Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

logomkidnMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wesprze finansowo trzy projekty realizowane w tym roku w gminie Zakliczyn – 20 tys. zł przekaże na konserwację techniczną i estetyczną pomnika legionisty Kazimierza „Kuby” Bojarskiego, 19 tys. zł na bezpłatne wyjazdy w ramach Uniwersytetu Drugiego Oddechu i 35 tys. zł na Kazimierzowskie Spotkania u Jordana.

 


Kazimierz „Kuba” Bojarski poległ 24 grudnia 1914 roku w Bitwie pod Łowczówkiem. Pochowano go przy alei głównej cmentarza parafialnego w Zakliczynie, gdzie w dowód pamięci w 1924 roku wzniesiono pomnik w formie ściętej piramidy, zwieńczonej figurą orła. Pomnik posadowiony jest na betonowym postumencie. W tym roku samorząd gminy Zakliczyn zleci prace budowane i konserwatorskie, których celem będzie przywrócenie pierwotnego wyglądu, głównie pod względem estetycznym.


Uniwersytet Drugiego Oddechu to projekt cyklicznych bezpłatnych wyjazdów tematycznych w celu zachęcenia mieszkańców gminy Zakliczyn do korzystania z tzw. kultury wysokiej – opery, teatru, kina i muzeum. Skierowany jest gównie do osób mających utrudniony dostęp do tego typu oferty kulturalnej, w tym niepełnosprawnych.


Kazimierzowskie Spotkania u Jordana to natomiast projekt cyklicznych spotkań w zakliczyńskim ratuszu z nietuzinkowymi ludźmi kultury muzycznej. W 2018 roku wybrano troje bohaterów takich spotkań: Jana Jakuba Należytego, ukraińskie małżeństwo Witalinę i Michała Pastuchów, zakochanych w muzyce ludowej oraz znakomitą pianistkę chińskiego pochodzenia Krystynę Li Szczepańską wraz z jej dziećmi – Melody i Miriandą.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.