tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

jasnagoraKsiądz Mateusz Hojdak – kapelan OSP i PSP - zwrócił się do nas, do Zakliczyńskiego Centrum Kultury z prośbą o udział naszej Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” w II Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków oraz XIII Pielgrzymce Strażaków Ziemi Mieleckiej na Jasną Górę, która odbyła się w niedzielę 15 Kwietnia 2018 roku. Nie pozostawiliśmy prośby bez echa i przygotowaliśmy wyjazd „Filipowic” – orkiestry, która w tym roku obchodzi jubileusz 25 – lecia działalności. „Filipowice” wprowadziły na Jasną Górę pielgrzymkę strażaków wzbudzając bardzo życzliwe zainteresowanie nie tylko pielgrzymów - strażaków, ale również pozostałych uczestników uroczystości, którzy gratulowali gry i prezencji młodej orkiestry prowadzonej przez wychowanka tejże – Dominika Malika.

 

Wielu ludzi z zachwytem patrzyło, słuchało i robiło zdjęcia „Filipowicom” - relacjonowała po powrocie z Jasnej Góry Małgorzata Soska - prezes Klubu Przyjaciół SOD "Filipowice" stowarzyszenia "Klucz". Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez Kapelanów Straży Pożarnej Diecezji Tarnowskiej w Bazylice Jasnogórskiego Sanktuarium o godzinie 11:00 przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzej Jeż, który w homilii powiedział m.in.: „…Piękne tradycje strażackie stanowią ważne dziedzictwo godne przekazywania kolejnym pokoleniom Polaków, bądźcie dla nich świadkami tradycji, z której sami wyrastacie. Mamy świadomość, iż jako strażacy stanowicie wielki rezerwuar ludzi zdyscyplinowanych, sprawnych, myślących kategoriami dobra wspólnego, gotowych w ramach potrzeby służyć Ojczyźnie, a może i kiedyś za nią umrzeć. Kościół i nasza Ojczyzna są wspólnotą świadków i wspólnotą tworzącą rzeczywistość przez świadectwo, z Bożą pomocą i dzięki wstawiennictwu Bogarodzicy, Maryi Królowej Polski bądźmy świadkami naszego wielkiego dziedzictwa, które zawsze powinno nas napełniać dumą, ale i głęboką troską ….”

 

Po uroczystościach Biskup Tarnowski skierował podziękowania dla naszej orkiestry za piękną, muzyczną oprawę pielgrzymki.

jasna jasna jasna
jasna jasna jasna
jasna jasna jasna
jasna jasna jasna

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych