Baner festiwalu

 

kiermaszKsiądz Artur Zaucha – proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Obertynie na początku lutego przysłał takie zapytanie: „Chciałem się zapytać w imieniu pani Dyrektor i pracowników przedszkola w Obertynie czy byłaby możliwość pomocy Gminy Zakliczyn w wyposażeniu Sali gimnastycznej dla dzieci. Konkretnie chodzi o tunel, maty materace na podłogę do ćwiczenia i tablicę koszową do nauki rzucania piłką przymocowaną do ściany.” Postanowiliśmy odpowiedzieć w okresie przedświątecznym na ten apel organizując tzw. zbiórkę koleżeńską.

 

hmachelW trakcie przedświątecznej 46. sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie poczęstowaliśmy radnych babkami upieczonymi przez pracownice ZCK: Marię Chruściel i Halinę Machel, ponadto przeznaczyliśmy pewną liczbę kubków promocyjnych z których dochód przeznaczyliśmy na zbiórkę. Do skarbonki pieniądze wrzucili radni Rady Miejskiej oraz radni powiatowi, burmistrz Dawid Chrobak i sekretarz Janusz Krzyżak. Podczas Festiwalu Smaków Regionalnych Gminy Zakliczyn na stoisku ZCK powtórzyliśmy akcję, dzięki czemu uzbieraliśmy znów co nieco. W sumie mamy na ten cel 800 zł, ale jeszcze co najmniej 200 zł trzeba by mieć, aby można było kupić maty, materace i tunel dla przedszkolaków. Ksiądz Artur Zaucha zapowiedział przyjazd do Zakliczyna między 15 a 20 kwietnia i do tego czasu chcielibyśmy brakujące środki zebrać, dlatego jeśli ktoś miałby ochotę przyłączyć się do pomocy, to bardzo serdecznie zapraszamy do ratusza, do siedziby ZCK.

 

P.S.

002Dzisiaj, 5 kwietnia, w samo południe przyszła do ratusza prezes Stowarzyszenia KG "Pod bocianim gniazem" ze Stróż , pani Ewa Krakowska i w imieniu Stowarzyszenia przekazała na rzecz Przedszkola w Obertynie 200 zł. Minimum założonej zbiórki, tj. 1000 zł już mamy. Dziękujemy !!!

Na naszym koncie dedykowanym przedszkolakom w Obertynie jest już 1050 zł, a to za sprawą pani Marty Misiak i jej wpłaty. Dziękujemy !!!

 

Kto chciałby jeszcze pójść w ślady wcześniejszych darczyńców ? 

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.