Tuż po Dożynkach Gminy Zakliczyn tj. w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. na zakliczyńskim Rynku, odbył się Festiwal pod nazwą "Co nam w sercu gra". Był to projekt Stowarzyszenia "Klucz", który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Rękodzieło, potrawy i produkty regionalne, dobra muzyka, konkursy, atrakcje dla dzieci i młodzieży no i oczywiście fasolka Burmistrza, którą częstował włodarz gminy wraz ze swoim zastępcą, to w skrócie wszystko z czego mogli skorzystać uczestnicy wydarzenia.
Zawiadomienie o rozstrzygnięciu zapytania ofertowego nr 1/2022 z dnia 25.05.2022
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn KLUCZ zawiadamia, że w postępowaniu o zapytanie ofertowe na: Zakup instrumentów muzycznych
Wpłynęło 2 oferty, które uzyskały następującą ocenę:
1. ADA-MUSIC Kręcichwost Sp. J. Czechowice – Dziedzice – 100 pkt.
2. „Anderski” Roman Anderski, Rybnik - odrzucona ze względów formalnych
Oferty zostały złożone w wyznaczonym terminie.
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „KLUCZ”
Rynek 1/8, 32-840
tel. + 48 14 628 3332
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapytanie ofertowe nr 1/2022
dotyczy: zakupu instrumentów muzycznych
I. ZAMAWIAJĄCY:
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „KLUCZ”, Rynek 1/8, 32-840 Zakliczyn, NIP: 873-27-57-474, REGON: 851730082
II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na:
Zakup instrumentów muzycznych dla Stowarzyszenia „KLUCZ” niezbędnych do dalszego efektywnego funkcjonowania współpracujących grup: Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice, Kapeli Opatkowice, Orkiestry Kameralnej oraz Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Zakup następujących instrumentów muzycznych:
Waltornia F/B - 1 szt.
Flet Poprzeczny - 1 szt.
Klarnet drewniany - 2 szt.
Trąbka - 1 szt.
Kontrabas 1/2 z futerałem - 1 zestaw
Futerał na kontrabas 3/4 - 1 szt.
Pianino elektryczne ze statywem, listwą pedałową i futerałem - 1 szt.
Heligonka 3 rzędowa (GCF) - 3 szt.
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn "Klucz" od początku kwietnia realizuje projekt pn. "Mistrz i uczeń - sekcja smyczkowa", popularyzujący i rozpowszechniający sztukę ludową, a w szczególności muzykowanie ludowe z regionów Pogórza, Krakowiaków Wschodnich i Lachów Sądeckich. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Czwarty, ostatni zjazd "Uniwersytetu na piechotę" oznaczał azymut na południe, a konkretnie podróż do najstarszych osad Kotliny Sądeckiej; Starego Sącza i Podegrodzia, co etnograficznie przekłada się na region Lachów Sądeckich. Zanim jednak uczestnicy "Uniwersytetu na piechotę" mogli zapoznać się z dziedzictwem Lachów, to postanowiliśmy zaordynować im trochę rozgrzewki. Pogoda, choć to już był początek listopada sprzyjała, tak więc prosto z Zakliczyna, przejeżdżając nowym mostem na Dunajcu w Kurowie, pomknęliśmy do Woli Kroguleckiej. Tam czekała nas niespodzianka, bowiem służby energetyczne postanowiły akurat w tym dniu wymienić sieć przesyłową i tak gdzieś w połowie wąskiej i krętej drogi nasz duży autobus utknął.
Nadszedł czas na trzeci zjazd "Uniwersytetu na piechotę" i tym razem nie na zachód, ale na wschód prowadził nasz szlak. Pojechaliśmy przez Gromnik do Ciężkowic, by poznawanie tego co na pierwszy rzut oka jest nam znane, zakończyć w Kąśnej Dolnej, ale po kolei.
Jakiś wiek temu z dużym okładem (przełom XIX i XX wieku) fantastyczny artysta i wielki mąż stanu chciał z Ciężkowic uczynić uzdrowisko, ale niechęć do tego pomysłu (pisząc łagodnie) rajców miasteczka nad Białą, skutecznie Paderewskiemu ten pomysł wybiła z głowy. Ostatecznie w 1903 roku Paderewski podjął decyzję o sprzedaży majątku i letniej rezydencji w Kąśnej Dolnej. Nieco później, w okresie międzywojennym w Ciężkowicach pojawiła się inna postać, a mianowicie dr Włodzimierz Tomek, który choć doktorat obronił w bardzo stosownym wieku, to jego zasługi dla Ciężkowic, Kąśnej i okolicy są nie do przecenienia.
Czytaj więcej: Uniwersytet na piechotę – na włościach Paderewskiego
Drugi zjazd "Uniwersytetu na piechotę" na papierze wyglądał bardzo intensywnie, no bo mieliśmy dowiedzieć się co nieco o Rożnowie, Tropiu, Czchowie i Iwkowej, toteż wyruszyliśmy w trasę z Zakliczyna w kierunku Paleśnicy, Bartkowej i do Rożnowa.
Projekt Stowarzyszenia "Klucz" działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod nazwą "Uniwersytet na piechotę" który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Zakliczyn tym różni się od standardowych projektów, że regułą tutaj nie jest zwiedzanie, ale poznawanie i dowiadywanie się.
Czytaj więcej: "Uniwersytet na piechotę" – w drodze do Iwkowej
Tu i ówdzie słyszy się teraz, że covid poprzewracał dotychczasowe relacje społeczne, że trudno ludzi zmobilizować do wyjścia z domów i że ciężko zainteresować kogokolwiek jakąkolwiek ofertą kulturalną.
Tymczasem projekt Stowarzyszenia "Klucz" działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod nazwą "Uniwersytet na piechotę" który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Zakliczyn pokazał zupełnie co innego. Koordynatorki; Maria Chruściel i Ewelina Siepiela nie miały żadnego problemu z naborem uczestników. Na pozór mogłoby się wydawać, że podróże do pobliskich; Iwkowej i Lipnicy Murowanej czy podsądeckiego Podegrodzia to żadna atrakcja, tymczasem ze zjazdu na zjazd mieliśmy coraz więcej chętnych.
Czytaj więcej: "Uniwersytet na piechotę" – Lipnica Murowana i Nowy Wiśnicz
W ramach konkursu Filmoteka Małopolski 2021 organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie "Klucz" otrzymało dotację w wysokości 4 000 złotych na produkcję notacji filmowej pod tytułem "Stanisław Chrobak – świadkowie i spadkobiercy." To oczywiście była zbyt mała kwota na to, aby pokryć koszty przygotowania i produkcji dokumentu filmowego, dlatego zwróciliśmy się o wsparcie do Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza i stąd otrzymaliśmy 10 000 zł, dzięki czemu z budżetem 14 000 zł przystąpiliśmy do realizacji projektu filmowego wraz z Grupą Reedy Media Piotra Derlagi.
Czytaj więcej: Powstała notacja filmowa Stowarzyszenia "Klucz" o Stanisławie Chrobaku
W Gminie Zakliczyn po raz kolejny udało się pozyskać środki na zajęcia klubu samopomocy. Cztery stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy w ofercie wspólnej pozyskało środki z Gminy Zakliczyn na spotkania integracyjne seniorów. Stowarzyszenie „Klucz” prowadzi zajęcia w czterech ośrodkach: Zakliczyn, Wola Stróska, Charzewice i Gwoździec.
Od początku września realizujemy spotkania według przygotowanych harmonogramów. W każdej miejscowości zajęcia prowadzone są przez animatorów, którzy przygotowują spotkania dostosowane do grupy. W planie spotkań wrześniowych i październikowych znalazły się takie tematy zajęć jak: spotkania przy grillu, wspólne gotowanie, udział w zajęciach komputerowych - zakładanie profilu zaufanego, obsługa smartfona, rękodzielnictwo, makrama, kompozycja kwiatowa w szkle, spacery po okolicy połączone ze wspomnieniami z dawnych lat, nie zabrakło udziału w spektaklach teatralnych czy kina, a nawet pogadanki na temat suplementów diety.
Czytaj więcej: Długo wyczekiwany powrót Akademii dla Aktywnych
Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.