Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

AdA CharzewiceJakiś czas temu publikowaliśmy wrażenia uczestników Akademii dla Aktywnych z Gwoźdźca i Charzewic z punktu widzenia grupy gwoździeckiej. Tym razem na naszych łamach opowieść charzewiczan o tym wypadzie w góry w ramach projektu „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą poprzez utworzenie ośrodka wsparcia – klubu samopomocy” finansowanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki i Gminę Zakliczyn.

29 lipca br. uczestnicy Akademii w Charzewicach zebrali się na placu obok remizy w Charzewicach o godzinie 7. Ruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Szczawnicy. Choć pogoda nam nie sprzyjała, to i tak wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. Grupą wspaniale opiekował się przewodnik Janusz Flakowicz z Agencji Turystyki Aktywnej Styr.

Po dotarciu na miejsce małymi krokami ruszyliśmy zwiedzać Pijalnię Wód, Inhalatorium oraz Park Górny i Dolny wraz z kaplicami znajdującymi się w ich wnętrzu. Po zakończonym zwiedzaniu gotowi i zwarci ruszyliśmy w stronę Wąwozu Homole, choć nie każdy był pewien, czy da radę. Po wejściu na górę, zrobiliśmy sobie mały piknik, po czym ruszyliśmy w stronę powrotną, gdzie czekał na nas przepyszny obiad.

Jednak to nie był koniec naszej wycieczki, czekała na nas główna atrakcja - spływ Dunajcem ze Sromowców do Szczawnicy. Każdy nie mógł się doczekać, kiedy wsiądzie na tratwę i ruszy przed siebie. Widoki były piękne, można było podziwiać piękny krajobraz, góry, lasy, a przede wszystkim Trzy Korony, które było widać przepięknie.

Po dniu pełnym wrażeń, uczestnicy Akademii wrócili do autokaru i ruszyli w drogę powrotną do domu, każdy z nas był pełen energii i chciałby wrócić tam jeszcze raz.

 Wycieczka do Szczawnicy  Wycieczka do Szczawnicy  Wycieczka do Szczawnicy
 Wycieczka do Szczawnicy  Wycieczka do Szczawnicy  Wycieczka do Szczawnicy

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.