teatr

 

Zbliża się jesień, a to oznacza, że kończy się sjjnalezytyezon imprez plenerowych. Nie oznacza to jednak, że oferta kulturalna będzie uboższa niż w lecie. Do zajęć powracają uczestnicy Matecznika Tradycji, zespoły działające pod egidą ZCK a my szykujemy interesująca ofertę kameralną. Już w październiku, a konkretnie 14 października w sali im. S. Jordana w Zakliczynie zaprosimy na pierwsze z cyklu Kazimierzowskich Spotkań u Jordana  - Jana Jakuba Należytego. logomkidnProjekt "Kazimierzowskich spotkań u Jordana" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Moim i Państwa pierwszym gościem w ramach „Spotkań”, będzie właśnie Jan Jakub Należyty – aktor estrady, piosenkarz, komediopisarz, pisał teksty dla Zbigniewa Wodeckiego. Piosenki z tekstami Jana Jakuba Należytego wykonują znakomitości polskiej estrady i teatru: m. in. Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Piotr Rubik, Emilian Kamiński. Ponadto Jan Jakub Należyty jest założycielem i współwłaścicielem Krakowskiego Teatru Komedia. Zaprosiłem tego znakomitego artystę do Zakliczyna by nie tylko porozmawiać o jego karierze, ale też by jako jeden z najlepszych w Polsce wykonawców piosenki francuskiej, mógł w recitalu „Pod dachami Paryża” te piosenki nam zaprezentować, ale nie tylko te.

 

 

wasilewskaW recitalu Jana Jakuba Należytego usłyszymy najznakomitsze piosenki o z repertuaru Franka Sinatry, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, Gilberta Becauda arie z musicali: „Człowiek z la Machy”. „Katedra kulturadostepnaNotre Dame w Paryżu”, również utwory autorstwa wykonawcy. Artyście towarzyszyć będą muzycy: Dorota Wasilewska – pianistka, kompozytorka, wokalistka, kierownik muzyczny wielu przedstawień teatralnych, Paweł Goleń – na kontrabasie i gitarze klasycznej – kompozytor, aranżer, współzałożyciel Orkiestry Moralnego Niepokoju oraz na akordeonie Robert Kuśmierski – wirtuoz tego instrumentu, pedagog, na „co dzień” koncertujący z Jaromirem Nohavicą. To będzie wyjątkowa kusmierskiuczta artystyczna, a darmowe wejściówki na Kazimierzowskie spotkanie u Jordana z Janem Jakubem Należytym można będzie już niebawem odebrać w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

 

W ramach Kazimierzowskich spotkania u Jordana w listopadzie (25 listopada) zaprosiłem z kolei znakomitą pianistkę Krystynę Man Li Szczepańską, a w grudniu nietuzinkowe, muzyczne małżeństwo: Vitalinę i Michała Pastuchów. Wszystkie te „Spotkania” rozpoczną się w niedzielne, jesienne wieczory o godzinie 17:00.

 

Z urlopu dla Zakliczyninfo – Kazimierz Dudzik

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.