Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

4 Majówka HistorycznaPo raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Państwa na Zakliczyńska Majówkę Historyczną. Ten nieschematyczny projekt został wymyślony w gronie Zarządu Stowarzyszenia „Klucz” działającego od 2012 roku przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Pierwsza Majówka odbyła się u stóp ruin zamku melsztyńskiego w 2012 roku i była poświęcona rodom zamku melsztyńskiego, następna w 2013 roku odbyła się na terenie klasztoru Franciszkanów i poświęcona była śladom Victorii Wiedeńskiej na naszej ziemi, w ubiegłym roku byliśmy w Lusławicach i Zakliczynie, aby dowiedzieć się więcej na temat reformacji i kontrreformacji. 2 maja 2015 roku zapraszamy na 4. Majówkę Historyczną, którą rozpoczniemy w Gwoźdźcu i zakończymy w Melsztynie.

Tablica koło remizy Zapraszamy na start o godzinie 14:30 na plac przed remizą OSP w Gwoźdźcu, skąd przemierzymy trasę pierwszej na terenie gminy Zakliczyn ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej powstałej 30 listopada 2014 roku. Wówczas sfinalizowany został projekt, realizowany wspólnie przez grupę nieformalną mieszkańców Gwoźdźca którą dowodziły panie; Barbara Gamon i Ewelina Siepiela oraz Stowarzyszenie "Klucz." Ścieżka powstała bez udziału środków z budżetu Gminy Zakliczyn, a środki na zakup niezbędnych materiałów pozyskane zostały z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
tablica koło kościołaPodczas Majówki Historycznej obok zamontowanych tablic spotkamy „żywe tablica na Pomnikachpostaci” z tzw. epoki, które opowiedzą uczestnikom Majówki o osobach, miejscach i wydarzeniach które opisane zostały na tablicach. PO dojściu do celu – wędrówka potrwa około 4 godzin – u podnóża ruin zamku melsztyńskiego zapalimy ognisko i zaprosimy do pieczenia kiełbasek oraz „Opowieści melsztyńskich.” Do udziału w 4. Zakliczyńskiej Majówki Historycznej zapraszamy również turystów rowerowych. Zapisy na „Majówkę” przyjmujemy w ratuszu – w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury; osobiście bądź telefonicznie (14 628 3331) lub e-mali: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po Majówce, przypominamy, w Rudzie Kameralnej rozpoczyna się „Noc kabaretowa”, tak więc atrakcji tego dnia nie zabraknie.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.