Baner festiwalu

 

opatkowiceKapela Opatkowice działa przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Opiekunem muzycznym jest Marcin Korbut, a opiekę organizacyjną sprawuje instruktor ds. kultury ludowej ZCK – Halina Machel. „Opatkowice” są owocem Matecznika Tradycji - Warsztatów Muzykowania Ludowego działającego przy ZCK w ramach Małopolskiej Szkoły Tradycji realizowanej przez MCK „Sokół” w Nowym Sączu od 2018 roku.

 

Obecny skład kapeli „Opatkowice”

 

Skrzypce: Weronika Kulak, Natalia Czuba, Aneta Wójcik, Emilia Hajduk, Gabrysia Duda, Ksenia Hajduk, Wiktor Korbut.
Kontrabas: Natalia Siemaszko, Wiktor Hajduk, Karol Biel.
Heligonka: Konrad Majewski, Mikołaj Rylewicz, Adam Gaura.
Klarnet: Arek Majewski, Gabrysia Rylewicz.

 

 

Rok 2020 jest bardzo dobrym rokiem dla „Opatkowic” z kilku powodów, a oto niektóre z nich;

 

Po pierwsze - dzięki środkom w wysokości 15 tys. zł przekazanym na konto ZCK przez Spółkę dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Zakliczynie z panem prezesem Wiesławem Hajdukiem, zakupiliśmy stroje dla członków „Opatkowic.”

 

Po drugie – dzięki środkom Narodowego Centrum Kultury uzyskanym na nasz projekt pod nazwą Zakliczyński Matecznik Kultury Ludowej w ramach programu EtnoPolska 2020 w wysokości 43 tys. zł, członkowie kapeli „Opatkowice” mogą ćwiczyć i doskonalić umiejętności gry na instrumentach muzycznych pod okiem znakomitych instruktorów; Marcina Korbuta oraz Justyny Chmielek - Korbut. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w ratuszu.

 

etnopolska logaPo trzecie – członkowie kapeli „Opatkowice” biorą udział nie tylko w warsztatach Zakliczyńskiego Matecznika Kultury Ludowej, ale też innych projektach realizowanych przez ZCK i działające przy Centrum Stowarzyszenie „Klucz”, m.in. w spektaklu „Uliczki Zakliczyna” realizowanym w ramach projektu Stowarzyszenia „Klucz” pod nazwą „Czerpiąc z tradycji”, który został dofinansowany kwotą 38 tys. zł z programu „EtnoPolska 2020.”

 

„Opatkowice” na 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nagrały „Barkę” którą możecie odsłuchać i zobaczyć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/111206917306088/videos/549981882343432/

 

Niewątpliwie osiągnięciem kapeli "Opatkowice" jest sesja fotograficzna kapeli wykonana przez Stanisława Kusiaka. Zresztą zobaczcie sami.

 

 opatkowice  opatkowice  opatkowice
 opatkowice  opatkowice  opatkowice
 opatkowice  opatkowice  opatkowice
 opatkowice  opatkowice  opatkowice
 opatkowice  opatkowice  opatkowice

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.