Baner festiwalu

 

kolędaTak jak to było w latach poprzednich, także i w tym roku grupa osób poprzez kolędowanie zaangażowała się we wsparcie Strażackiej Orkiestry Dętej z Filipowic.

W kolędzie uczestniczyli rodzice z Klubu Przyjaciół Strażackiej Orkiestry Dętej na czele z prezesem Klubu - Małgorzatą Soską, młodzież z orkiestry wraz z kapelmistrzem Dominikiem Malikiem oraz radny Filipowic - Józef Wojtas, który po raz kolejny wcielił się w rolę księdza.

Tegoroczna akcja kolędowania związana była z pozyskaniem środków na warsztaty muzyczne, poprzednie odbyły się we wrześniu tego roku (sfinansowane ze środków unijnych). Instruktorem na warsztatach był dr Waldemar Groń, którego chcemy zaprosić na kolejne spotkanie planowane na miesiąc kwiecień. Warsztaty były efektowne, edukujące i budujące dojrzałość w młodzieży.

kolęda2Warto dodać, że w ostatnich latach Klub Przyjaciół SOD dla o rozwój miejscowej orkiestry, która swoimi występami uświetnia większość uroczystości na terenie gminy Zakliczyn.koleda4

Zarząd Klubu Przyjaciół SOD składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznej kolędy oraz tym, którzy przyjęli kolędników do swoich domów i wsparli finansowo kultywowanie lokalnej tradycji.

Zarząd Klubu Przyjaciół SOD

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.