Baner festiwalu

 

jasnagoraKsiądz Mateusz Hojdak – kapelan OSP i PSP - zwrócił się do nas, do Zakliczyńskiego Centrum Kultury z prośbą o udział naszej Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” w II Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków oraz XIII Pielgrzymce Strażaków Ziemi Mieleckiej na Jasną Górę, która odbyła się w niedzielę 15 Kwietnia 2018 roku. Nie pozostawiliśmy prośby bez echa i przygotowaliśmy wyjazd „Filipowic” – orkiestry, która w tym roku obchodzi jubileusz 25 – lecia działalności. „Filipowice” wprowadziły na Jasną Górę pielgrzymkę strażaków wzbudzając bardzo życzliwe zainteresowanie nie tylko pielgrzymów - strażaków, ale również pozostałych uczestników uroczystości, którzy gratulowali gry i prezencji młodej orkiestry prowadzonej przez wychowanka tejże – Dominika Malika.

 

Wielu ludzi z zachwytem patrzyło, słuchało i robiło zdjęcia „Filipowicom” - relacjonowała po powrocie z Jasnej Góry Małgorzata Soska - prezes Klubu Przyjaciół SOD "Filipowice" stowarzyszenia "Klucz". Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez Kapelanów Straży Pożarnej Diecezji Tarnowskiej w Bazylice Jasnogórskiego Sanktuarium o godzinie 11:00 przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzej Jeż, który w homilii powiedział m.in.: „…Piękne tradycje strażackie stanowią ważne dziedzictwo godne przekazywania kolejnym pokoleniom Polaków, bądźcie dla nich świadkami tradycji, z której sami wyrastacie. Mamy świadomość, iż jako strażacy stanowicie wielki rezerwuar ludzi zdyscyplinowanych, sprawnych, myślących kategoriami dobra wspólnego, gotowych w ramach potrzeby służyć Ojczyźnie, a może i kiedyś za nią umrzeć. Kościół i nasza Ojczyzna są wspólnotą świadków i wspólnotą tworzącą rzeczywistość przez świadectwo, z Bożą pomocą i dzięki wstawiennictwu Bogarodzicy, Maryi Królowej Polski bądźmy świadkami naszego wielkiego dziedzictwa, które zawsze powinno nas napełniać dumą, ale i głęboką troską ….”

 

Po uroczystościach Biskup Tarnowski skierował podziękowania dla naszej orkiestry za piękną, muzyczną oprawę pielgrzymki.

jasna jasna jasna
jasna jasna jasna
jasna jasna jasna
jasna jasna jasna

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.