Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

plakat noc kabaretowaPraktyka długiego weekendu zaistniała w Polsce dopiero po 1989 roku. O ile bowiem 1 maja, czyli Święto Pracy, jako jedno z najbardziej sztandarowych okazji Polski Ludowej był dniem ustawowo wolnym przez cały okres komunizmu, o tyle świętowanie 3 maja było zabronione od 1951 roku. Do łask okazja ta wróciła dopiero w roku 1990.
3 maja to Narodowe Święto Konstytucji, upamiętniające jej uchwalenie w 1791 roku. Ponadto 3 maja wypada również kościelne święto Matki Bożej Królowej Polski. Z kolei 2 maja – jako dzień sąsiadujący w kalendarzu z dwoma świętami państwowymi – w 2004 roku ustanowiono Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Długi majowy weekend ma być więc w założeniu czasem pogłębienia uczuć patriotycznych. W tym roku 1 maja wypada w piątek, zaś 3 maja w niedzielę. Pierwszy i trzeci maja są w Polsce dniami ustawowo wolnymi od pracy. Niestety, jako że 3 maja w tym roku wypada w niedzielę, weekend zostaje wydłużony jedynie o jeden dzień - piątek, 1 maja.


podlupaDługi weekend majowy, zwany potocznie „wielką majówką”, jest świetną okazja do rodzinnego wypoczynku. Dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu co robić w te dni niecodzienną propozycję przygotował Dom Agroturystyczny „Pod Lupą” przy współpracy z „Wioską Pozytywnie Zakręconą - Ruda Kameralna”. Ta propozycja to „Pierwsza Noc Kabaretowa w Rudzie Kameralnej”. Jak zapewnia pomysłodawca imprezy, właściciel agroturystyki Pan Andrzej Lupa ma to być impreza cykliczna, mająca zintegrować społeczność i spopularyzować miejscowość, a zarazem wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu propozycje spędzania wolnego czasu.
Impreza jest również okazją do spotkania Miejscowości Tematycznych zrzeszonych jako „Miejsca z charakterem”, nad którymi pieczę sprawuje Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa. Spodziewani są przedstawiciele miejscowości :


Dulowa - „Zaginiona Wioska”
Bolęcin - „Wioska pod Skałą”
Zagórze - „Wioska u Źródła”
Kostrza-Sądek – „Kraina pod Zielonym Wielorybem”
Gwoździec - „Wioska pod Kobiecą Reką”
I oczywiście gospodarz – Ruda Kameralna - „Wioska Pozytywnie Zakręcona”.


scena Pod LupąNa potrzeby imprezy już od kilku tygodni powstaje scena - mini amfiteatr – na którym wystąpią między innymi dzieci, wśród nich młodzi utalentowani kabareciarze z Rudy Kameralnej, gawędziarz Józef „Kuropatwa” z programem autorskim oraz główna atrakcja – śląski kabaret „Jestem”. Początek imprezy planowany jest na 2 maja godzinę 18.30. Występy kabaretowe przeplatane skoczną muzyką potrwają do rana. Wstęp wolny.
W trakcie imprezy dzieci mogą skorzystać z masy atrakcji, przygotowaniem których zajmie się „Lotna Brygada” czyli animatorki: Gosia Płonka i Edyta Garbacz, które zagospodarują im czas. Dziewczyny są profesjonalistkami w tym temacie wszak gospodarstwo „Pod Lupą” przyjmuje wycieczki edukacyjne dla klas 4-6agroturystyka, a dziewczyny dbają o animacje czasu wolnego i integracje dzieci. Warsztaty „Od ziarenka do bochenka” oraz „Co by pszczółki powiedziały gdyby mówić umiały” cieszą się sporą popularnością wśród odwiedzających.
Dla starszych dostępne będą wszystkie atrakcje agroturystyki których jest naprawdę sporo, między innymi: Warsztaty robienia mioteł, sala retro ze sprzętami z ubiegłego wieku, „Ruska Bania” czyli nietypowa sauna z biczowaniem gałązkami żarnowca, ścianka wspinaczkowa, zjazd na linie i wiele innych. Dostępne będzie również stoisko z pamiątkami np. unikatowe miotły z żarnowca, bryłki rudy żelaza, maskotki regionalne, miód z własnej pasieki … Do dyspozycji gości będzie również grill oraz dobrze zaopatrzony bufet.
Dla chcących pozostać na dłużej podajemy nr telefonów: Robert Ogórek – 604780330, Małgorzata Płonka – 788349886.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.