Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

burmistrz czyta dzieciomw FaściszowejJak już niektórzy wiedzą, od trzech lat Szkoła Podstawowa im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej średnio raz na miesiąc zamienia się w magiczną krainę, którą odwiedzają postaci z najpiękniejszych baśni z całego świata. Każde takie „Spotkanie z Baśnią” jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju ze względu na specjalnych gości, którzy w tym dniu przybywają do szkoły. Zawsze jest wiele chętnych dzieci do uczestnictwa w czytaniu bajek, jednak 21 kwietnia 2015 roku podczas dni otwartych szkoły „ Spotkanie z Baśnią” cieszyło się rekordową frekwencją. To wszystko za sprawą bardzo wyjątkowego gościa, bowiem zaproszenie do naszej szkoły przyjął nikt inny, jak sam Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Pan Dawid Chrobak.

występ dzieci Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 krótkim przedstawieniem, przygotowanym przez uczniów klasy „0” i „I” pod czujnym okiem Pani Anny Skruch. Każdy, kto miał przyjemność widzieć przedstawienie, na chwilę mógł przenieść się w zupełnie inny wymiar i razem z Gargamelem polować na Smerfy, pomóc Wilkowi znaleźć Czerwonego Kapturka, przekonać się o tym, że Krasnoludki istnieją naprawdę, a Calineczka w rzeczy samej jest prawdziwą kruszynką. Wszystko to przy świetnie dobranej oprawie muzycznej. Po części artystycznej nadszedł czas na główną atrakcję spotkania. Pan Burmistrz zasiadł wygodnie w fotelu, otworzył Księgę Baśni i zabrał wszystkich ze sobą w podróż do świata Jasia Fasoli. Jak sam przyznał, był to jego debiut w czytaniu baśni, ale wszystkie słuchające bajki maluchy zgodnie stwierdziły, że jeśli debiut to bardzo udany. Jepamiątkowe zdjęcie ze spotkaniadnak na pewno bajką nie były słowa Pana Burmistrza o tym, że wierzy w sens i potencjał szkół takich jak nasza i, że uważa, że warto inwestować w ich rozwój, który zresztą planuje aktywnie wspierać. „ Spotkanie z Baśnią” nie mogłoby się odbyć bez gier i zabaw, które są stałym punktem programu tej imprezy. Tym razem, uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując łamigłówki dotyczące bajek, wziąć udział w drużynowej rywalizacji, a także „popląsać” w takt swoich ulubionych piosenek. Po słodkim poczęstunku, każdy z uśmiechem na twarzy opuszczał mury szkoły, zastanawiając się kiedy odbędzie się następne „Spotkanie z Baśnią”.
W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za uświetnienie tej szkolnej uroczystości i mamy nadzieję, że niedługo znów nas odwiedzi.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.