teatr

 

czchowNa finiszu jest projekt „Kurs na przewodnika po okolicach gminy Zakliczyn” realizowany w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) – Domosławicka Akademia Umiejętności przez Zakliczyńskie Centrum Kultury, które jest partnerem Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach w realizacji tego przedsięwzięcia, podobnie jak wcześniej zrealizowanych warsztatów muzycznych.

LOWEW kursie na przewodnika wg projektowych założeń miało wziąć udział 10 osób, ale zainteresowanie, co nas szczególnie cieszy, było większe. Być może jest to zasługa bardzo dobrze dobranej przez nas kadry instruktorskiej, a mianowicie Ewy Jednorowskiej, Elżbiety Ogieli oraz Janusza Flakowicza. 12 czerwca (w sobotę) na zaproszenie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Elżbiety Ogieli gościliśmy na Ziemi Czchowskiej.

 

Pani Dyrektor oprowadzając opowiedziała o ciekawych czchowskich zabytkach, atrakcjach turystycznych oraz ciekawostkach związanych z tzw. produktem turystycznym. Najpierw było zwiedzanie rynku i kościoła czchowskiego ze słynnymi freskami, potem wzgórze zamkowe i grodzisko, a następnie „Jaśkowy sad” prowadzony przez medialne małżeństwo Ewę Godlewską – Jenberalską i Sławomira Jeneralskiego i na sam koniec wizyta w osadzie indiańskiej w Piaskach – Drużkowie.

 

Realizacja tego typu projektów pozwala uczestnikom uzmysłowić sobie jak wiele ciekawych, pięknych i nieznanych miejsc jest wokół nas i odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego turyści zachwycają się naszym regionem, który wszakże nadal czeka na odkrycie szerszej publiczności.

 

 czchow  czchow  czchow
 czchow  czchow  czchow
 czchow  czchow  czchow
 czchow  czchow  czchow
 czchow  czchow  czchow

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.