średnim. Jest bezpartyjny, a nawet symbolem buntu przeciw partyjnemu państwu. Hasło wyborcze: „Potrafisz Polsko!”
dr Magdalena Agnieszka Ogórek – bezpartyjna popierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Hasło wyborcze: „Polska od nowa.”
mgr Janusz Marian Palikot – założyciel partii „Twój Ruch.” Hasło wyborcze: „Aktywny prezydent – to jest możliwe; Wszystko jest możliwe; Zrobię z nimi porządek!”
mgr Paweł Jan Tanajno – członek Demokracji Bezpośredniej popierany też przez Partię Kobiet. Hasło wyborcze: „Co zrobisz jak wygrasz?! Możesz!”
mgr Jacek Wilk – członek Kongresu Nowej Prawicy. Hasło wyborcze: „Poważnie o Polsce.”

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.