Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

ZCKZakliczyńskie Centrum Kultury i działające przy ZCK Stowarzyszenie "Klucz" realizuje rekordową liczbę projektów grantowych - w sumie 21 projektów za kwotę blisko 900 tysiecy złotych.

logominister 

Mimo, że to pełnia lata, to już teraz zapraszamy do zapisów na cykliczne zajęcia projektowe organizowane przez Zakliczyńskie Centrum Kultury w 2021 roku, które dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

ZUL-Aplikacja

 

To projekt mający na celu kontynuowanie idei Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego (ZUL), który rozpoczał w Zakliczynie działalność dzięki projektowi Stowarzyszenia "Klucz" w 2019 roku. Uniwersytety Ludowe to popularna forma kształcenia ustawicznego polegającego na uczeniu się przez całe życie (ang. lifelong learning) rozumianego jako całość aktywności poznawczych podejmowanych w trakcie życia z myślą o pogłębianiu wiedzy, umiejętności lub kwalifikacji. Tak więc w ramach ZUL organizujemy dla osób dorosłych warsztaty i wykłady, które wpłyną na rozwinięcie ich osobistych kompetencji i umiejętności.

zulaplikacja Na projekt składają się cztery pięciomiesięczne okresy nauki. W 2021 roku mamy dla Państwa dwa bloki tematyczne, które chcielibyśmy poruszyć na zajęciach:

 

nowe technologie - podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak w praktyczny sposób korzystać z e-PUAP, czym jest e-dowód, jak korzystać z bankowości elektronicznej, zaznajomimy Was również z aplikacjami na telefon, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, nauczymy w jaki sposób prezentować się przed kamerą i nagrywać Vloga.
rękodzieło - podczas warsztatów uczestnicy nauczą się robienia m.in. makram, tradycyjnych ozdób, haftowania czy szycia na maszynie.

 

Projekt będzie kontynuowany również w 2022 i 2023 roku wtedy będą organizowane warsztaty z takich dziedzin jak: teatr, krawiectwo, fotografia, sztuka, taniec, kulinaria.

Termin: Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia potrwają do końca roku, będą odbywać się w zakliczyńskim ratuszu w godzinach popołudniowych, spotkania raz w tygodniu po 2,5h.

 

Trylogia Sceny Jordana

 

teatrnabórMiło nam poinformować, iż powracają zajęcia teatralne na deski sceny Jordana w zakliczyńskim ratuszu, tym razem z potrójną siłą. W naszej tegorocznej ofercie mamy teatralne zajęcia warsztatowe dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach zajęć będziemy przygotowywać się do wystawienia 3 sztuk jednoaktowych, ponadto w projekcie przewidziane są warsztaty teatralne pogłębiające umiejętności uczestników, a będą one prowadzone z profesjonalnymi aktorami z Krakowskiego Teatru Komedia.

 

Termin: Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia, będą odbywać się w zakliczyńskim ratuszu, raz w tygodniu we wtorki, spotkanie organizacyjne odbędzie się 17.08.2021 r. o godzinie 18.00, premiera spektakli planowana jest pod koniec listopada.

 

 

Kultura na kółkach

 

kulturanakolkachTo projekt skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych korzystających z świetlic w następujących miejscowościach: Gwoździec, Wola Stróska, Filipowice, Ruda Kameralna, Paleśnica, Słona.
W ramach projektu pozyskaliśmy środki na sfinansowanie następujących warsztatów: rzeźba w drewnie, zajęcia artystyczne, fotografia, taniec, krawiectwo. Efektem realizacji zajęć będzie publikacja podsumowująca zajęcia w poszczególnych świetlicach.

 

 

KulturaDostepna logoTermin: Zajęcia rozpoczną się w sierpniu i potrwają do końca roku, harmonogram zajęć będzie dostępny w poszczególnych świetlicach, zapisy w Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz u Pań świetlicowych.

 

Na wszystkie zajęcia można zapisać się:


• osobiście w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury, Rynek 1, 32-840 Zakliczyn
• poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• telefonicznie pod numerem: 14 628 33 31

 

przy zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz miejscowość.
Formularze zgłoszeniowe będą dostępne do wypełnienia na pierwszych zajęciach.

 

logominister

 

Projekty: „ZUL- Aplikacja”, „Trylogia Sceny Jordana”, „Kultura na kółkach” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.