teatr

 

Czytaj więcej: Finał festiwalu teatralnego w zakliczyńskim ratuszu Miniony weekend na długo pozostanie w pamięci widzów zgromadzonych na sali im. Spytka Jordana, gdyż w tak znakomitej uczcie artystycznej zaprezentowanej na scenie zakliczyńskiego ratusza nie mieliśmy okazji doświadczyć od dawna. Festiwal teatralny, który trwał od czwartku do niedzieli zgromadził publiczność w różnym wieku. Każdego dnia dla uczestników była przygotowana niespodzianka kulinarna, tak aby dać gościom możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami ze spektaklu przy smakowitych przekąskach i potrawach przygotowanych przez Grupę Regionalną Charzewice Stowarzyszenia „Klucz” oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Stróskiej.

 

Czytaj więcej: Kameralny Festiwal z potencjałem 18 i 19 września odbyła się w Gwoźdźcu „Polka – Fest”, czyli pierwszy w Polsce festiwal polki w parach. To kolejny, niekonwencjonalny projekt Zakliczyńskiego Centrum Kultury realizowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021."

Czytaj więcej: Kameralny Festiwal z potencjałem

Pomysłodawcy projektu; Halina Machel, Ewelina Siepiela i Krzysztof Węglarczyk dokonywali sporego wysiłku, aby zachęcić do udziału w konfrontacji tanecznej jak najwięcej osób. Efekt – jedenaście par, które odważyły się zatańczyć jeden z najpopularniejszych tańców ludowych w Polsce. I tak w kategorii młodzieżowej swoje umiejętności taneczne pokazały pary: Karolina Nowak i Kacper Drabik, Natalia Górak i Dawid Kraj, Joanna Łośko i Bartosz Dudowicz, Martyna Gajda i Arkadiusz Pawlik, Barbara Kiełbasa i Mateusz Kiełbasa, Emilia Kurek i Mateusz Pawlik oraz Anna Rodzik i Adam Gaura. W kategorii dorosłych zaś tylko cztery pary rywalizowały na gwoździeckim parkiecie: Monika Socha i Krzysztof Socha, Halina Machel i Stanisław Socha, Kinga Biel – Dubiel i Jan Biernacki oraz Teresa i Wiesław Musiałowie.

Czytaj więcej: Festiwal Polki w GwoźdźcuJuż w ten weekend zapraszamy miłośników polki do Gwoźdźca na Polka Fest – projekt Zakliczyńskiego Centrum Kultury, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. To kolejny, z dwunastu ministerialnych programów realizowanych w 2021 roku przez Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Klucz” i kolejny niekonwencjonalny, bo jedyny w Polsce festiwal adresowany do par tańczących polkę amatorsko jak i profesjonalnie, tańczących polkę tradycyjnie jak i w wersji nowoczesnej.

 

Dlaczego polka ?

Czytaj więcej: ZUL - aplikacja rozpoczęta!W 2021 roku realizujemy szereg projektów grantowych. Jednym z nich jest wieloletni projekt Zakliczyńskiego Centrum Kultury pod nazwą „ZUL- aplikacja” dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego Czytaj więcej: ZUL - aplikacja rozpoczęta!i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury, w ramach którego uczestnicy do końca tego roku wezmą udział w warsztatach rękodzielniczych oraz z zakresu nowych technologii.

 

Podczas naboru zgłosiło się prawie 40 osób i w związku z tak dużym zainteresowaniem postanowiliśmy zrobić zajęcia w dwóch mniejszych grupach. Realizację grantu rozpoczęliśmy 19 sierpnia 2021 roku panelem warsztatów rękodzielniczych z podstaw haftu płaskiego.

Czytaj więcej: Rusza rekrutacja do projektów ministerialnych ZCKZakliczyńskie Centrum Kultury i działające przy ZCK Stowarzyszenie "Klucz" realizuje rekordową liczbę projektów grantowych - w sumie 21 projektów za kwotę blisko 900 tysiecy złotych.

Czytaj więcej: Rusza rekrutacja do projektów ministerialnych ZCK 

Mimo, że to pełnia lata, to już teraz zapraszamy do zapisów na cykliczne zajęcia projektowe organizowane przez Zakliczyńskie Centrum Kultury w 2021 roku, które dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

ZUL-Aplikacja

 

To projekt mający na celu kontynuowanie idei Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego (ZUL), który rozpoczał w Zakliczynie działalność dzięki projektowi Stowarzyszenia "Klucz" w 2019 roku. Uniwersytety Ludowe to popularna forma kształcenia ustawicznego polegającego na uczeniu się przez całe życie (ang. lifelong learning) rozumianego jako całość aktywności poznawczych podejmowanych w trakcie życia z myślą o pogłębianiu wiedzy, umiejętności lub kwalifikacji. Tak więc w ramach ZUL organizujemy dla osób dorosłych warsztaty i wykłady, które wpłyną na rozwinięcie ich osobistych kompetencji i umiejętności.

Czytaj więcej: Grad grantów dla Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia „Klucz”Rok 2021 jest rekordowym czasem w historii Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia „Klucz” pod względem kwoty Czytaj więcej: Grad grantów dla Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia „Klucz”jaką uzyskaliśmy z programów grantowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Województwa Małopolskiego oraz innych grantodawców.

 

Dla zobrazowania sytuacji napiszę, że ZCK i Klucz już obecnie uzyskało kwotę 892 000,00 zł na realizację 20 programów grantowych i jest to nie tylko nasz rekord „wszechczasów”, ale też kwota zdecydowanie wyższa niż roczna dotacja podmiotowa Gminy Zakliczyn dla Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Zaimponować turystom wiedzą i atrakcjami Na finiszu jest projekt „Kurs na przewodnika po okolicach gminy Zakliczyn” realizowany w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) – Domosławicka Akademia Umiejętności przez Zakliczyńskie Centrum Kultury, które jest partnerem Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach w realizacji tego przedsięwzięcia, podobnie jak wcześniej zrealizowanych warsztatów muzycznych.

Czytaj więcej: Zaimponować turystom wiedzą i atrakcjami W kursie na przewodnika wg projektowych założeń miało wziąć udział 10 osób, ale zainteresowanie, co nas szczególnie cieszy, było większe. Być może jest to zasługa bardzo dobrze dobranej przez nas kadry instruktorskiej, a mianowicie Ewy Jednorowskiej, Elżbiety Ogieli oraz Janusza Flakowicza. 12 czerwca (w sobotę) na zaproszenie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Elżbiety Ogieli gościliśmy na Ziemi Czchowskiej.

Czytaj więcej: Kurs przewodnicki z LOWE27 maja o godzinie 16 – tej rozpoczęliśmy w ratuszu realizację Kursu na przewodnika po Gminie Zakliczyn i Zakliczynie w ramach Lokalnego OśrodkaCzytaj więcej: Kurs przewodnicki z LOWE Wiedzy i Edukacji (LOWE) – Domosławicka Akademia Umiejętności.

To projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego liderem jest Zespół Szkół im. prof. J. Tischnera w Domosławicach, a partnerami są m.in. Gmina Zakliczyn, Zakliczyńskie Centrum Kultury czy Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Czytaj więcej: Kurs na przewodnika Gminy Zakliczyn W ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji – Domosławicka Akademia Umiejętności, Zakliczyńskie Centrum Kultury jako partner projektu, zrealizuje Kurs na przewodnika Gminy Zakliczyn. W programie kursu przewidziano 20 godzin zajęć teoretycznych oraz 10 godzin zajęć w plenerze.

 

Kurs poprowadzą:

 

Ewa Jednorowska – historyk, która zajmie się takimi tematami jak: Historia miasta Czchowa i Zakliczyna oraz Melsztyna na tle historii Polski oraz Kultura i sztuka. Muzea. Religia i kościoły.

 

Janusz Flakowicz – przewodnik PTTK, który omówi z kursantami tematy: Dolina Dunajca współcześnie. Topografia. Metodyka prowadzenia wycieczek. Współczesna turystyka.

 

Elżbieta Ogiela i Kazimierz Dudzik – dyrektorzy samorządowych instytucji kultury gmin: Czchowa i Zakliczyna, którzy opowiedzą o Zagadnieniach gospodarczych. Pracy z turystą zagranicznym oraz o Marketingu w turystyce.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne LOWE dobiegają końca Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji – Domosławicka Akademia Umiejętności to duży projekt z zakresu kształcenia ustawicznego realizowany przez Zespół Szkół w Domosławicach im. ks. prof. J. Tischnera w partnerstwie m.in. z Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne LOWE dobiegają końca Zakliczyńskim Centrum Kultury.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne LOWE dobiegają końca Nasza instytucja zrealizuje co najmniej dwa projekty w ramach tego przedsięwzięcia; kończące się obecnie warsztaty muzyczne w których biorą udział członkowie orkiestry dętej i chóru oraz w terminie maj – czerwiec kurs na przewodnika po Gminie Zakliczyn. Obecnie ponad 30 kursantów bierze udział w zajęciach prowadzonych przez mgr Justynę Chmielek – Korbut, mgr Marcina Korbuta oraz mgr Dawida Nawalańca w zajęciach praktycznych i teoretycznych i przy okazji zdobywają wiedzę, która pomoże w przygotowaniu ambitnych projektów takich jak oratorium „Ślad losu” czy festiwalu orkiestr dętych „Echo trombity”.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.