Baner festiwalu

 

sodwielpII miejsce podczas międzypowiatowych eliminacji 41. Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 w Wieliczce, puchar dyrektora Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz nagrodę pieniężną i kwalifikację do Finału 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 w Nowym Sączu otrzymała Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic. To jeden z największych sukcesów obchodzącej w tym roku jubileusz 25 – lecia działalności Orkiestry. Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" rokrocznie bierze udział w eliminacjach (najczęściej w Ryglicach, bywało że w Nowym Wiśniczu czy Gródku nad Dunajcem, a swego czasu w Zakliczynie) do festiwalu "Echo trombity" i wielokrotnie już kwalifikowała się do sądeckiego finału jednego z największych festiwali orkiestr dętych. Tym razem Dominik Malik, ambitny kapelmistrz (wychowanek Orkiestry), postanowił pokazać naszą Orkiestrę w bardzo silnie obsadzonym i stojącym na wysokim poziomie artystycznym przeglądzie w Wieliczce. Na wielickim rynku 4 czerwca wystąpiło aż 10 orkiestr oraz 2 big bandy.

 

 

sodwW grupie orkiestr dętych I miejsce ,puchar Starosty Wielickiego i nagrodę pieniężną otrzymała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne. II miejsce, puchar Burmistrza Wieliczki i nagrodę pieniężną otrzymała Orkiestra Dęta „Kosynierzy” z Luborzycy, II miejsce, puchar Dyrektora Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce i nagrodę pieniężną otrzymała Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic.  III miejsce i nagrodę pieniężną otrzymały: Reprezentacyjna Orkiestra Dęta „Tempo” z Iwanowic, Orkiestra Dęta „Dobczyce” z Dobczyc, Orkiestra Dęta „Hejnał” z Byszyc.

 

Dyplomy za udział oraz nagrody pieniężne otrzymali: Orkiestra Dęta „Solvay” z Krakowa, Orkiestra Dęta „Sieprawianka”, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Myślenice, Orkiestra Parafialno-Gminna z Zielonek.

W grupie big bandów:

 

I miejsce i nagrodę pieniężną otrzymał Big Band „Rożnów”
II miejsce i nagrodę pieniężną otrzymał Little Big Band

 

Do Finału 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 w Nowym Sączu zakwalifikowano:

 

1. Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Świątniki Górne
2. Orkiestrę Dętą „Kosynierzy” z Luborzycy
3. Strażacką Orkiestrę Dętą z Filipowic
4. Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą „Tempo” z Iwanowic
5. Orkiestrę Dętą „Dobczyce”
6. Orkiestrę Dętą „Hejnał” z Byszyc
7. Big Band Rożnów
8. Little Big Band

 

źródło informacji i foto: CKiT Wieliczka

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.